Nasza szkoła bierze udział w akcji: mleko, jogurty, serki naturalne, owoce i warzywa w szkole!

Życzymy wszystkim uczniom smacznego!

 • Wyprawka dla przedszkolaka

 • Zapraszamy wszystkich do głosowania 👍

 • Wykaz podręczników do religii w roku szkolnym 2022/2023

  PRZEDSZKOLE

  Pięciolatki

  „Jesteśmy dziećmi Bożymi”

  Nr podręcznika: AZ–03–03/20–WA–4/20

  Autorzy podręcznika: pod redakcją A. Rayzacher-Majewska

  Wydawnictwo katechetyczne Warszawa-Olsztyn 2017

   

  Sześciolatki

  „Z Panem Jezusem”

  Nr podręcznika: AZ–03–03/20–WA–5/20

  Autorzy podręcznika: pod redakcją B. Śmigiera, A. Rayzacher-Majewska

  Wydawnictwo katechetyczne Warszawa-Olsztyn 2017

   

  KLASY 1-3

  Klasa 1

  „W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” (komplet 1. i 2. część oraz domownik)

  numer podręcznika: AZ-11-01/18-WA-1/20;

  autorzy podręcznika: ks. Rafał Szewczyk, Aneta Frączak, Małgorzata Korzeniewska, ks. Jan Staruchowicz

  Wydawnictwo Katechetyczne Warszawa 2020

   

  Klasa 2

  "To jest mój Syn umiłowany” (komplet 1. i 2. część oraz domownik)

  Nr podrecznika: AZ-12-01/18-WA-11/21, data dopuszczenia: 05.07.2021 r. 

  Autorzy podręcznika: ks. Robert Rafał Szewczyk, Aneta Frączak, Małgorzata Korzeniewska, Mateusz Przelaskowski.

  Wydawnictwo Katechetyczne Warszawa 2021

   

  Klasa 3

  „Kto spożywa moje Ciało, ma życie” (Nowy podręcznik ucznia z kartami pracy oraz domownik (bez podziału na część I i II na rok szkolny 2022/2023)

  Nr podręcznika: AZ-1-01/18

  Autorzy podręcznika: ks. Robert Rafał Szewczyk, Aneta Frączak, Małgorzata Korzeniewska, Mateusz Przelaskowski

  Wydawnictwo Katechetyczne Warszawa 2018

   

  KLASY 4-8

  Klasa 4

  „Jestem Chrześcijaninem”

  Nr podręcznika: AZ-21-01/10-WA-3/13

  Autor podręcznika: ks. Mariusz Czyżewski,

  Wydawnictwo Katechetyczne Warszawa 2013

   

  Klasa 5

  „Bóg nas szuka”

  Nr podręcznika: AZ-21-01/18-WA-3/20

  Autorzy podręcznika: ks. Mariusz Czyżewski, ks. Michał Polny, Dorota Kornacka, Michał Małek.

  Wydawnictwo Katechetyczne Warszawa 2020

   

  Klasa 6

  „Jezus nas zbawia”

  Nr podrecznika: AZ-22-01/18-WA-9/21, data dopuszczenia: 29.06.2021 r.

  Autorzy podręcznika: ks. Mariusz Czyżewski, ks. Michał Polny, Michał Małek, Dorota Kornacka.

  Wydawnictwo Katechetyczne Warszawa 2021

   

  Klasa 7

  „Kościół wskazuje nam drogę” Nowy podręcznik na rok szkolny 2022/2023

  Autorzy podręcznika: Ks. Mariusz Czyżewski, ks. Michał Polny, Dorota Kornacka, Michał Małek, ks. Marcin Bartnikowski, ks. Krzysztof Patejuk

  Wydawnictwo Katechetyczne Warszawa 2022

   

  Klasa 8

  "Ty ścieżkę życia mi ukażesz"

  Nr podręcznika: AZ-32-01/10-WA-1/13

  Autor ks. Piotr Tomasik

  Wydawnictwo Katechetyczne Warszawa 2013

 • Pożegnań ciąg dalszy … Na szczęście tylko do września.🙂

  W piątek 24 czerwca uroczyście zakończyły rok szkolny klasy 4-7! Duma nas rozpiera gdy widzimy jak wielu naszych wychowanków osiąga znakomite wyniki w nauce, sporcie lub angażuje się w życie szkoły.

  Serce rośnie.

  A więc się nimi chwalimy.

  Oto oni.

  Najlepsi.

  Pojedynczo i całymi klasami, które uzyskały miejsce na podium .

  5b z wychowawczynią panią Małgorzatą Łazowską, 4b, pod opieką pani Magdaleny Czerwaty , a zaraz za nimi 6b z panią Małgorzatą Bińkowską i 4a pod skrzydłami Elżbiety Wachowicz.

  Cytując klasyka w postaci pana dyrektora Dariusza Fijałkowskiego,

  Wakacje czas zacząć !!!

  K. Sobieraj

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w klasach 1- 3

  W piątek, 24 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 1-3. Spotkanie rozpoczęła Pani Agata Pachocka, zastępca Dyrektora Szkoły, następnie został wprowadzony sztandar szkoły i zaśpiewany hymn narodowy, nad czym czuwał Pan Mateusz Srebrzyński, zastępca Dyrektora. 

      Klasy trzecie pod okiem swoich wychowawczyń: Pani Elżbiety Wiśnik - klasa 3a, Pani Agaty Pachockiej i Pani Elżbiety Wiśnik - klasa 3b, Pani Adeli Biniszewskiej i Pani Małgorzaty Andrychowicz - klasa 3c, Pani Eweliny Ptaszek- klasa 3d, Pani Joanny Ejmockiej Rejer i Pani Edyty Malinowskiej - klasa 3e  zaprezentowały wakacyjną piosenkę. Następnie Pan Dyrektor Dariusz Fijałkowski wraz z wychowawczyniami wręczyli dzieciom świadectwa, nagrody książkowe i dyplomy za pilność w nauce, wzorową frekwencję oraz osiągnięcia sportowe.  Wychowawczynie podziękowały również rodzicom za współpracę i pomoc na rzecz placówki.

      To były niezapomniane chwile dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Przed klasami trzecimi nowy etap edukacyjny.

     Wszystkim uczniom gratulujemy, trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas ósmych

     

  W czwartek 23 czerwca obyło się zakończenie roku szkolnego uczniów klas ósmych. 

  Uroczystość, którą poprowadził Zastępca Dyrektora, Pan Mateusz Srebrzyński, rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego przez absolwentów klas 8, ich rodziców, którzy odbierali listy gratulacyjne oraz podziękowania oraz członków rady pedagogicznej. Uczniowie klas 8 przekazali sztandar uczniom klas 7. Następnie Pan Dyrektor Dariusz Fijałkowski wraz z wychowawcami z klas 1-3 i 4-8: Panią Elżbietą Małachowską i Panią Iwoną Kostur – klasie 8a, Panią Katarzyną Kozłowską i Panią Ingą Dulembą – klasie 8b, Panią Izą Szydlik i Panią Małgorzatą Zajkowską – klasie 8c, Panią  Adelą Biniszewską i Paią Haliną Rożyńską – klasie 8d oraz Panią Darią Deryng Maliszewską i Panią Anną Kazimierską - klasie 8e wręczyli nagrody najlepszym uczniom za średnią powyżej 4,75 oraz wzorowe zachowanie oraz uzyskane osiągnięcia w różnych konkursach. Potem wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy ukończenia szkoły podstawowej oraz świadectwa. Następnie rodzice uczniów ze średnią 4.75 i więcej  odebrali z rąk Dyrekcji Listy Gratulacyjne, a także podziękowania za współpracę i pomoc na rzecz naszej placówki.

    Następnie Pan Dyrektor Dariusz Fijałkowski pożegnał ósmoklasistów, życzenia swoje złożył również obecny w tym dniu Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Mariusz Wojno.

  Tradycją w naszej szkole jest wręczenie dodatkowych nagród dla Prymusa i Prymuski, którymi w tym roku zostali: Mateusz Bylica i Maciej Kozłowski ze średnią 6,0 z klasy 8b oraz Konstancja Wielańczyk ze średnią 5,44 z klasy 8c oraz dla Sportowców, którym został Aleksander Karczmarz z klasy 8b i Konstancja Wielańczk z klasy 8c. 

  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom klas 8 ukończenia szkoły.

   

  Zapraszamy do galerii zdjęć i filmu z tej uroczystości.

  AS

 • Wydarzenia w klasie 1a

  Ostatni tydzień roku szkolnego 2021/2022 w klasie 1a był bogaty w emocje i wrażenia. 

  W ramach programu Nauka dla Ciebie do naszej szkoły przyjechał Naukobus z Centrum Nauki Kopernik z mobilną wystawą ,,Eksperymentuj''.  21 czerwca uczniowie odkrywali prawa fizyki, korzystając z interaktywnych eksponatów. 

  Dnia 21 czerwca 2022 r. w naszej klasie odbyło się wielkie święto – akademia z okazji „Dnia Rodziny”. Jest to jedna z ważniejszych uroczystości szkolnych. Wszyscy uczniowie i goście przybyli do szkoły na godzinę 17.30.  Święto było bardzo doniosłe za sprawą Rodziców, którzy pojawili się w komplecie. Dzieci przedstawiły słowno-muzyczny program, zyskując gromkie brawa publiczności. 

  W dniu 22 czerwca 2022 r.  rodzice zorganizowali „Piknik Rodzinny” – plenerową imprezę, która zgromadziła dzieci i ich rodziców. Pogoda, dopisała, dzięki czemu rodziny mogły oddać się wspólnym zabawom i mile spędzić czas w gronie znajomych oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. A było ich niemało !!! W istotę każdego pikniku jest wpisane wspólne biesiadowanie. Uczestnicy: młodsi i starsi, uczniowie i ich rodziny chętnie degustowali potrawy i napoje przygotowane specjalnie dla nich oraz brali udział we wspólnym grillowaniu, które zwieńczyło imprezę. Wspaniała zabawa towarzyszyła do końca „Pikniku Rodzinnego”. Teraz pozostały wszystkim uczestnikom tylko miłe wspomnienia i cierpliwe oczekiwanie na następną uroczystość. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się
  w organizację imprezy. Wierzymy, że za rok piknik będzie równie udany!!!

  21 czerwca uczniowie wraz z wychowawczynią wybrali się do Cukierni „Klepacz” na pyszne lody. Ta zimna i jakże smaczna niespodzianka, w upalny dzień sprawiła dzieciom ogromną radość. Każde dziecko mogło samodzielnie wybrać swój ulubiony smak. Wspaniale patrzeć na uśmiechnięte i kolorowe
  od lodów buzie dzieci. Wyjście do cukierni nie było tylko słodką niespodzianką, ale także okazją do przypomnienia sobie zasad obowiązujących podczas wyjść poza teren szkoły oraz umiejętnego zachowania się w miejscach publicznych. Po smacznym poczęstunku, wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy 

  do klasy.

  W piątek 24 czerwca  odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

  Anita Ptaszek

 • Mateusz Bylica, uczeń kl.8 b został laureatem ogólnopolskiego konkursu Galileo chemii ! 💪

  Uczeń zajął 6 miejsce w kraju w kategorii klas ósmych. Był to konkurs ponadprogramowy, obejmujący tematycznie zagadnienia z chemii nieorganicznej i organicznej.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nowej szkole!

 • Wycieczka klasy 4b, 5a, 5b, 7d i 7f do najstarszych gór w Europie

  Wypiętrzone 500 milionów lat temu, zaliczają się do najstarszych gór w Europie, a choć ich wysokość nie robi wrażenia, na brak atrakcji na ich terenie nie można narzekać.

  Góry Świętokrzyskie to wspaniały cel wycieczki dla każdego, kto interesuje się przyrodą oraz historią,dlatego też uczniowie naszej szkoły - klasy 4b, 5a, 5b, 7d i 7f wybrali się tam na wycieczkę 14 czerwca 2022 r.

  Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od  Świętego Krzyża, znanego z okazałego zespołu klasztornego, który udało nam się zwiedzić. Gołoborze na Łysej Górze jest wizytówką Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Nie dziwi więc, że od lat galerię widokową w tym miejscu odwiedza mnóstwo turystów. My oglądaliśmy tu górny fragment gołoborza na Łysej Górze (595 m n.p.m. synonim: Łysiec, Św. Krzyż) oraz przebiegający w bezpośrednim sąsiedztwie pogański wał kultowy z VII-XI wieku n. e. Podziwialiśmy również piękne widoki na doliny, góry i miejscowości położone na północ od Łysogór.

  Bliżej Kielc czekało na nas niższe Pasmo Chęcińskie, kojarzone z takimi atrakcjami, jak zamek w Chęcinach - mieliśmy tam masę świetnej zabawy... Na górnym rynku zjedliśmy pyszny obiad i pełni wrażeń mogliśmy wrócić do Grójca.

  M. Czerwaty

 • Naukobus w PSP nr 2 w Grójcu

  W ramach programu Nauka dla Ciebie do naszej szkoły w dniach 20 i 21 czerwca 2022 roku przyjechał Naukobus z Centrum Nauki Kopernik z mobilną wystawą ,,Eksperymentuj''. Przez dwa dni wizyty uczniowie klas 2-8 mogli odkrywać prawa fizyki,  korzystając z interaktywnych eksponatów, zadawać pytania edukatorom i samodzielnie przeprowadzać proste eksperymenty pod ich okiem. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali Poradnik młodego naukowca , w którym  znajdują się propozycje doświadczeń do wykonania w domu. 

  Jadwiga Świderska

 • Uwaga! Uczniowie kas 1-3 - BIBLIOTEKA PRZYPOMINA

  W przypadku zniszczenia lub zagubienia podręcznika należy za ten podręcznik zapłacić. Ceny podręczników oraz potrzebne informacje znajdują się poniżej.

   

  Nr konta do wpłat za zniszczony lub zagubiony podręcznik

  02 1240 5703 1111 0000 4904 4779

  PEKAO SA o/Grójec

  Na wpłacie koniecznie należy podać:

  • Imię i nazwisko ucznia
  • PSP nr2
  • Klasa 
  • Nazwa podręcznika
  • Cena

  Potwierdzenie wpłaty oddać do biblioteki szkolnej

   

  Ceny podręczników

  Klasa 1

  Wielka przygoda cz.1 – 12,30 zł

  Wielka przygoda cz.2 – 12,40 zł

  Wielka przygoda cz.3 – 12,40 zł

  Wielka przygoda cz.4 – 12,40 zł

  Język angielski – 24,75 zł

  Klasa 2

  Wielka przygoda

  Podręcznik zintegrowany cz.1 – 14,70 zł

  Podręcznik zintegrowany cz.2 – 14,90 zł

  Podręcznik matematyka cz.1 – 14,90 zł

  Podręcznik matematyka cz.2 – 14,90 zł 

  Język angielski 29,70 zł

   

 • Uwaga! Drodzy uczniowie! Biblioteka przypomina!

 • Klasa 1b świętuje koniec roku szkolnego

      Z okazji zbliżającego się dnia zakończenia roku szkolnego rodzice uczniów klasy 1b postanowili zorganizować swoim dzieciom niespodziankę . Uczniowie pod opieką Pani Darii Deryng-Maliszewskiej wybrali się do sali zabaw "Wodna Kraina". Dzieci bawiły się wspaniale, uśmiech nie schodził im z twarzy. Na zakończenie dzieci dostały słodkie prezenty, które sprawiły im wiele radości.

  Dziękujemy za wspaniałą niespodziankę .

  D. Deryng Maliszewska

 • Dwójka kuźnią talentów?💪 Wiadomo!🙂

  Uczennica naszej szkoły Konstancja Wielańczyk, grająca w MKS Grójec, zdobyła srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Koszykówce 3x3 w kategorii wiekowej U-15 kobiet .

  Finał mistrzostw odbył się w niedzielę w warszawskiej hali Torwar.

  Oprócz Konstancji w skład zespołu wchodziły uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1: Noemi Lisiecka, Gabriela Maliszewska i Alicja Witkowska.

  Zdobywając tytuł wicemistrza Polski, Konstancja wraz z drużyną odniosły ogromny sukces i zapisały kolejną kartę w historii wybitnych osiągnięć naszych młodych sportówców!

  Gratulujemy i trzymamy kciuki za przyszłe sukcesy!

  Jesteśmy dumni!

 • Dzień Mamy Taty w klasie 1d i 2c

  Dzień Mamy i Taty jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości oraz szacunku dla rodziców.

  Z tej właśnie okazji 15 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość przygotowana przez dzieci z  klas 1D i  2C.

  Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały piękne i wzruszające wiersze z życzeniami dla kochanych rodziców, piosenki, a także występ taneczny.

  Po występach dzieci wręczyły rodzicom drobne upominki, a całość spotkania zwieńczył słodki poczęstunek dla wszystkich gości.

  Uroczystość przebiegła w ciepłej, rodzinnej  oraz miłej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców. 

  M. Pękacka - Szaszka

 • Wyniki szkolnego Konkursu Matematycznego dla klas 1

  W dniu 14 czerwca odbyło się wręczenie dyplomów i upominków uczniom klas 1 , którzy wzięli udział w szkolnym Konkursie Matematycznym.  Konkurs miał na celu rozwijanie umiejętności matematycznych, logicznego myślenia,  ale przede wszystkim wyłonienia matematycznego mistrza. Dyplomy wręczył dzieciom pan Dyrektor Dariusz Fijałkowski. 

   

  Zwycięzcami konkursu zostali:

  1 miejsce : Pola Majchrzak z klasy 1 A, Alicja Lusa z klasy 1 B,

  2 miejsce : Oliwia Woźniak z klasy 1 E,

  3 miejsce : Szymon Sowiński z klasy 1 D

   

  Gratulujemy wszystkim pierwszakom, którzy dzielnie uczestniczyli w ich pierwszym szkolnym konkursie!

  Organizatorzy i koordynatorzy konkursu:

  Ewelina Chmielewska

  Marta Pękacka-Szaszka 

 • ,,Matematyczne Asy z 1 klasy”

  Matematyka - ,, królowa nauk” , to dziedzina wiedzy której znaczenie wciąż rośnie. Jest dziedziną wiedzy niezbędną i najczęściej wykorzystywaną w życiu codziennym.  Uczenie się matematyki kształtuje u uczniów umysł, wdraża do logicznego myślenia, a także wyrabia wartościowe cechy charakteru , takie jak : inicjatywa, samodzielność, systematyczność i dokładność w pracy, wytrwałość w pokonywaniu trudności wyłaniających się podczas dążenia do zamierzonego celu. 

  W naszej szkole , w tym roku szkolnym 2021 / 2022 ,,mali matematycy” uczestniczyli w innowacji matematycznej  ,,Matematyczne Asy z 1 klasy”, której autorem  i prowadzącą  jest Pani Marta Pękacka- Szaszka , wychowawczyni klasy 1 D. 

  Innowacja ta , to cykl  25 zajęć pozalekcyjnych , której   celem jest  rozwijanie  w szerszym stopniu uzdolnień, umiejętności i zainteresowań  matematycznych  u uczniów klas 1,  a także pogłębianie wiadomości zdobywanych przez dzieci podczas zajęć z edukacji matematycznej. 

  W innowacji  podczas zajęć zastosowanie znalazły : twórcze rozwiązywanie problemów, matematyka w terenie , gry matematyczne , eksperymenty. Zajęcia miały charakter zabawowy, sprzyjający budowaniu pozytywnych emocji oraz wzmacnianiu motywacji. 

  Po aktywnym całym roku zajęć , ,,małym matematykom” życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich uzdolnień i szczęśliwych wakacji!!!

  M. Pękacka-Szaszka

   

 • Wycieczka klas I-III z rządowego projektu "Poznaj Polskę"

  W dn. 08 – 10.06.2022r. uczniowie klas 2d,3a i 3b edukacji wczesnoszkolnej, wyruszyli na wycieczkę dofinansowaną przez rządowe Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”   Szlakiem Piastowskim. 

  Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Toruń – zobaczyliśmy m. in. Rynek, Dwór Artusa, Zamek, Pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę. Podczas spaceru spotkaliśmy żaby w fontannie, czarnego kota, osiołka i Pieska Filusia. 

  Odwiedziliśmy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu – poruszaliśmy się po interaktywnych wystawach, w tym jedynej w Polsce ekspozycji poświęconej procesowi dorastania człowieka "Ścieżki dorastania”. 

  W Planetarium w Toruniu - dzieci pod opieką astronoma ruszyły w rejs na Księżyc, lądowały na Marsie, przeleciały przez pierścienie Saturna i znalazły odpowiedzi na wiele frapujących pytań. 

  Po tych kosmicznych wędrówkach pojechaliśmy do Biskupina.  Po zakwaterowaniu w Zajeździe Biskupin poszliśmy na obiadokolację. 

   

  Drugi dzień wycieczki spędziliśmy w Biskupinie.

  Po śniadaniu zwiedzaliśmy z przewodnikiem Muzeum Archeologiczne.

  Uczestniczyliśmy w zajęciach „Żywe lekcje historii” – uczyliśmy się lepić garnki gliniane oraz próbowaliśmy swych sił w strzelaniu z łuków do dzikiego zwierza.

  Po smacznym obiedzie ruszyliśmy w dalszą drogę. Pierwszy etap pokonaliśmy kolejką wąskotorową, którą dojechaliśmy do Żnina mijając po drodze Wenecję. Tam czekał na nas autokar, którym pojechaliśmy do Gniezna. 

  Po zakwaterowaniu w hotelu Feniks i zjedzeniu obiadokolacji, ruszyliśmy na spacer pod Katedrę Gnieźnieńską. Poznaliśmy legendę św. Wojciecha, zwiedziliśmy katedrę i zobaczyliśmy pomnik pierwszego króla Polski.

   

  Ostatni dzień wycieczki to Poznań.  

  Po śniadaniu i wykwaterowaniu się, wypoczęci ruszyliśmy do Poznania. Po drodze zwiedziliśmy

  Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego w Pobidziskach. Poznań przywitał nas piękną pogodą i fantastycznymi zajęciami w Rogalowy Muzeum, w którym przygotowaliśmy własne rogale, o 12 w południe obejrzeliśmy trykające się koziołki na wieży ratuszowej i wysłuchaliśmy legendy o nich. 

  Po obiedzie w restauracji Czerwona Papryka na Starym Rynku w Poznaniu, rozpoczęliśmy zwiedzanie Poznania z przewodnikiem, który oprowadzi nas po najciekawszych miejscach tego urokliwego miasta. Dzień zakończyliśmy zjedzeniem pysznych lodów na Poznańskiej Starówce.

   

  Szczęśliwie wróciliśmy do domu, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.

  Polska jest piękna, warto ją poznawać.

  E. Wiśnik

 • Prace uczniów świetlicy szkolnej

  Z przyjemnością prezentujemy piękne prace plastyczne uczniów świetlicy szkolnej, które powstały w półroczu letnim, podczas codziennych zajęć. Dzieci wykonywały je bardzo chętnie, wykazując się talentem i pomysłowością. Stosowały różne techniki i wzbogacały swój warsztat. Z prac uczniów powstały gazetki, które można było oglądać w naszej sali i na szkolnym korytarzu.

  Wychowawcy świetlicy

 • ☀️🧁Z wizytą w „Cukierni Klepacza w Grójcu”🍦🧁

  Dnia 13.06.2022 r. dzieci z klasy 1a pod opieką pani Anity Ptaszek wybrały się z wizytą do cukierni „U Klepacza”.  Dzieci obejrzały pomieszczenia, w których wyrabia się ciasta, lody,  wypieka i dekoruje. Miały okazję przyjrzeć się, jak pieką się babeczki. Z zaciekawieniem oglądały specjalne maszyny do wyrobu ciast i lodów - ogromne miksery i piece. Jednak największą radością dla dzieci była możliwość samodzielnego wykonania babeczek. W czasie, gdy ciasteczka  się piekły, dzieci zostały poczęstowane lodami z możliwością samodzielnego nałożenia. Po upieczeniu babeczek każde zjadło swoje ciasteczko -Ale pycha!!!! Na zakończenie wizyty wszyscy uczestnicy warsztatów podziękowali pracownikom cukierni i właścicielom Państwu Klepaczom oraz mamie ucznia, która wszystko zorganizowała. Do szkoły wróciliśmy pełni nowych wrażeń.

  A. Ptaszek

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grójcu
  Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grójcu, ul. Polna 17 a
 • Budynek ul. Polna 17A (oddziały „0” – III i przedszkole przy PSP nr 2)
  Budynek ul. Polna 17 (oddziały IV – VIII PSP nr 2 oraz VII – VIII PSP nr 1)

  tel. 48/670 46 33

  lub

  48/664 07 57
  wew.
  101 – sekretariat
  102 – zastępca dyrektora PSP nr 1
  103 – zastępca dyrektora PSP nr 2
  104 – pedagog i psycholog
  105 – intendentka (kuchnia)
  106 – pokój nauczycielski
  107 – pielęgniarka

Galeria zdjęć