Nasza szkoła bierze udział w akcji: mleko, jogurty, serki naturalne, owoce i warzywa w szkole!
Życzymy wszystkim uczniom smacznego!
Uprzejmie informuję, że Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego).
JAK TO ZROBIĆ?
Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:
30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski
31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka
1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.
Czyli:
1.Pobieramy arkusz ze strony CKE lub OKE
2.Rozwiązujemy w określonym czasie – proszę samodzielnie rozwiązać test
Język polski 120 min, dyslektycy 180 min
Matematyka 100 minut, dyslektycy 150 minut
Język nowożytny( angielski i rosyjski) 90 min, dyslektycy 135 min
3.Rozwiązany test można przesłać do sprawdzenia w formie:
- w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów, numerując kolejno rozwiązywane zadania;
- na wydruku – należy jednak pamiętać, że nie każdy uczeń dysponuje w domu drukarką;
- korzystając z „zeszytu rozwiązań”, który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie – po wydrukowaniu);
- na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania
Rozwiązania testu e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć/skanów poszczególnych kartek rozwiązań przesyłamy (najlepiej w dniu egzaminu) - dopisując w tytule „ imię nazwisko klasa przedmiot”
Klasa 8a – psp2grojec.egzaminy8a@wp.pl
Klasa 8b – psp2grojec.egzaminy8b@wp.pl
Klasa 8c – psp2grojec.egzaminy8c@wp.pl
Egzamin jest dobrowolną dodatkową formą przygotowania do egzaminu ósmoklasisty i niewskazane jest wstawianie za niego ocen.
Nauczyciele sprawdzą arkusze i omówią je w wybranej przez siebie formie.
W razie problemów osobą do kontaktu jest:
Pani Renata Strzelczyk – 697 954 358 lub wychowawca klasy
Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych. Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:
informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów;
przykładowe arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów;
arkusze pierwszego próbnego egzaminu ósmoklasisty;
arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r.;
osiem zestawów zadań, zawierających wskazówki oraz szczegółowe wyjaśnienia rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych;
filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.
Dyrekcja Szkoły
Uprzejmie informuję, że Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego).
Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić próbę od 30 marca do 1 kwietnia br.
Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:
• 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski
• 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka
• 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.
Zasady oceniania rozwiązań zadań zostaną w pierwszej kolejności przekazane wyłącznie dyrektorom szkół podstawowych, w których w 2020 r. jest przeprowadzany egzamin ósmoklasisty, za pośrednictwem systemu informatycznego SIOEO. Uprzejmie proszę Państwa Dyrektorów o udostępnienie tych dokumentów (np. e-mailem) nauczycielom, którzy podejmą decyzję o ocenieniu prac przesłanych przez uczniów. Zasady oceniania zostaną zamieszczone 8 kwietnia br. na stronie internetowej CKE.
Zachęcamy do tego, aby szkoły, które zechcą wziąć udział w próbnym egzaminie, przekazały uczniom informację o terminie jego przeprowadzenia. Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie, np.
• w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów, numerując kolejno rozwiązywane zadania;
• na wydruku – należy jednak pamiętać, że nie każdy uczeń dysponuje w domu drukarką;
• korzystając z „zeszytu rozwiązań”, który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie – po wydrukowaniu);
• na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.
Proponujemy również, aby uczniowie przesłali swoje rozwiązania do nauczycieli (np. e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć/skanów poszczególnych kartek rozwiązań), którzy – korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań – będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać uczniom informację zwrotną, np.
• w postaci krótkiego komentarza w e-mailu;
• podczas spotkania on-line – indywidualnego albo z grupą;
• w postaci komentarzy w pliku – w przypadku, jeśli uczeń przesłał odpowiedzi w pliku edytowalnym.
Jeżeli nie będzie to możliwe, można rozważyć przekazanie zbiorczej informacji wszystkim uczniom (np. prowadząc z uczniami „rozmowę” w formie tworzonego wspólnie dokumentu na jednej z dostępnych platform umożliwiających wspólną pracę) ju ż po ogłoszeniu zasad rozwiązań zadań na stronie CKE (8 kwietnia br.).
Uprzejmie proszę dyrektorów szkół o zadbanie o to, aby w próbnym egzaminie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie, którzy wyrażą taką chęć. Jeżeli dany uczeń nie ma w domu dostępu do internetu, należy rozważyć możliwość przekazania mu arkuszy w formie wydruków lub przygotowanie wydruków do odbioru w szkole.
Przeprowadzenie próbnego egzaminu ósmoklasisty jest dobrowolne. Proponuję, aby próbny egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów), choć mam pełną świadomość, że w warunkach domowych może to być trudne do zrealizowania. Egzamin ten jest organizowany przede wszystkim dla uczniów – odpowiedzialność za samodzielność pracy leży po ich stronie.
Próbny egzamin ósmoklasisty powinien być przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym (tj. danie uczniom kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia). Centralna Komisja Egzaminacyjna za nieuzasadnione uważa wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników egzaminu próbnego z poszczególnych przedmiotów.
Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych. Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:
• informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów;
• przykładowe arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów;
• arkusze pierwszego próbnego egzaminu ósmoklasisty;
• arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r.;
• osiem zestawów zadań, zawierających wskazówki oraz szczegółowe wyjaśnienia rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych;
• filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.
dr Marcin Smolik dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.
Drodzy uczniowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.
Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych
województwa mazowieckiego
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
na prośbę Mazowieckiej Policji przesyłam w załączeniu komunikaty skierowane do: rodziców, opiekunów i uczniów, związane z sytuacją epidemiologiczną, z prośbą o ich upowszechnienie wśród wskazanych adresatów (np. poprzez dziennik elektroniczny, komunikat na stronie szkoły lub w inny przyjęty sposób).
Z poważaniem
Andrzej Kulmatycki
dyrektor
Wydziału - Biuro Kuratora Oświaty
rzecznik prasowy
Kuratorium Oświaty w Warszawie
tel. sek. 22 551 24 00 wew. 2121
Klasa l szkoły podstawowej.
Wszystkie dzieci zgłoszone do klasy pierwszej zostały przyjęte do naszej szkoły.
Wszystkie dzieci, które przystąpiły do egzaminu z w-f zostały przyjęte do oddziałów usportowionych.
Oddziały przedszkolne przy PSP nr 2.
Wszystkie dzieci zostały przyjęte do oddziałów przedszkolnych zgodnie ze swoim wiekiem.
Dyrekcja Szkoły
Szanowni Państwo,
przesyłam w załączeniu list Ministra Edukacji Narodowej dotyczący postępowania rekrutacyjnego do publicznych placówek wychowania przedszkolnego i publicznych szkół podstawowych, z uprzejmą prośbą o zapoznanie się z jego treścią.
Z poważaniem
Katarzyna Koszewska
Dyrektor
Departament Kształcenia Ogólnego
Załącznik:
List MEN.pdf (https://dokumenty.men.gov.pl/2020_03_17_List_MEN.pdf)
Zawieszenie zajęć dydaktyczno- wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Rodzicu Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Grójcu,
• ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostają zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
Świetlica szkolna w dnia 12 i 13 marca 2020 r. będzie czynna w godz. 7:00-17:00
• zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
• jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
• przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
• rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
• śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
Uczniu Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Grójcu,
• pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
• przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
• odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
• przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki
Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów. Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:
• dziennik elektroniczny;
• strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
• mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży. Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e- materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych. Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
• Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
• Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.
Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590! Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc. Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji Narodowej
Dalsze informacje będą przekazywane na bieżąco przez e-dziennik, stronę internetową szkoły oraz Facebooka szkoły.
2 marca uczniowie klasy 3b z wych.K.Kozłowską oraz biblioteka szkolna zaprosili klasy 1 i oddziały 0 do krainy wierszy Jana Brzechwy. Dzieci wyruszyły w podróż z Panem Kleksem. Na wyspach Bergamutach odwiedziły Kota w butach, Kłamczuchę, Samochwałę i Skarżypytę. Poszły na przyjęcie do Kwoki a nad rzeczką spotkały Kaczkę Dziwaczkę. Dzieci słuchały wierszy bardzo uważnie. Pod koniec przedstawienia odbył się konkurs ze znajomości usłyszanych wierszy. Dzieci wspaniale odpowiadały na zadane pytania.
Spędziliśmy razem bardzo miłe i wesołe chwile.
K.K. i B.Sz.
Uczniowie klas piątych pod kierunkiem p. Krystyny Krawczykowskiej wykonywali z biologii projekty dotyczące budowy i czynności życiowych organizmów oraz wirusów, bakterii, protistów i grzybów. Prowadzili hodowle i obserwacje oraz doświadczenia biologiczne. Wykonywali także modele przestrzenne i plakaty. Włożyli ogrom pracy w przygotowanie projektów, uzyskując imponujące rezultaty. Efekty działań uczniów zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej.
KK
„Kto nie próbuje rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie”
Karolina Otwinowska
W ostatnim czasie gazeta Echo Dnia zorganizowała plebiscyt „Pierwszaki 2019” na Najsympatyczniejszą Klasę Pierwszą. W naszej szkole uczniowie z klasy I d wraz z wychowawcą p. Eweliną Ptaszek zajęli drugie miejsce. Niewiele nam zabrakło do zajęcia pierwszego miejsca, była to różnica 14 głosów. Jednak nie zawsze trzeba być pierwszym, aby towarzyszyła nam radość. Nasi uczniowie są dumni z tego miejsca. Dobry humor i radość z nagród jest najważniejsza ! Osiągnięcia zaczynają się małymi krokami…Uczniów czeka wiele niespodzianek, m.in. wycieczka na warsztaty karmelowe dla całej klasy w Manufakturze Słodyczy - Magia Karmelu połączone z bezpłatnym zwiedzaniem Muzeum Zabawek w Kielcach, wycieczka do największego centrum iluzji i muzeum trickartu w Polsce i jednego z największych na świecie - Trickorama ,zaproszenie na warsztaty w Akademii Robotyki Lego w Radomiu oraz voucher na skrzynię skarbów w naszym zaciszu klasowym.
Jako wychowawca jestem pozytywnie zaskoczona wynikiem. Zajęcie drugiego miejsca to ogromna zasługa oraz wysiłek rodziców i rodzin, którzy włączyli się w wysyłanie SMS-ów i uwierzyli, że dzięki ich pomocy osiągniemy sukces. Uczniowie cieszą się z wygranej i z niecierpliwością czekają na wycieczki. Jestem przekonana, że czeka nas wiele niezapomnianych przygód i wspomnień.
Brawo My !
Serdecznie dziękujemy !
E.P.
"Wielkie czyny składają się z małych uczynków" Laozi
Dnia 19.12.2019 r. odbył się w naszej szkole KIERMASZ ŚWIĄTECZNY. Była to doskonała okazja, aby zakupić oryginalne bombki wykonane przez uczniów klas 0- 3. 😊🎅🎅🌲Uczniowie wzięli udział w konkursie na „NAJPIĘKNIEJSZĄ BOMBKĘ CHOINKOWĄ". Dochód 💰💸💶 ze sprzedaży ozdób dostępnych na dzisiejszym kiermaszu w całości zostanie przeznaczony na doposażenie świetlicy szkolnej.👏🤗🏫Jesteśmy dumni z tego przedsięwzięcia !!!🤗 Uzyskaliśmy satysfakcjonującą kwotę !!! 💶💸W kiermaszu czynnie uczestniczyli rodzice, którzy się zaangażowali w pomoc oraz panie z klas 1-3: Anita Ptaszek,Daria Deryng- Maliszewska, Ewelina Ptaszek.
Serdecznie dziękujemy za pomoc rodzicom i wszystkim gościom, którzy przyczynili się do wsparcia naszej szkoły !!! 😊👏🤩To dzięki Wam i Waszej pomocy mamy nasz mały sukces !!!🤩🤩🤩Staramy się zmieniać naszą szkołę na lepsze, aby Państwa dzieci miały dobre warunki podczas pobytu w świetlicy!!!
Szkoła to przestrzeń , którą tworzymy razem: DZIECI, RODZICE, NAUCZYCIELE…..👨🏫👨⚖👨👩👧👦👨👩👧👧
Razem możemy wiele !!!Brawo My !!!👏👏👏Mamy moc !!!💪👍👍
E.P.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie z leśniczym....🌲🌲🙂.
„Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem.” - Jarosław Iwaszkiewicz
Czytanie książek jest bardzo ważne, warto zacząć już od najmłodszych lat. Dzieci poznają świat nie tylko przez obserwację ,także książka otwiera przed nimi nowe horyzonty i dzięki obcowaniu z literaturą mogą doświadczać i odkrywać nowe wartości i zjawiska….
Nasi uczniowie kochają książki i w ostatnich dniach uczniowie z klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej . Celem wizyty było rozwijanie wśród dzieci zainteresowań literaturą dziecięcą. Uczniowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania biblioteki, sposobami wypożyczania książek i pracą bibliotekarza. Pani bibliotekarka pokazała wiele ciekawych książek, odbył się także quiz świąteczny. Później dzieci zabawiły się w artystów i kolorowali bombki. Na koniec zwiedzili bibliotekę , odkrywając każdy zakątek tego miejsca, podziwiając przy tym bogate zaplecze książek. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i bogatsi o nowe czytelnicze doświadczenia.Z miłą chęcią uczniowie odwiedzą to miejsce kolejny raz.
Był to wspaniały czas dla naszych pociech !!!
EP
Profilaktyka prawidłowych i bezpiecznych postaw wobec psów.
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 z ogromnym zaangażowaniem odpowiedziały na prośbę Opiekunki z Zacisznego Tymczasu i aktywnie wsparły II edycję pomocy zwierzakom. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy obu szkół otworzyli swoje wielkie serca na potrzeby skrzywdzonych przez los i ludzi piesków i bardzo chętnie przyłączyli się do tej szlachetnej inicjatywy. Jej realizację na terenie szkoły koordynowały panie: Beata Iwanowska, Iwona Tokarska i Małgorzata Bińkowska.
Akcja pomocy psiakom przeprowadzona została w formie zbiórki darów rzeczowych oraz pieniężnych. Pod koniec listopada podsumowano te działania. Młodzież z PSP nr 1 i PSP nr 2 czynnie wzięła udział w przygotowaniu transportu karm dla psów, legowisk, zabawek, środków czystości. Podliczono również zbierane przez cały miesiąc pieniądze. Kwota okazała się imponująca – 881 zł, zliczona została każda moneta.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli ZWIERZAKI Z ZACISZNEGO TYMCZASU
JESTEŚCIE SUPER
MB
Boże Narodzenie za pasem, a w naszej szkole można z tej okazji podziwiać wystawę kalendarzy adwentowych wykonanych przez uczniów klas V-VIII, pod kierunkiem pań: M.Bień, E. Gryczko, E. Ciaś i K. Zawistowskiej w ramach projektu innowacji pedagogicznej
„ W krainie nauk ścisłych”.️
Podczas projektu uczniowie nie tylko tworzyli piękne kalendarze, ale również w warunkach domowych produkowali mydełka i świece zapachowe!🧼
Oto wspaniały przykład jak nauka w niezwykły sposób może się łączyć z codziennym życiem.
Brawo!!!
W piątek 29 listopada na czytelników klas 1 - 3 czekały niespodzianki - wróżby. Dzieci mogły pobawić się sprawdzając co je czeka w najbliższej przyszłości, poznać zawód, który będą wykonywać, imię ukochanej osoby:)
Zabawa była wyśmienita!!
Wróżkami w tym dniu były uczennice: Ola Chrzanowska 3d, Rybicka Nina 3d, Oliwia Kowalska 3d, Szczepaniak Julka 3d, Krzyżanowska Nikola 3c, Gabrysia Osiejewska 3c, Maja Szewczyk 3c i Gabrysia Dolina 3b.
B.S.
Tak obchodziliśmy Mikołajki - klasa 5c