Nasza szkoła bierze udział w akcji: mleko, jogurty, serki naturalne, owoce i warzywa w szkole!

Życzymy wszystkim uczniom smacznego!

 • Program "Laboratoria Przyszłości"

  Nasza szkoła właśnie rozpoczęła wdrażanie Programu "Laboratoria Przyszłości" przygotowanego przez MEiN, który ma na celu przygotowanie uczniów do wykonywania zawodów przyszłościUczniowie klasy 1a mieli możliwość wykonania super konstrukcji za pomocą klocków edukacyjnych SKRIKIT. Ćwiczyli koncentrację uwagi, budowali i nazywali to, co skonstruowali. Zajęcia zaciekawiły dzieci, rozbudziły pozytywne emocje i rozwijały ich wyobraźnię. A to dopiero początek naszej szkolnej przygody z "Laboratorium Przyszłości".

 • Klasa 8d uwielbia sztukę w każdym wydaniu.

  Tym razem był to musical w teatrze Rampa.

 • Głośne czytanie przez klasy 4-8

  Poniżej fotorelacja z dzisiejszego uczestnictwa klasy 1b i 3e w głośnym czytaniu wykonanym przez klasy 4-8. Uczniowiew ramach Narodowego Czytania zaprezentowali twórczość Adama Mickiewicza czytając - "Ballady i romanse".

 • Spotkanie uczniów klasy 2 D z autorką bajek dla dzieci Panią Weroniką Zambrzycką☺️

  29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który jest skierowany głównie do najmłodszych czytelników.Czytanie na głos ma dla dzieci ogromne znaczenie. Wpływa ono m.in. na rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację ,a także rozwija poczucie humoru.Z tej właśnie okazji uczniowie klasy 2 D wrazz wychowawcą mieli przyjemność spotkać się z autorką bajek dla dzieci pt. ,,Uszytek" Panią Weroniką Zambrzycką.Pani Weronika jest nauczycielem w oddziale przedszkolnym w naszej szkole i z pasji oraz zamiłowania do dzieci wydała swoją pierwszą książkę zadedykowaną właśnie im. Podczas spotkania z dziećmi Pani Weronikaw niezwykle angażujący sposób podzieliła się historią, dlaczego powstała książka dla dzieci , jak wyglądał proces od momentu napisania do wydrukowania, skąd czerpała pomysły do swoich bajek oraz w jaki sposób doszło do wydania książek. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały fragmentów bajek oraz mogły poznać i pobawić sięz głównym bohaterem książki Uszytkiem - małym ludzikiem uszytym z filcu.Dziękujemy Pani Weronice za poświęconyi miło spędzony czas, który na długo zapadnie dzieciom w pamięci.Marta Pękacka-Szaszka

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 📚📖 📕📚📖

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytaniato jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne.  Obchodzimy go 29 września - w dniu urodzin Janiny Porazińskiej, patronki tego święta. Dziś w naszej Bibliotece wspaniałe emocje! Motywem przewodnim jest głośne czytanie, ale też okazja do wspólnego  spędzania czasu z rówieśnikami. Takie święto warto obchodzić każdego dnia!!!

  Zapraszamy!

 • Wycieczka uczniów klasy 2a i 2c do Publicznej Biblioteki Miejsko- Gminnej

  W dniu 28 września dzieci z klasy 2a i 2c pod opieką p. A. Ptaszek, p. E. Chmielewskiej oraz p. M. Krawczyńskiej udały się na wycieczkę do Publicznej Biblioteki Miejsko- Gminnej. Uczniowie z wielką radością zapoznali się z nowościami w literaturze dziecięcej. Dzieci miały możliwość przejścia między regałami w wypożyczalni i odszukania książek, które je interesują. Z książki kamishibai w formie ilustrowanych kart narracyjnych do teatrzyku drewnianego uczniowie dowiedzieli się o książkach i tym czy są lub mogą się stać w rękach czułych mam, świadomych opiekunów, nauczycieli i bibliotekarzy. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały zakładki w kolorach jesieni. Każdy uczeń wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i pełen wrażeń.

  A. Ptaszek

 • Spotkanie z panią policjantką.

  Dnia 27.09.2022 r. odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z panią policjantką z Komendy Powiatowej w Grójcu. Celem spotkania było zapoznanie dzieciz różnymi rodzajami dotyku i wyjaśnienie różnic między dobrym(bezpiecznym) i złym dotykiem. Uczniowie dowiedzieli się kiedy nie można rozmawiać z nieznajomym i kiedy powiadomić dorosłą osobę (rodzic, nauczyciel) o sytuacji stanowiącej zagrożenie. Dzieci dowiedziały się również w jaki sposób asertywnie odmawiać nieznajomemu dorosłemu (m.inn. przyjęcia prezentu, oddalenia się z osobą obcą) czyli jak mówić "nie", gdy dorośli przekraczają granice prawnei społeczne.Spotkanie z funkcjonariuszem policji w szkole odegrało bardzo ważną rolę ponieważ bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest najważniejsze.

 • Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej w klasie 1f

  W czwartek 22.09 klasa 1f brała udział w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci pod okiem ratowników Karoliny i Patrycji uczyły się w jaki sposób należy udzielić pierwszej pomocy, w jakich przypadkach i co należy mówić dzwoniąc pod nr alarmowy, dlaczego najlepiej wybrać nr112?Dzieci nie tylko przyglądały się jak wygląda udzielanie pomocy, ale również miały możliwość aktywnego uczestnictwa. Dużą atrakcją była reanimacja pluszaków. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych, bezpiecznych postaw oraz zapoznanie z podstawowymi czynnościami ratowniczymi. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 • Dzień Jabłka w naszej szkole

  Dnia 28.09.2022r. z okazji Dnia Jabłka uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej, która miała na celu przybliżyć znajomość historii naszego miasta i promocję ważnego symbolu Grójca -Jabłka. Każda z trzecich klas wzięła udział w 20 minutowej lekcji, które miały miejsce w Ratuszu (Grójec). Następnie uczniowie pod opieką nauczycieli wzięli udział w happeningu - wykonali rysunki jabłka na płycie rynku obok pomnika Jabłkaz użyciem kredy chodnikowej.Ogromne podziękowania za zaangażowaniei wspaniałą pomoc w organizacji dzisiejszego dnia składamy panu Dominikowi Piekarskiemu z Działu Promcji Urzędu Gminy i Miasta Grójec i pani kierownik Urzędu Stanu Cywilnego pani Annie Góreckiej za przeprowadzenie wspaniałych lekcji historii dotyczących naszego miasta Grójec. Dodatkową atrakcją dla uczniów było zapoznanie z funkcją pełnioną przez panią kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Jesteśmy wdzięczni za tak piękną pomoc w organizacji dzisiejszego Święta Jabłka. Podziękowania składamy dla Pana Burmistrza Gminy i Miasta Grójec Dariusza Gwiazdy i całego Urzędu Gminy i Miasta Grójec.Jak widać w fotorelacji pozostałe klasy również świętowały dzisiaj Dzień Jabłkao czym świadczą wykonane przez uczniów piękne prace przedstawiające symbol naszego miasta Grójec - Jabłko.

 • Biegi przełajowe im. Tadeusza Małeckiego i nasi uczniowie

      W dniu 15 września nasi uczniowie wzięli udział w pierwszych w tym rok szkolnym zawodach sportowych. Były to 19 biegi przełajowe im. Tadeusza Małeckiego, które odbyły się w Jeziorze. Naszą szkołę reprezentowało 29 uczniów z klas 4-8. Bieg odbywał się na odcinku około 600m. Nie była to łatwa trasa, ponieważ na uczniów czekał stromy podbieg pod górę. Nasi zawodnicy bardzo dobrze wypadli w tych zawodach i zajęli kilka miejsc na podium, a także tuż za nim. Najlepsze wyniki osiągnęli: 
  Aleks Grochala 4a – I miejsce
  Mikołaj Samoraj 6a – I miejsce 
  Lena Dulemba 7b – II miejsce
  Gabriela Dolina 6b – II miejsce
  Stanislaw Knap 6a – III miejsce
  Julia Bryła 4a – IV miejsce
  Natalia Skiba 6b – IV miejsce 
  Karol Nowak 8c – V miejsce
  Franciszek Fijałkowski 4a – VII miejsce 
  Maja Wolska 4a – VII miejsce 
  Tymon Matysiak – IX miejsce
  Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników sportowych i udziału w zawodach.

  Nauczyciele wychowania fizycznego:

  Marta Szulc i Mateusz Kalinowski

 • Wycieczka klasy 4a i 6c na Dzień Otwarty do Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach

  ​​​​​​​​​​​​​​

     W czwartek 22 września br uczniowie klasy 4a i 6c pod opieką pani Elżbiety Kaczmarek, pani Mirosławy Woźniak oraz pani Anety Senator udali się do Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach na Dzień Otwarty.  Wizyta rozpoczęła się od spotkania z podkomisarzem Piotrem Mrozowskim, który oprowadził grupę po Izbie Tradycji. Następnie uczniowie wzięli udział w ćwiczeniach obrończych oraz z posłuszeństwa ogólnego z psami tropiącymi. Zobaczyli umiejętności jeździeckie policjantów - jeźdźców i sprawność użytkową koni służbowych. Wszystkie oczy poszły w górę, gdy rozpoczął lądowanie śmigłowiec S70i Black Hawk. Radości nie było końca, gdy można bylo wsiąść do niego i wyskoczyć, jak prawdziwi policjanci w akcji. Później przyszedł czas na pokaz przeprowadzania akcji ratowniczej przez Powiatową Państwową i Ochotniczą Straż Pożarną. Uczniowie mogli również postrzelać do celu, obejrzeć broń, wziąć udział w  konkursach z nagrodami, a także poćwiczyć na fantomie technikę pierwszej pomocy polegającą na dostarczaniu powietrza do płuc osoby, która samodzielnie nie oddycha — stosowaną przy resuscytacji krążeniowo-oddechowej. To był dzień pełen atrakcji.  Szczęśliwi, z gadżetami w dłoniach, wszyscy wrócili do Grójca.

  AS

 • Z ciekawą wizytą w bibliotece 📚📗📔– pierwszoklasiści z 1c i 1d w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Grójcu 😊😊😊

  Dnia 19 września 2022r. bibliotekę odwiedziła kolejna grupa pierwszoklasistów wraz wychowawcami Eweliną Tulkis , Adelą Biniszewską oraz Panią z naszej szkolnej biblioteki Marzanną Krawczyńską.Uczniowie zapoznali się z działalnością biblioteki, księgozbiorem i zasadami wypożyczania. Rozmawiali o tym, jak należy obchodzić się z książkami, by jak najdłużej służyły czytelnikom. Uczestnicy poznali różne rodzaje książek oraz wiele funkcji, które mogą one spełniać. Na koniec uczniowie wzięli udział w ciekawych warsztatach plastycznych i wykonali swoją wymarzoną zakładkę do książki. Z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do szkoły.

  Tulkis E.

 • Zajęcia języka polskiego dla dzieci z Ukrainy

 • Uwaga!

 • Zaproszenie na zebranie wychowawców z rodzicami

   Zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami w czwartek 15 września.  Zebranie klasy 6d odbędzie się w innym terminie. Przydział sal poniżej 

 • KONKURS CZYTELNICZY DLA UCZNIÓW KLAS I – III

  Drodzy Uczniowie!

  Zapraszamy Was do udziału w konkursie pod hasłem:   „SZKOLNE DRZEWO CZYTELNICZE”

   Celem konkursu jest: rozwijanie aktywności czytelniczej, rozbudzanie ciekawości literackiej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem, zachęcanie rodziców do wspólnego czytania, mobilizowanie uczniów do czytania poprzez udział w konkursie.

   

  1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – III   Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Grójcu.

  2. Zadanie konkursowe polega na czytaniu dowolnie wybranych pozycji literatury dziecięcej, a następnie zapisaniu tytułu i autora przeczytanej książki oraz swojego imienia, nazwiska i klasy na przygotowanych szablonach. Jesienią będą to listki, zimą - płatki śniegu, wiosną - kwiaty (wykonane samodzielnie). Następnie przekazujemy szablony do wychowawcy klasy lub bezpośrednio do Biblioteki Szkolnej.

  3. Konkurs trwał będzie od 1 października 2022 r. do 31 maja 2023 r.

  4. Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, która przeczyta najwięcej książek i zapisze ich tytuły na przygotowanych szablonach.

  5. Nagrodzone w konkursie zostaną trzy pierwsze miejsca. 

  Mam nadzieję, że nasze jesienne drzewo już wkrótce zapłonie feerią barw :)

  Biblioteka Szkolna     

 • Nowe dzwonki w naszej szkole!

 • Zaproszenie

  Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie klas 4-8 spotykają się z wychowawcami w salach:

 • Dzień otwarty i rozpoczęcie roku przedszkolnego

 • Wyposażenie ucznia klasy pierwszej

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grójcu
  Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grójcu, ul. Polna 17 a
 • Budynek ul. Polna 17A (oddziały „0” – III i przedszkole przy PSP nr 2)
  Budynek ul. Polna 17 (oddziały IV – VIII PSP nr 2 oraz VII – VIII PSP nr 1)

  tel. 48/670 46 33

  lub

  48/664 07 57
  wew.
  101 – sekretariat
  102 – zastępca dyrektora PSP nr 1
  103 – zastępca dyrektora PSP nr 2
  104 – pedagog i psycholog
  105 – intendentka (kuchnia)
  106 – pokój nauczycielski
  107 – pielęgniarka

Galeria zdjęć