Nasza szkoła bierze udział w akcji: mleko, jogurty, serki naturalne, owoce i warzywa w szkole!

Życzymy wszystkim uczniom smacznego!

 • @DzialajLokalnie #dzialajlokalnie @StowarzyszenieWARKA #stowarzyszeniewarka

  Pragniemy poinformować, że rozpoczęliśmy prace nad rewitalizacją terenu zielonego przed naszą szkołą.  Dzięki zaangażowaniu społeczności lokalnej udało się zrealizować czerwcowy etap projektu.

  Dziękujemy za pomoc i wsparcie, wszystkim osobom, które dzielnie ruszyły do pracy by uporządkować tren przed szkołą. 

  Mamy nadzieję, że w późniejszych etapach projektu również połączy nas "Zielona Dwójka"

 • Mamy laureatów w Ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z języka angielskiego!

 • Dyżur wakacyjny 2021

 • Moi🥰Nie oddam! I. K.

 • Konkurs plastyczny pt. "Łączy nas Zielona Dwójka" został rozstrzygnięty.

  @DzialajLokalnie #dzialajlokalnie @StowarzyszenieWARKA #stowarzyszeniewarka

  Konkurs plastyczny pt. "Łączy nas Zielona Dwójka" został rozstrzygnięty.

  I miejsce zajęli: uczennica klasy 7 b Anna Swęd  oraz uczeń klasy 7 c Damian Majewski

  Konkurs był jednym z etapów realizacji zwycięskiego grantu "Działaj Lokalnie 2021"

  Prace będą na oficjalnym plakacie promującym ten projekt. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  W. Zambrzycka

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w klasach 3

  W piątek, 25 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas trzecich. Spotkanie rozpoczęła Pani Agata Pachocka, zastępca Dyrektora Szkoły, następnie został wprowadzony sztandar szkoły i zaśpiewany hymn narodowy, nad czym czuwał Pan Mariusz Wojno, zastępca Dyrektora. 

  Każda klasa pod okiem swoich wychowawczyń: Pani Anity Ptaszek - klasa 3a, Pani Darii Deryng Maliszewskiej - klasa 3b, Pani Darii Korczak - klasa 3c oraz Pani Iwony Dziubińskie - klasa 3d,  zaprezentowała wakacyjną piosenkę. Następnie Pan Dyrektor Dariusz Fijałkowski wraz z wychowawczyniami wręczyli dzieciom świadectwa i dyplomy za pilność w nauce, wzorową frekwencję, za czytelnictwo, konkursy plastyczne oraz za udział w tańcach. Wychowawczynie podziękowały również rodzicom za współpracę i pomoc na rzecz placówki.

      To były niezapomniane chwile dla uczniów, zaproszonych rodziców i nauczycieli. Przed klasami trzecimi nowy etap edukacyjny.

     Wszystkim uczniom gratulujemy, trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!

  A. Ptaszek

 • Zakończyliśmy Program Fundacji Orange - MegaMisja.

  Wydaje się, że obsługa tabletów, laptopów czy smartfonów jest dla najmłodszych… dziecinnie prosta. Nie znaczy to jednak, że dzieci świadomie ich używają, dlatego warto uczyć je mądrego i kreatywnego wykorzystywania nowych technologii. Z powodzeniem robi to program MegaMisja. Przez 10 miesięcy, co tydzień (stacjonarnie i zdalnie), uczniowie klasy 2a uczestniczyli w tym projekcie, poszerzając wiedzę w różnych obszarach tematycznych: - korzystanie z informacji - dziecko w środowisku medialnym - język mediów- prawo (prawo do informacji, prawa autorskie, plagiat) - kreatywne korzystanie z mediów - bezpieczeństwo w komunikacji i mediach - etyka i wartości w komunikacji i mediach - ekonomiczne aspekty działania mediów - kompetencje cyfrowe - mobilne bezpieczeństwo - programowanie

  Przy realizacji wyzwań uczniowie uczyli się, jakie treści można publikować w Internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w Internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy. Co ważne, MegaMisja nie polega jedynie na organizowaniu zajęć przy komputerze. Uczniowie tworzyli plakaty, rysowali, poszukiwali informacji, podejmowali decyzje i dyskutowali. Pracowaliśmy w grupach, podejmując kolejne zadania. Podczas tej zabawy wygrywaliśmy nagrody: zabawki edukacyjne i audiobooki, kreatywne zestawy plastyczne, książki i gry planszowe i 2 tablety. Przed nami wakacje, a my wiemy jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Nad całością czuwała wychowawczyni E.Wiśnik.

 • Specjalna dedykacja od naszego absolwenta Kacpra Szymańskiego z klasy 8c

  Do posłuchania ze specjalną dedykacją od naszego absolwenta, ucznia klasy 8c, Kacpra Szymańskiego ! Dziękujemy! 

  Łączy nas Dwójka! 

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas ósmych

  W dniu dzisiejszym (24 czerwca) odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas 8. W dość nietypowych warunkach pożegnaliśmy kolejny rocznik, życząc naszym absolwentom wielu sukcesów i spełnienia marzeń.

  Uroczystość, którą poprowadził Zastępca Dyrektora, Pan Mariusz Wojno, rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego przez absolwentów klas 8, delegacje klas 7, rodziców, którzy odbierali listy gratulacyjne oraz podziękowania oraz członków rady pedagogicznej. Uczniowie klas 8 przekazali sztandar uczniom klas 7. Następnie Pan Dyrektor Dariusz Fijałkowski wraz z wychowawcami z klas 1-3 i 4-8: Panią Elżbietą Wiśnik i Panią Elżbietą Wachowicz – klasie 8a, Panią Anitą Dusińską i Panią Marią Faliszewską – klasie 8b, Panią Teresą Dulembą i Panią Magdaleną Czerwaty – klasie 8c oraz Zastępcą Dyrektora, Panią Agatą Pachocką i Panią  Agatą Felczak Sadowską – klasie 8d wręczyli nagrody najlepszym uczniom za średnią powyżej 4,75 oraz wzorowe zachowanie oraz uzyskane osiągnięcia w różnych konkursach. Potem wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy ukończenia szkoły podstawowej oraz świadectwa. Następnie rodzice uczniów ze średnią 4.75 i więcej  odebrali z rąk Dyrekcji Listy Gratulacyjne, a także podziękowania za współpracę i pomoc na rzecz naszej placówki.

    Pan Dyrektor Dariusz Fijałkowski wraz z zastępcami podziękował Przewodniczącemu Rady Rodziców Panu Cezaremu Wicińskiemu za wieloletnią pracę na rzecz szkoły.

  Tradycją w naszej szkole jest wręczenie dodatkowych nagród dla Prymusa i Prymuski, którymi w tym roku zostali: Michał Smętek ze średnią 5,83 z klasy 8d oraz Maria Jankowska ze średnią 5,67 z klasy 8b oraz dla Sportowca, którym został Hubert Gaik z klasy 8c. Na koniec uczniowie wraz z nauczycielami zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom klas 8 ukończenia szkoły.

   

  Zapraszamy do galerii zdjęć. W niedługim czasie pojawi się również film z tej uroczystości.

   

 • Uwaga!

 • ZARZĄDZENIE NR 21 /2021 DYREKTORA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W GRÓJCU Z DNIA 14.06.2021 r.

  W sprawie: organizacji zakończenia roku szkolnego 2020/21

  1. Wręczenie świadectw klasom ósmym odbędzie się w dniu 24 czerwca 2021 roku na hali sportowej o godz. 13.00 (klasy spotykają się w salach z wychowawcą o godz. 12.30).

   W uroczystości biorą nauczyciele, uczniowie oraz rodzice uczniów, którzy otrzymują list gratulacyjny (średnia > 4,75) oraz rodzice którym dziękujemy za wkład w organizację życia szkoły.

   

  2. Uroczyste zakończenie klas trzecich odbędzie się w dniu 25.06.2021 roku na hali sportowej o godz. 9.00. Na halę mogą wejść rodzice którym wychowawcy chcą podziękować za trzyletnią współpracę (klasy najpierw spotykają się w salach z wychowawcami).

  Rodzice zaproszeni na uroczystości są indywidualnie informowani przez wychowawców.

  3. Klasy 1-2 oraz klasy 4-7 rozdanie świadectw, nagród i dyplomów odbędzie się w salach z wychowawcami według grafiku:

  Klasy pierwsze – godz. 10.00

  Klasy drugie – godz. 10.30

   

  Klasy czwarte – godz. 9.00

  Klasy piąte – 9.30

  Klasy szóste – 10.00

  Klasy siódme – 10.30

   

  4. Zakończenia w zerówce szkolnej i w grupach przedszkolnych odbędą się indywidualnie dla każdej grupy.

   

  Dyrektor Szkoły

  Fijałkowski Dariusz

 • Życzenia z okazji Dnia Taty od klasy 2a

  Tato.

  Nie jesteś sam.

  Bo ja Ciebie mam!

  Ma ciebie także mama 

  i moja siostrzyczka Ania.

  Wszyscy ciebie kochamy:

  I nikomu nie oddamy.

 • Prezentacja "Przeżyjmy to jeszcze raz" - podsumowanie innowacji pedagogicznej "W krainie nauk ścisłych"

  Zapraszamy do obejrzenia całej prezentacji umieszczonej pod linkiem:

                              Marzena Bień 

 • Informacja w sprawie realizacji działań informujących o szczepieniach przeciw COVID-19 (BKO.0341.1.2021)

  Kuratorium Oświaty                                                                                       Warszawa, dn. 22 czerwca 2021 r. 

  w Warszawie 

  Al. Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa 

  BKO.0341.1.2021.AK 

  Dyrektorzy 

  szkół podstawowych i ponadpodstawowych 

  województwa mazowieckiego 

  Szanowni Państwo, 

  w nawiązaniu do pisma z dnia 15 czerwca 2021 r. znak: BKO.0341.1.2021 w sprawie akcji informacyjnej związanej ze szczepieniami dzieci od 12 roku życia przekazuję link do wideokonferencji dla rodziców, która będzie emitowana w dniu 23 czerwca 2021 r. o godz. 18.00 - https://youtu.be/lNXhZpXSP08 . 

  (link będzie aktywny w terminie emisji; do tego czasu w serwisie wyświetlany jest komunikat „Film prywatny”). 

  Bardzo proszę Państwa o przekazanie powyższej informacji do rodziców uczniów w wieku od 12. roku życia. 

   Z poważaniem  

  MAZOWIECKI 

  WICEKURATOR OŚWIATY 

  /-/ 

  Krzysztof Wiśniewski

 • BEZPŁATNE PÓŁKOLONIE REHABILITACYJNE DLA UCZNIÓW KLAS 1-4

   Drodzy Rodzice,

  Zapraszamy dzieci z Gminy Grójec z klas 1-4  na BEZPŁATNE PÓŁKOLONIE w programie są między innymi gry i zabawy integracyjne, zajęcia edukacyjne, plastyczne oraz zajęcia ruchowe - KOREKCJA WAD POSTAWY (kręgosłupa). 

  Gmina Grójec bierze udział w projekcie, w 100% finansowanym ze środków Unii Europejskiej. Celem projektu jest poprawa stanu zdrowia u dzieci w zakresie wad postawy poprzez wdrożenie kompleksowych programów terapeutyczno – rehabilitacyjno – edukacyjnych.

  Uczestnictwo w programie jest całkowicie bezpłatne. 

  Liczba miejsc jest ograniczona i o uczestnictwie w projekcie będzie decydowała kolejność zgłoszeń. 

  BEZPŁATNE  PÓŁKOLONIE będą odbywały się od 5 lipca do 31 sierpnia w turnusach dwutygodniowych w godzinach 8:00 -16:00 w następujących szkołach:

  1. PSP nr 1 w Grójcu - 16 -27 sierpnia

  2. PSP nr 2 w Grójcu – 5 - 16  lipca oraz 19 – 30 lipca

  3. PSP nr 3 w Grójcu – 2 – 13 sierpnia

  4. PSP w Bikówku - 2 -13 sierpnia

  5. PSP w Częstoniewie – 5 -16 lipca

  6. PSP w Lesznowoli – ze względu na remonty sal półkolonie odbędą się w budynku PSP nr 2 w terminach 5 - 16  lipca oraz 19 – 30 lipca

  Co zapewniamy:

  • możliwość udziału dziecka w codziennych zajęciach grupowych przez okres 2 lub 3 tygodni

  • realizację programu rehabilitacyjnego – korekcji wad postawy

  • realizację niezwykłego programu edukacyjnego 

  • jeden ciepły posiłek (obiad) oraz stały dostęp do wody

  • ubezpieczenie dziecka

  • podczas pobytu dziecko będzie pod opieką wykwalifikowanych instruktorów i pedagogów.

  ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY DO 21.06.2021 r. do godz. 10.00

  Osoby zainteresowane wypełniają krótkie zgłoszenie na stronie: https://www.akn.pl/zajecia-fizjoterapeutyczne-klasy1-3-2-2-2-2/

  oraz wypełniają komplet dokumentów pobranych ze strony Urzędu Gminy bądź u wychowawcy klasy

  Dokumenty dostarczamy do wychowawcy klasy do wtorku 22.06.2021

  Złożenie dokumentów nie jest jednoznaczne z kwalifikacją na kolonię. Będzie umówiona konsultacja z fizjoterapeutą i on kwalifikuje dziecko na kolonię (konsultacja odbędzie się w ostatnim tygodniu czerwca).

  Wszelkie pytania można kierować do Pani Jowitą Walicką, tel.: 882 168 088, mail: fizjo@akn.pl 

  Uczestnictwo w programie jest całkowicie bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona i o uczestnictwie w projekcie będzie decydowała kolejność zgłoszeń. 

  Koordynator projektu – Monika Kozłowska - Naczelnik Wydziału Edukacji w Gminie Grójec

  Tel. 48 6643091 wew. 400

  Realizator projektu: Akademia Nauki

  www.akn.pl

 • Wielki koszykarski turniej 3×3 w Grójcu

 • Prace uczniów świetlicy szkolnej

  W drugim semestrze roku szkolnego 2020/21 podopieczni świetlicy szkolnej wykonali wiele pięknych prac plastycznych. Dzieci stosowały różne techniki. Z prac uczniów powstały gazetki, które można było oglądać w naszej sali i na szkolnym korytarzu.

  Uczniowie wykonywali prace o tematyce zgodnej z planem pracy świetlicy, zajęciami dnia lub własnymi zainteresowaniami. Oto niektóre z nich.

   

  Wychowawcy świetlicy

 • Uczeń naszej szkoły został laureatem Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda

  Uczniowie klas 6-7 w II półroczu wzięli udział w Archidiecezjalnym Konkursie Biblijnym im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, wpisanym na listę kuratorium konkursów o zasięgu wojewódzkim, organizowanym przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej AW, Międzynarodowe Centrum Dialogu Międzykulturowego UKSW oraz Fundację "SŁOWO" dla  klas 4-6 oraz 7-8. Konkurs obejmował uczniów Archidiecezji Warszawskiej oraz Diecezji Warszawsko-Praskiej. Celem konkursu było ukazanie Pisma Świętego jako źródła wiary i zachęta do jego indywidualnej lektury, wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy oraz promowanie osiągnięć uczniów. Tematem konkursu była znajomość Ewangelii św. Jana. Z naszej szkoły udział wzięło 2 uczniów. 

  Uczeń klasy 7a Jan Senator został laureatem i zajął  3 miejsce, natomiast Marcin Sokołowski uczeń klasy 6d został finalistą tego konkursu. Uczniowie przeszli najpierw etap szkolny i reprezentowali nas na etapie centralnym. Nagrody za etap szkolny ufundowała Dyrekcja naszej szkoły i zostały wręczone uczniom w maju.

   

  Obydwu uczniom serdecznie gratulujemy!

  Aneta Senator

 • Udział uczniów naszej szkoły w Archidiecezjalnym Konkursie Biblijno-Plastycznym

  Uczniowie klas 1-4 w II półroczu wzięli udział w Archidiecezjalnym Konkursie Biblijno-Plastycznym organizowanym przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej AW, Międzynarodowe Centrum Dialogu Międzykulturowego UKSW oraz Fundację "SŁOWO". Konkurs obejmował uczniów Archidiecezji Warszawskiej oraz Diecezji Warszawsko-Praskiej. Celem konkursu było ukazanie Pisma Świętego jako źródła wiary i zachęta do jego indywidualnej lektury, wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy oraz promowanie osiągnięć uczniów.

  Z naszej szkoły udział wzięło 22 uczniów. Najlepsze prace uczniów, którzy zajęli I miejsce na etapie szkolnym wzięły udział w etapie centralnym konkursu. Pomimo, że tam nie zdobyły żadnej nagrody, to bardzo się cieszymy z udziału i gratulujemy serdecznie!

  Nagrody za etap szkolny ufundowała Dyrekcja naszej szkoły i zostały wręczone uczniom w maju.

  Wyniki etapu szkolnego pod zdjęciami prac.

  A. Senator

  I miejsce

  1. Kostur Zofia klasa 1a

  2. Wolska Maja klasa 2a

  3. Majewska Nikola klasa 2c

  4. Kazbieruk Natalia klasa 4b

  5. Kucharska Lena klasa 4b

  6. Sadowska Antonina klasa 4b

  II miejsce 

  1. Rozmuszyński Cyprian klasa 1d

  2. Pakosz Julia klasa 2a

  3. Kołacz Oliwia klasa 4b

  4. Cichocki Mikołaj klasa 4b

   III miejsce:

  5. Zaniuk Marcelina klasa 2a

  6. Bogusz Julia klasa 2c

  7. Kołodziejczyk Wiktoria klasa 2c

  8. Lewandowska Oliwia klasa 2c

  9. Bogusz Amelia klasa 4c

  10. Jakubczak Natalia klasa 4c

  11. Jezierska Alicja klasa 4b

   Wyróżnienia:

  12. Komisarski Wojciech klasa 1d

  13. Havrylyuk Yeva klasa 1d

  14. Paciorek Amelia klasa 1a

   Dyplom za udział otrzymują:

  15. Paprzycka Danuta klasa 1d

  16. Kalwarczyk Julia klasa 2a

 • Nasza uczennica zdobyła wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Uniwersytet Śląski

  Dominika Kucharska uczennica klasy 8c otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Wzrostu Kryształów dla Młodzieży Szkolnej. Konkurs organizowany przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. 

  Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat krystalografii i wzrostu kryształów w środowiskach szkolnych oraz ukazanie ważnej roli krystalografii w naukach przyrodniczych, technice i sztuce.

  Uczestnicy konkursu mieli  za zadanie wyhodować jak najlepszej jakości kryształ/kryształy.  

  Wyhodowany kryształ był oceniany według kryteriów:

  • zgodność z typem struktury krystalicznej;

  • stopień czystości;

  • jakość krawędzi;

  • ukształtowanie płaszczyzn;

  • masa. 

  Hodowla kryształów trwa długo, jednak ciężka i żmudna praca przyniosła nie tylko widzialny efekt, ale także satysfakcję.

  Wyniki konkursu zostały opublikowane na stronie internetowej Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. https://us.edu.pl/wydzial/wnst/wp-content/uploads/sites/18/Szkoly/Krysztaly/2021/laureaci_kwk_2021-final2.pdf

                                                                                                                                      Marta Napora - Wiśniewska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grójcu
  Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grójcu, ul. Polna 17 a
 • Budynek ul. Polna 17A (oddziały „0” – III i przedszkole przy PSP nr 2)
  Budynek ul. Polna 17 (oddziały IV – VIII PSP nr 2 oraz VII – VIII PSP nr 1)

  tel. 48/670 46 33
  48/664 07 57
  wew.
  101 – sekretariat
  102 – zastępca dyrektora PSP nr 1
  103 – zastępca dyrektora PSP nr 2
  104 – pedagog i psycholog
  105 – intendentka (kuchnia)
  106 – pokój nauczycielski
  107 – pielęgniarka

Galeria zdjęć