Nasza szkoła bierze udział w akcji: mleko, jogurty, serki naturalne, owoce i warzywa w szkole!

Życzymy wszystkim uczniom smacznego!

  • 2020 ROK ŚW. JANA PAWŁA II

    Rok 2020 został ogłoszony Rokiem św. Jana Pawła II. 2 kwietnia obchodziliśmy 15-tą rocznicę śmierci, a 18 maja będziemy obchodzić 100 rocznicę urodzin papieża. Zapraszam do obejrzenia prezentacji, w której znajdziecie dużo przepięknych zdjęć i garść informacji o naszym najwybitniejszym rodaku.

    Jan_Pawel_II_prezentacja.pdf

    BIBLIOTEKA SZKOLNA

  • Wiosenne drzewa - prace uczniów klas 4-7

          Wiosenne prace plastyczne zawsze wprawiają w dobry nastrój. Soczyste kolory, kwitnące pąki kwiatów na drzewach owocowych i słońce sprawiają, że to jedna z ulubionych pór roku. Obecnie nie możemy tak często swobodnie spacerować i radować się z wiosny, która nadeszła, ale za to możemy sami wyczarować ją w domu. A to dzięki technice plastycznej farbowania miętego papieru. Na tak uzyskanym kolorowym papierze artystycznym uczniowie wykonali techniką wycinanki lub wydzieranki wiosenne drzewa.

           Edyta Gryczko

  • Informacja o rekrutacji ZS w Grójcu

    Szanowni Państwo,

    zwracamy się z prośbą o przekazanie załączonych informacji Rodzicom uczniów klas ósmych.  

     

    Rekrutacja do Zespołu Szkół im. Armii Krajowej Obwodu "Głuszec"-Grójec w Grójcu prowadzona będzie w formie elektronicznej.  Odpowiednie instrukcje zostaną umieszczone na stronie szkoły po przekazaniu informacji przez MEN o nowych terminach rekrutacji. Wcześniejszy harmonogram został anulowany.  

    Przesyłamy Państwu ofertę edukacyjną naszej szkoły.

    Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej.   

    W załączeniu przesyłamy ulotki oraz link do prezentacji:  www.zspgrojec.eu www.zspgrojec.eu  

    Link do rekrutacji:   www.zspgrojec.eu www.zspgrojec.eu  

     

    Z poważaniem

    Andrzej Kosatka

    Dyrektor ZS w Grójcu

    tel. 48 664 26 20

  • 8 MAJA - DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

    To już 35 Ogólnopolskie Święto bibliotekarzy i bibliotek. W tym roku pod hasłem ,,Zasmakuj się w bibliotece”. Z tej okazji na literackim talerzu serwujemy dziś prezentację pt.,,Warto czytać” oraz 3 pozycje książkowe z lubianej przez Was serii Czytam sobie.

    Warto_czytac.pdf

    poziom_1_Marta_i_ufoludek.pdf

    poziom_2_Tytus.pdf

    poziom_3__Szarka.pdf

    Miłej Lektury😊

    Biblioteka Szkolna

  • Połączmy siły i razem zastosujmy się do zaleceń #ZOSTAŃ W DOMU!

            Każdego dnia docierają do nas kolejne informacje dotyczące koronawirusa. Telewizja, radio, gazety informują nas, co robić, by być bezpiecznym. Ważnych informacji i zaleceń jest bardzo dużo, dlatego uczniowie z klas 4-7 na zajęciach zdalnych z plastyki przygotowali plakaty (technika dowolna) zachęcające ich samych oraz całe rodziny do tego, by być odpowiedzialnym i #zostać w domu w tym trudnym dla nas wszystkich czasie...

    Edyta Gryczko

  • ORGANIZACJA PRACY PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM.J. WYBICKIEGO W GRÓJCU OD 4.05.2020

     Podstawa prawna: Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020r.  zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 

    Organizacja kształcenia na odległość 

    1. W terminie od 4.05.2020 r. do 24.05.2020  r. Szkoła Podstawowa nr 2 w Grójcu będzie  prowadzić kształcenie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.  

    System pracy który został wypracowany do tej pory  zdaje egzamin jednak po konsultacjach z nauczycielami, rodzicami i uczniami oraz stosując się do wytycznych Kuratorium musimy przywrócić  siatkę godzin jaka była przed zawieszeniem zajęć.

    2. Organizacja zajęć:

    2.1. W ramach realizacji podstawy programowej nauczyciele są zobowiązani do weryfikacji przyjętych programów nauczania, by dostosować je do wybranych metod kształcenia na odległość.  

    2.2. Siatka  godzin czyli plan pozostaje przywrócony obowiązujący przed zawieszeniem zajęć (czyli ten obowiązujący do 11.03) z drobnymi modyfikacjami. 

    2.3 W klasach ósmych na zajęciach z przedmiotów egzaminacyjnych skupiamy się na testach on-line: platforma CKE, platforma GWO i itp

    3. Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość będą realizowane: 

    3.1. z wykorzystaniem: 

    a) dziennika elektronicznego UONET+ oraz usługi OneDrive

    b) wybranej platformy do prowadzenia zajęć on-line czyli Microsoft 365 Teams – określona ilość zajęć zachowując higienę pracy ucznia i nauczyciela przy komputerze

    c) materiałów udostępnianych na platformie e-podreczniki.pl, wsipnet, strony CKE lub innych materiałów dydaktycznych wskazanych lub przygotowanych przez nauczyciela 

    d) szkolnej strony internetowej  oraz szkolnego konta facebook

    3.2. poprzez samodzielną pracę ucznia określoną i opisaną przez nauczyciela przesłanych do niego materiałach 

    3.3. spotkań on-line (czat, video-konferencja, Teams ) – wybrane przedmioty w określonym wymiarze godzinowym

    4. Wykorzystanie platformy internetowej dedykowane jest szczególnie uczniom klas IV-VIII (kontakt z nauczycielami, przesyłanie materiałów, praca on-line) oraz do współpracy między nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej a rodzicami uczniów klas  IIII. 

    O wykorzystaniu platformy  dla uczniów klas I-III decyduje nauczyciel, po rozpoznaniu możliwości uczniów. 

    5. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej mają obowiązek poinformowania rodziców o przesyłanych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.  

    6. Komunikacja 

    6.1  Do komunikacji z rodzicami wykorzystywany będzie dziennik elektroniczny UONET+ oraz szkolna strona internetowa – nadal.

    6.2  Do komunikacji z uczniami wykorzystywany będzie dziennik elektroniczny UONET+ oraz szkolna strona internetowa oraz Microsoft Teams.

    7. Nauczyciele będą przesyłali uczniom materiał do samodzielnej pracy w dniu planowanych zajęć do momentu rozpoczęcia lekcji. Uczeń może odebrać go o dowolnej porze ale jest zobowiązany to zrobić w tym dniu lub następnym.  

    8. Informacje dla  opiekuna/ucznia

    8.1 Każdy opiekun/uczeń jest zobowiązany do zalogowania się w e-dzienniku przynajmniej raz dziennie – jest to monitorowane w e-dzienniku (jeżeli ktoś ma problem stałego dostępu do dziennika proszę zgłosić ten fakt wychowawcy)

    8.2 Szkoła stwarza uczniom możliwość uczestniczenia w lekcjach on-line poprzez platformę Microsoft Teams 

    8.2.2 Informacje dotyczące lekcji na platformie Teams będą przesyłać nauczyciele prowadzący, umieszczając w e-dzienniku – zadania domowe 

    9. Materiały dla ucznia: 

    9.1 Materiał przesłany przez nauczyciela do uczniów musi zawierać takie elementy jak: temat zajęć, cel, wprowadzenie, link do materiałów, notatkę do zeszytu, zadania do wykonania przez uczniów (wraz z kryteriami oceniania)

    9.2 Materiały są umieszczane w e-dzienniku w zadaniach (widzą uczniowie, rodzice i inni nauczyciele) i przesyłane wiadomością przez e-dziennik(nauczyciele mają podgląd kto odczyta), załączniki wysyłamy za pomocą OneDrive – to nadal będzie funkcjonować

    9.3 Uczeń może odesłać materiał za pomocą OneDrive lub na skrzynkę nauczyciela (jeżeli taką stworzył-dowolność), po przez platformę Microsoft  Teams lub w dowolnej  innej formie ustalonej z nauczycielem

    9.4 Nauczyciele w-f raz w tygodniu umieszczają w e-dzienniku zestaw ćwiczeń dla danej klasy

    10. Nauczyciel ustala termin wykonania zadanej pracy, sprawdzianu, uwzględniając, że wysłany materiał może być przez ucznia odebrany następnego dnia po wysłaniu. 

    Termin wykonania pracy zapisujemy w dzienniku elektronicznym.  

    11. Wychowawca klasy jest zobowiązany do nadzorowania,  aby zbyt dużo prac nie kumulowało się jednego dnia oraz ilość lekcji w danym dniu przez platformę Teams

    12. Jeżeli nauczyciel planuje zajęcia w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem czatu lub video-konferencji (zajęcia on-line) musi o terminie tych zajęć poinformować uczniów z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem.  

    13. Zajęcia on-line nie mogą rozpoczynać się wcześniej niż o godzinie 9.00 i trwać dłużej niż 30 minut. 

    Godziny rozpoczęcia zajęć na platformie.

    1.  9.00 - 9.45

    2. 10.00 – 10.45

    3. 11.00 – 11.45

    4. 12.00 – 12.45

    5. 13.00 – 13.45

     14. Każdy nauczyciel jest zobowiązany do  konsultacji z uczniami w czasie zajęć on-line na platformie Teams lub raz w tygodniu w dowolnej formie gdy nie ma zajęć on-line z daną klasą. 

    Nadal obowiązuje dyżur jeden dzień w tygodniu w ustalonym i podanym do wiadomości uczniów i ich rodziców terminie w godzinach 17.00 – 17.30.

    Uczeń nie ma obowiązku być zalogowany w czasie trwania zajęć (bo może nie mieć takiej możliwości)

    15. Nauczyciele wspomagający opiekują się uczniami im przydzielonymi według planu zajęć natomiast wszyscy specjaliści są gotowi do udzielenia wsparcia uczniom (uczeń/ rodzic może zwrócić się o takie wsparcie przez e-dziennik) – wydane zostaną oddzielnie wytyczne do pracy

    16. Nauczyciele na bieżąco monitorują i sprawdzają wiedzę uczniów oraz ich postępy w nauce. 

    17. Ocenianiu podlegają wykonane przez uczniów zadania domowe, sprawdziany, testy (także on-line) oraz inne zadania do wykonania określone przez nauczyciela. Ocenie podlegać może również aktywność podczas zajęć on-line (czatu, wideokonferencji).  

    18. Kryteria ocen ustala nauczyciel,  biorąc pod uwagę możliwości ucznia. 

    19. Nauczyciel ma obowiązek ustalić zasady poprawy oceny uzyskanej ze sprawdzianu i podać je do wiadomości uczniów. 

    20. Uzyskane przez ucznia oceny nauczyciele wpisują do dziennika elektronicznego. 

      

    Dyrektor 

    Publicznej Szkoły Podstawowej

    nr 2 w Grójcu

    Mariusz Wojno  

  • COŚ DO POCZYTANIA I POSŁUCHANIA...

    Aby umilić dzieciom czas pobytu w domu przygotowałam bazę odsyłaczy do bezpłatnych ebooków, audiobooków, filmów i audycji. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie w oczekiwaniu na powrót do normalności.

    Biblioteka Szkolna

    1.       WolneLektury.pl

    Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Dla młodszych dzieci znalazłam tu bajki H.Ch.Andersena i braci Grimm oraz np.:

    William Makepeace Thackeray Pierścień i różaMark Twain Książę i żebrak, Przygody Tomka SawyeraFrances Hodgson Burnett Mała księżniczka, Tajemniczy ogródDaniel Defoe Robinson Crusoe.

    2.     Lektury.gov.pl

    Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki.

    3.       Audio-Bajki.pl

    Nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube. Są tu bajki klasyczne, nowoczesne, z całego świata i edukacyjne. Jest też pracownia z propozycjami wykonania prac plastycznych.

    4.     Bajkowisko.pl

    Serwis oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci. Na stronie można za darmo przesłuchać 3 bajki, reszta dostępna jest na kanale YouTube.

    5.     Polskie Radio Dzieciom

    Zarejestrowane audycje radiowe dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności  logowania.

    6.  ninateka.pl

    Bajki czytane w ramach akcji „Cała polska czyta dzieciom”.

    7.     https://www.wilanow-palac.pl/

    Słuchowisko Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie pt. „Detektyw Główka na tropie”.

    8.     https://www.elfibajka.pl/

    Elfi- Audiobooki dla dzieci

    9.      www.the-legends.pl

    Legendy z Nigru, Syrii, Sudanu i Jemen

  • JAK ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI O KORONAWIRUSIE?

    Jesteśmy wręcz bombardowani informacjami o groźnym koronawirusie. Dzieci także. Mogą być i one zaniepokojone lub wręcz wystraszone sytuacją. Czym jest koronawirus i czym grozi spotkanie z nim? Dlaczego nie ma szkoły? Poniżej zamieszczone zostały poradniki i bajki, które pomogą w rozmowie na te trudne tematy.

    koronawirus.zip​​​​​​​

    BIBLIOTEKA SZKOLNA

  • Plan lekcji z w-fem

  • Uwaga ósmoklasiści! Info z LO w Grójcu

    Dzień dobry

    Przesyłamy plakat promujący nasze liceum w związku ze zbliżającą się rekrutacją.

    plakatlo.png​​​​​​​

    pozdrawiam Aneta Oszczak

  • Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele!

    Z uwagi na sytuację, każdy z nas-uczeń, rodzic, nauczyciel jest narażony na dodatkowy stres i sytuacje powodujące obniżenie nastroju lub złe samopoczucie. Proponujemy Państwa uwadze filmy proponowane przez naszego psychologa Henryka Zająca poruszające zagadnienie stresu: Jak okiełznać stres? Jak działa stres? Czym jest stres, jakie sytuacje go powodują?


    1. Jak okiełznać stres?

    https://www.youtube.com/watch?v=N9Ea3YYAGBA

    2. Jak działa stres? Zdziwisz się
    https://www.youtube.com/watch?v=X1wtibzD_-g

    3. Stres
    https://wklasie.uniwersytetdzieci.pl/scenariusz/czy-stres-moze-byc-dobry

    Pozdrawiamy serdecznie, psycholodzy i pedagodzy

  • UWAGA UCZNIOWIE!!!

    RUSZA MICROSOFT TEAMS!!! INSTRUKCJA PONIŻEJ

    Instrukcja_do_teams_uczniowie.pdf​​​​​​​

  • ORGANIZACJA PRACY PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM.J. WYBICKIEGO W GRÓJCU OD 15.04.2020

    Podstawa prawna: Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020r.  zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 

    Organizacja kształcenia na odległość 

    1. W terminie od 15.04.2020 r. do 26.04.2020  r. Szkoła Podstawowa nr 2 prowadzi kształcenie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.  W tym czasie został wypracowany model pracy zdalnej przez e-dziennik i OneDrive. System ten zdaje egzamin. Modyfikując system zdalnego nauczania, Vulcan podpisał porozumienie z Microsoft i udostępnił nam pakiet Office 365 z którego skorzystamy w dalszym etapie zdalnego kształcenia. ( w tej chwili nie wiemy do kiedy ta sytuacja będzie trwała)

    Po konsultacjach z Organem prowadzącym, nauczycielami, rodzicami i uczniami oraz stosując się do wytycznych Kuratorium zmieniamy trochę system nauczania.

     

    2. Organizacja zajęć:

    2.1. W ramach realizacji podstawy programowej nauczyciele są zobowiązani do weryfikacji przyjętych programów nauczania, by dostosować je do wybranych metod kształcenia na odległość.  

    2.2. Siatka  godzin czyli plan pozostaje bez zmian ( czyli obowiązuje ten zmieniony od 30.03.2020 r.)

    2.3 W klasach ósmych na zajęciach z przedmiotów egzaminacyjnych skupiamy się na testach on-line: platforma CKE, platforma GWO i itp

     

    3. Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość będą realizowane: 

    3.1. z wykorzystaniem: 

    a) dziennika elektronicznego UONET+ oraz usługi OneDrive

    b) wybranej platformy do prowadzenia zajęć on-line czyli Microsoft 365

    c) materiałów udostępnianych na platformie e-podreczniki.pl, wsipnet, strony CKE lub innych materiałów dydaktycznych wskazanych lub przygotowanych przez nauczyciela 

    d) szkolnej strony internetowej  oraz szkolnego konta facebook

    3.2. poprzez samodzielną pracę ucznia określoną i opisaną przez nauczyciela przesłanych do niego materiałach 

    3.3. spotkań on-line (czat, video-konferencja) – wybrane przedmioty

     

    4. Wykorzystanie platformy internetowej dedykowane jest szczególnie uczniom klas IV-VIII (kontakt z nauczycielami, przesyłanie materiałów, praca on-line) oraz do współpracy między nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej a rodzicami uczniów klas  IIII. 

    O wykorzystaniu platformy  dla uczniów klas I-III decyduje nauczyciel, po rozpoznaniu możliwości uczniów. 

    5. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej mają obowiązek poinformowania rodziców o przesyłanych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.  

    6. Komunikacja 

    6.1  Do komunikacji z rodzicami wykorzystywany będzie dziennik elektroniczny UONET+ oraz szkolna strona internetowa. 

    6.2  Do komunikacji z uczniami wykorzystywany będzie dziennik elektroniczny UONET+ oraz szkolna strona internetowa oraz Microsoft Teams.

     

    7. Nauczyciele będą przesyłali uczniom materiał do samodzielnej pracy w dniu planowanych zajęć do momentu rozpoczęcia lekcji. Uczeń może odebrać go o dowolnej porze ale jest zobowiązany to zrobić w tym dniu lub następnym.  

    8. Informacje dla  opiekuna/ucznia

    8.1 Każdy opiekun/uczeń jest zobowiązany do zalogowania się w e-dzienniku przynajmniej raz dziennie – jest to monitorowane w e-dzienniku (jeżeli ktoś ma problem stałego dostępu do dziennika proszę zgłosić ten fakt wychowawcy)

    8.2 Szkoła stwarza uczniom możliwość uczestniczenia w lekcjach on-line poprzez platformę Microsoft Teams 

    8.2.1 Wychowawcy prześlą uczniowi instrukcję logowania na platformę (instrukcja umieszczona zostanie  także na stronie szkoły) – w dniach 15-17.04.2020

    8.2.2 Informacje dotyczące lekcji na platformie będą przesyłać nauczyciele prowadzący

     

    9. Materiały dla ucznia: 

    9.1 Materiał przesłany przez nauczyciela do uczniów musi zawierać takie elementy jak: temat zajęć, cel, wprowadzenie, link do materiałów, notatkę do zeszytu, zadania do wykonania przez uczniów (wraz z kryteriami oceniania)

    9.2 Materiały są umieszczane w e-dzienniku w zadaniach (widzą uczniowie, rodzice i inni nauczyciele) i przesyłane wiadomością przez e-dziennik(nauczyciele mają podgląd kto odczyta), załączniki wysyłamy za pomocą OneDrive – to nadal będzie funkcjonować

     

    9.3 Uczeń może odesłać materiał za pomocą OneDrive lub na skrzynkę nauczyciela (jeżeli taką stworzył-dowolność), poprzez platformę Microsoft  Teams lub w dowolnej  innej formie ustalonej z nauczycielem

    9.4 Nauczyciele w-f raz w tygodniu umieszczają w e-dzienniku zestaw ćwiczeń dla danej klasy

     

    10. Nauczyciel ustala termin wykonania zadanej pracy, sprawdzianu, uwzględniając, że wysłany materiał może być przez ucznia odebrany następnego dnia po wysłaniu. 

    Termin wykonania pracy zapisujemy w dzienniku elektronicznym.  

     

    11. Wychowawca klasy jest zobowiązany do nadzorowania,  aby zbyt dużo prac nie kumulowało się jednego dnia.  

    12. Jeżeli nauczyciel planuje zajęcia w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem czatu lub video-konferencji (zajęcia on-line) musi o terminie tych zajęć poinformować uczniów z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem.  

    13. Zajęcia on-line nie mogą rozpoczynać się wcześniej niż o godzinie 9.00 i trwać dłużej niż 30 minut. 

    Zostają zmienione godziny lekcji:

    Godziny rozpoczęcia:

    1. 9.00 - 9.45
    2. 10.00 – 10.45
    3. 11.00 – 11.45
    4. 12.00 – 12.45

    14. Każdy nauczyciel jest zobowiązany do  konsultacji z uczniami w formie czatu, wideokonferencji lub wiadomości przez e-dziennik w godzinach swoich zajęć z daną klasą oraz jeden dzień w tygodniu w ustalonym i podanym do wiadomości uczniów i ich rodziców terminie . 

    Uczeń nie ma obowiązku być zalogowany w czasie trwania zajęć (bo może nie mieć takiej możliwości)

    15. Nauczyciele wspomagający opiekują się uczniami im przydzielonymi według planu zajęć natomiast wszyscy specjaliści są gotowi do udzielenia wsparcia uczniom (uczeń/ rodzic może zwrócić się o takie wsparcie przez e-dziennik)

    16. Nauczyciele na bieżąco monitorują i sprawdzają wiedzę uczniów oraz ich postępy w nauce. 

    17. Ocenianiu podlegają wykonane przez uczniów zadania domowe, sprawdziany, testy (także on-line) oraz inne zadania do wykonania określone przez nauczyciela. Ocenie podlegać może również aktywność podczas zajęć on-line (czatu, wideokonferencji).  

    18. Kryteria ocen ustala nauczyciel,  biorąc pod uwagę możliwości ucznia. 

    19. Nauczyciel ma obowiązek ustalić zasady poprawy oceny uzyskanej ze sprawdzianu i podać je do wiadomości uczniów. 

    20. Uzyskane przez ucznia oceny nauczyciele wpisują do dziennika elektronicznego. 

      

    Dyrekcja 

    Publicznej Szkoły Podstawowej

    nr 2 w Grójcu

     

  • E-MAILE NAUCZYCIELI

    E-maile_nauczycieli.docx​​​​​​​

  • Informacja dla rodziców oraz uczniów klas VIII

    Wykaz_szkol_ponadpodstawowych-1.xlsx

      Zachęcamy rodziców i uczniów klas VIII do zapoznania się z powyższym linkiem.

  • WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA - INFORMACJA Z KURATORIUM

    Szanowni Państwo,

    uprzejmie informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość, ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

    Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia br. prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

    Informacja na ten temat została opublikowana na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/wiosenna-przerwa-swiateczna-2020-r) oraz stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie (https://www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/14645,Wiosenna-przerwa-swiateczna-w-szkolach-od-9-do-14-kwietnia-2020-r.html).

    Podstawy prawne:

    1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. z 2017 r. poz. 1603 z późn. zm.) - § 3 ust.1 pkt 3.

    2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410 z późn. zm.).

    3. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493 z późn. zm.).

    Kuratorium Oświaty w Warszawie

    Al. Jerozolimskie 32,  00-024 Warszawa

  • MAZOWIECKA POLICJA APELUJE! SZANOWNI RODZICE I OPIEKUNOWIE!

    NOWY_Apel_Koronawirus.pptx​​​​​​​

    W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

    Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna. 

    Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

    Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

    Wyłączeni z tego obowiązku będą:

    - rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

    - a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

    Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.  

    Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie. 

    Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

    Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

    Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.


    DRODZY UCZNIOWIE! MAZOWIECKA POLICJA APELUJE:

    W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

    Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych. 

    Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.  

    Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!

    Unikajcie miejsc publicznych!

    Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!

  • Informacja pedagogiczno-psychologiczna

    Drodzy Rodzice!

    Sytuacja, w której obecnie wszyscy jesteśmy jest wymagającą dla każdego z nas. Szczególnie trudna jest dla dzieci. Wszystkim nam zależy na tym, aby w tym czasie dzieci czuły się jak najbardziej bezpiecznie i komfortowo.

    W związku z nową organizacją pracy pedagodzy i psycholodzy szkolni pełnią dyżury na dzienniku.

    Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania porad i konsultacji oraz wsparcia za pomocą następujących form:

    -podstawowa forma kontaktu- e-dziennik (dla dzieci i rodziców);

    -kontakt za pomocą e-mail: psp2grojec.pedagog-psych@wp.pl, do podanego adresu mają dostęp pedagodzy i psycholodzy z PSP nr 2 w Grójcu, w przypadku potrzeby skontaktowania się z określoną osoba, prosimy o pozostawienie wiadomości e-mail, wybrany specjalista skontaktuje się z Państwem;

    -poprzez aplikację Messenger (Wiktoria Ładyko, Renata Strzelczyk);

    -w sytuacjach wyjątkowych w formie indywidualnych konsultacji telefonicznych (prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby do wychowawcy lub dyrektora placówki).

    Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia i spokoju, pozdrawiamy serdecznie,


    Pedagodzy:

    Wiktoria Ładyko

    Renata Strzelczyk

    Renata Ziemińska-Maciejewska

    Psycholodzy:

    Henryk Zając

    Krystian Sobechowicz

    Jerzy Boronowicz


    1._Bezpieczenstwo_w_sieci.docx

    2._Zasady_korzystania_z_internetu.docx​​​​​​​

  • Główny specjalista ds. bhp i Inspektor ppoż_ -Marcin Szaszka radzi

  • ORGANIZACJA PRACY  PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2  IM.J. WYBICKIEGO W GRÓJCU W TERMINIE 25.03 - 10.04. 2020R.

    Podstawa prawna: Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020r.  zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

    Organizacja kształcenia na odległość

    1. W terminie od 25.03.2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. Szkoła Podstawowa nr 2 prowadzi kształcenie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

    2. Organizacja zajęć:

    2.1. W ramach realizacji podstawy programowej nauczyciele są zobowiązani do weryfikacji przyjętych programów nauczania, by dostosować je do wybranych metod kształcenia na odległość. 

    2.2. Ulegnie zmianie siatka godzin (plan zajęć) dla poszczególnych klas – od nowego tygodnia.

    Czwartek(26.03) i piątek(27.03) według obecnego planu zajęć  jeżeli ktoś nie zrealizował nowej siatki na tydzień

    2.3 W klasach ósmych na zajęciach z przedmiotów egzaminacyjnych skupiamy się na testach on-line: platforma CKE, platforma GWO i itp

     

    3. Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość będą realizowane:

    3.1. z wykorzystaniem:

    a) dziennika elektronicznego UONET+ oraz usługi OneDrive

    b) wybranej platformy do prowadzenia zajęć on-line 

    c) materiałów udostępnianych na platformie e-podreczniki.pl, wsipnet, strony CKE lub innych materiałów dydaktycznych wskazanych lub przygotowanych przez nauczyciela

    d) szkolnej strony internetowej  oraz szkolnego konta facebook

    3.2. poprzez samodzielną pracę ucznia określoną i opisaną przez nauczyciela przesłanych do niego materiałach

    3.3. spotkań on-line (czat, video-konferencja) – wybrane przedmioty

     

    4. Wykorzystanie platformy internetowej dedykowane jest szczególnie uczniom klas IV-VIII (kontakt z nauczycielami, przesyłanie materiałów, praca on-line) oraz do współpracy między nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej a rodzicami uczniów klas  IIII.

    O wykorzystaniu platformy  dla uczniów klas I-III decyduje nauczyciel, po rozpoznaniu możliwości uczniów.

    5. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej mają obowiązek poinformowania rodziców o przesyłanych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu. 

    6. Do komunikacji z rodzicami wykorzystywany będzie dziennik elektroniczny UONET+ oraz szkolna strona internetowa.

    7. Nauczyciele będą przesyłali uczniom materiał do samodzielnej pracy w dniu planowanych zajęć do momentu rozpoczęcia lekcji. Uczeń może odebrać go o dowolnej porze, ale jest zobozwiązany to zrobić w tym dniu lub następnym. 

    8. Każdy opiekun/uczeń jest zobowiązany do zalogowania się w e-dzienniku przynajmniej raz dziennie – jest to monitorowane w e-dzienniku (jeżeli ktoś ma problem stałego dostępu do dziennika proszę zgłosić ten fakt wychowawcy).

     

     

    9. Materiały dla ucznia:

    9.1 Materiał przesłany przez nauczyciela do uczniów musi zawierać takie elementy jak: temat zajęć, cel, wprowadzenie, link do materiałów, notatkę do zeszytu, zadania do wykonania przez uczniów (wraz z kryteriami oceniania)

    9.2 Materiały są umieszczane w e-dzienniku w zadaniach (widzą uczniowie, rodzice i inni nauczyciele) i przesyłane wiadomością przez e-dziennik(nauczyciele mają podgląd kto odczyta), załączniki wysyłamy za pomocą OneDrive

     

    9.3 Uczeń może odesłać materiał za pomocą OneDrive lub na skrzynkę nauczyciela (jeżeli taką stworzył-dowolność) lub w dowolnej  innej formie ustalonej z nauczycielem

    9.4 Nauczyciele w-f raz w tygodniu umieszczają w e-dzienniku zestaw ćwiczeń dla danej klasy

     

    10. Nauczyciel ustala termin wykonania zadanej pracy, sprawdzianu, uwzględniając, że wysłany materiał może być przez ucznia odebrany następnego dnia po wysłaniu.

    Termin wykonania pracy zapisujemy w dzienniku elektronicznym. 

     

    11. Wychowawca klasy jest zobowiązany do nadzorowania,  aby zbyt dużo prac nie kumulowało się jednego dnia. 

    12. Jeżeli nauczyciel planuje zajęcia w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem czatu lub video-konferencji (zajęcia on-line) musi o terminie tych zajęć poinformować uczniów z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. 

    13. Zajęcia on-line nie mogą rozpoczynać się wcześniej niż o godzinie 9.00 i trwać dłużej niż 30 minut.

    Zostają zmienione godziny lekcji:

    Godziny rozpoczęcia:

    1. 9.00 - 9.45
    2. 10.00 – 10.45
    3. 11.00 – 11.45
    4. 12.00 – 12.45

    14. Każdy nauczyciel jest zobowiązany do  konsultacji z uczniami w formie czatu, videokonferencji lub wiadomości przez e-dziennik w godzinach swoich zajęć z daną klasą oraz jeden dzień w tygodniu w ustalonym i podanym do wiadomości uczniów i ich rodziców terminie .

    Grafik dyżurów i plan lekcji klas zostanie zamieszczony na stronie szkoły oraz przesłany przez wychowawców

    Uczeń nie ma obowiązku być zalogowany w czasie trwania zajęć (bo może nie mieć takiej możliwości)

     

    15. Nauczyciele wspomagający opiekują się uczniami im przydzielonymi według planu zajęć natomiast wszyscy specjaliści są gotowi do udzielenia wsparcia uczniom (uczeń/ rodzic może zwrócić się o takie wsparcie przez e-dziennik)

    16. Nauczyciele na bieżąco monitorują i sprawdzają wiedzę uczniów oraz ich postępy w nauce.

    17. Ocenianiu podlegają wykonane przez uczniów zadania domowe, sprawdziany, testy (także on-line) oraz inne zadania do wykonania określone przez nauczyciela. Ocenie podlegać może również aktywność podczas zajęć on-line (czatu,video-konferencji). 

    18. Kryteria ocen ustala nauczyciel,  biorąc pod uwagę możliwości ucznia.

    19. Nauczyciel ma obowiązek ustalić zasady poprawy oceny uzyskanej ze sprawdzianu i podać je do wiadomości uczniów.

    20. Uzyskane przez ucznia oceny nauczyciele wpisują do dziennika elektronicznego.

     

    Dyrekcja

    Publicznej Szkoły Podstawowej

    nr 2 w Grójcu

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grójcu
    Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grójcu, ul. Polna 17 a
  • Budynek ul. Polna 17A (oddziały „0” – III i przedszkole przy PSP nr 2)
    Budynek ul. Polna 17 (oddziały IV – VIII PSP nr 2 oraz VII – VIII PSP nr 1)

    tel. 48/670 46 33

    lub

    48/664 07 57
    wew.
    101 – sekretariat
    102 – zastępca dyrektora PSP nr 1
    103 – zastępca dyrektora PSP nr 2
    104 – pedagog i psycholog
    105 – intendentka (kuchnia)
    106 – pokój nauczycielski
    107 – pielęgniarka

Galeria zdjęć