Nasza szkoła bierze udział w akcji: mleko, jogurty, serki naturalne, owoce i warzywa w szkole!

Życzymy wszystkim uczniom smacznego!

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w klasach 1- 3

  W piątek, 24 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 1-3. Spotkanie rozpoczęła Pani Agata Pachocka, zastępca Dyrektora Szkoły, następnie został wprowadzony sztandar szkoły i zaśpiewany hymn narodowy, nad czym czuwał Pan Mateusz Srebrzyński, zastępca Dyrektora. 

      Klasy trzecie pod okiem swoich wychowawczyń: Pani Elżbiety Wiśnik - klasa 3a, Pani Agaty Pachockiej i Pani Elżbiety Wiśnik - klasa 3b, Pani Adeli Biniszewskiej i Pani Małgorzaty Andrychowicz - klasa 3c, Pani Eweliny Ptaszek- klasa 3d, Pani Joanny Ejmockiej Rejer i ani Edyty Malinowskiej - klasa 3e  zaprezentowały wakacyjną piosenkę. Następnie Pan Dyrektor Dariusz Fijałkowski wraz z wychowawczyniami wręczyli dzieciom świadectwa, nagrody książkowe i dyplomy za pilność w nauce, wzorową frekwencję oraz osia. Wychowawczynie podziękowały również rodzicom za współpracę i pomoc na rzecz placówki.

      To były niezapomniane chwile dla uczniów, zaproszonych rodziców i nauczycieli. Przed klasami trzecimi nowy etap edukacyjny.

     Wszystkim uczniom gratulujemy, trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas ósmych

     

  W czwartek 23 czerwca obyło się zakończenie roku szkolnego uczniów klas ósmych. 

  Uroczystość, którą poprowadził Zastępca Dyrektora, Pan Mateusz Srebrzyński, rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego przez absolwentów klas 8, ich rodziców, którzy odbierali listy gratulacyjne oraz podziękowania oraz członków rady pedagogicznej. Uczniowie klas 8 przekazali sztandar uczniom klas 7. Następnie Pan Dyrektor Dariusz Fijałkowski wraz z wychowawcami z klas 1-3 i 4-8: Panią Elżbietą Małachowską i Panią Iwoną Kostur – klasie 8a, Panią Katarzyną Kozłowską i Panią Ingą Dulembą – klasie 8b, Panią Izą Szydlik i Panią Małgorzatą Zajkowską – klasie 8c, Panią  Adelą Biniszewską i Paią Haliną Rożyńską – klasie 8d oraz Panią Darią Deryng Maliszewską i Panią Anną Kazimierską - klasie 8e wręczyli nagrody najlepszym uczniom za średnią powyżej 4,75 oraz wzorowe zachowanie oraz uzyskane osiągnięcia w różnych konkursach. Potem wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy ukończenia szkoły podstawowej oraz świadectwa. Następnie rodzice uczniów ze średnią 4.75 i więcej  odebrali z rąk Dyrekcji Listy Gratulacyjne, a także podziękowania za współpracę i pomoc na rzecz naszej placówki.

    Następnie Pan Dyrektor Dariusz Fijałkowski pożegnał ósmoklasistów, życzenia swoje złożył również obecny w tym dniu Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Mariusz Wojno.

  Tradycją w naszej szkole jest wręczenie dodatkowych nagród dla Prymusa i Prymuski, którymi w tym roku zostali: Mateusz Bylica i Maciej Kozłowski ze średnią 6,0 z klasy 8b oraz Konstancja Wielańczyk ze średnią 5,44 z klasy 8c oraz dla Sportowców, którym został Aleksander Karczmarz z klasy 8b i Konstancja Wielańczk z klasy 8c. 

  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom klas 8 ukończenia szkoły.

   

  Zapraszamy do galerii zdjęć i filmu z tej uroczystości.

  AS

 • Wycieczka klasy 4b, 5a, 5b, 7d i 7f do najstarszych gór w Europie

  Wypiętrzone 500 milionów lat temu, zaliczają się do najstarszych gór w Europie, a choć ich wysokość nie robi wrażenia, na brak atrakcji na ich terenie nie można narzekać.

  Góry Świętokrzyskie to wspaniały cel wycieczki dla każdego, kto interesuje się przyrodą oraz historią,dlatego też uczniowie naszej szkoły - klasy 4b, 5a, 5b, 7d i 7f wybrali się tam na wycieczkę 14 czerwca 2022 r.

  Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od  Świętego Krzyża, znanego z okazałego zespołu klasztornego, który udało nam się zwiedzić. Gołoborze na Łysej Górze jest wizytówką Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Nie dziwi więc, że od lat galerię widokową w tym miejscu odwiedza mnóstwo turystów. My oglądaliśmy tu górny fragment gołoborza na Łysej Górze (595 m n.p.m. synonim: Łysiec, Św. Krzyż) oraz przebiegający w bezpośrednim sąsiedztwie pogański wał kultowy z VII-XI wieku n. e. Podziwialiśmy również piękne widoki na doliny, góry i miejscowości położone na północ od Łysogór.

  Bliżej Kielc czekało na nas niższe Pasmo Chęcińskie, kojarzone z takimi atrakcjami, jak zamek w Chęcinach - mieliśmy tam masę świetnej zabawy... Na górnym rynku zjedliśmy pyszny obiad i pełni wrażeń mogliśmy wrócić do Grójca.

  M. Czerwaty

 • Naukobus w PSP nr 2 w Grójcu

  W ramach programu Nauka dla Ciebie do naszej szkoły w dniach 20 i 21 czerwca 2022 roku przyjechał Naukobus z Centrum Nauki Kopernik z mobilną wystawą ,,Eksperymentuj''. Przez dwa dni wizyty uczniowie klas 2-8 mogli odkrywać prawa fizyki,  korzystając z interaktywnych eksponatów, zadawać pytania edukatorom i samodzielnie przeprowadzać proste eksperymenty pod ich okiem. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali Poradnik młodego naukowca , w którym  znajdują się propozycje doświadczeń do wykonania w domu. 

  Jadwiga Świderska

 • Uwaga! Uczniowie kas 1-3 - BIBLIOTEKA PRZYPOMINA

  W przypadku zniszczenia lub zagubienia podręcznika należy za ten podręcznik zapłacić. Ceny podręczników oraz potrzebne informacje znajdują się poniżej.

   

  Nr konta do wpłat za zniszczony lub zagubiony podręcznik

  02 1240 5703 1111 0000 4904 4779

  PEKAO SA o/Grójec

  Na wpłacie koniecznie należy podać:

  • Imię i nazwisko ucznia
  • PSP nr2
  • Klasa 
  • Nazwa podręcznika
  • Cena

  Potwierdzenie wpłaty oddać do biblioteki szkolnej

   

  Ceny podręczników

  Klasa 1

  Wielka przygoda cz.1 – 12,30 zł

  Wielka przygoda cz.2 – 12,40 zł

  Wielka przygoda cz.3 – 12,40 zł

  Wielka przygoda cz.4 – 12,40 zł

  Język angielski – 24,75 zł

  Klasa 2

  Wielka przygoda

  Podręcznik zintegrowany cz.1 – 14,70 zł

  Podręcznik zintegrowany cz.2 – 14,90 zł

  Podręcznik matematyka cz.1 – 14,90 zł

  Podręcznik matematyka cz.2 – 14,90 zł 

  Język angielski 29,70 zł

   

 • Uwaga! Drodzy uczniowie! Biblioteka przypomina!

 • Klasa 1b świętuje koniec roku szkolnego

      Z okazji zbliżającego się dnia zakończenia roku szkolnego rodzice uczniów klasy 1b postanowili zorganizować swoim dzieciom niespodziankę . Uczniowie pod opieką Pani Darii Deryng-Maliszewskiej wybrali się do sali zabaw "Wodna Kraina". Dzieci bawiły się wspaniale, uśmiech nie schodził im z twarzy. Na zakończenie dzieci dostały słodkie prezenty, które sprawiły im wiele radości.

  Dziękujemy za wspaniałą niespodziankę .

  D. Deryng Maliszewska

 • Dwójka kuźnią talentów?💪 Wiadomo!🙂

  Uczennica naszej szkoły Konstancja Wielańczyk, grająca w MKS Grójec, zdobyła srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Koszykówce 3x3 w kategorii wiekowej U-15 kobiet .

  Finał mistrzostw odbył się w niedzielę w warszawskiej hali Torwar.

  Oprócz Konstancji w skład zespołu wchodziły uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1: Noemi Lisiecka, Gabriela Maliszewska i Alicja Witkowska.

  Zdobywając tytuł wicemistrza Polski, Konstancja wraz z drużyną odniosły ogromny sukces i zapisały kolejną kartę w historii wybitnych osiągnięć naszych młodych sportówców!

  Gratulujemy i trzymamy kciuki za przyszłe sukcesy!

  Jesteśmy dumni!

 • Dzień Mamy Taty w klasie 1d i 2c

  Dzień Mamy i Taty jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości oraz szacunku dla rodziców.

  Z tej właśnie okazji 15 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość przygotowana przez dzieci z  klas 1D i  2C.

  Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały piękne i wzruszające wiersze z życzeniami dla kochanych rodziców, piosenki, a także występ taneczny.

  Po występach dzieci wręczyły rodzicom drobne upominki, a całość spotkania zwieńczył słodki poczęstunek dla wszystkich gości.

  Uroczystość przebiegła w ciepłej, rodzinnej  oraz miłej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców. 

  M. Pękacka - Szaszka

 • Wyniki szkolnego Konkursu Matematycznego dla klas 1

  W dniu 14 czerwca odbyło się wręczenie dyplomów i upominków uczniom klas 1 , którzy wzięli udział w szkolnym Konkursie Matematycznym.  Konkurs miał na celu rozwijanie umiejętności matematycznych, logicznego myślenia,  ale przede wszystkim wyłonienia matematycznego mistrza. Dyplomy wręczył dzieciom pan Dyrektor Dariusz Fijałkowski. 

   

  Zwycięzcami konkursu zostali:

  1 miejsce : Pola Majchrzak z klasy 1 A, Alicja Lusa z klasy 1 B,

  2 miejsce : Oliwia Woźniak z klasy 1 E,

  3 miejsce : Szymon Sowiński z klasy 1 D

   

  Gratulujemy wszystkim pierwszakom, którzy dzielnie uczestniczyli w ich pierwszym szkolnym konkursie!

  Organizatorzy i koordynatorzy konkursu:

  Ewelina Chmielewska

  Marta Pękacka-Szaszka 

 • ,,Matematyczne Asy z 1 klasy”

  Matematyka - ,, królowa nauk” , to dziedzina wiedzy której znaczenie wciąż rośnie. Jest dziedziną wiedzy niezbędną i najczęściej wykorzystywaną w życiu codziennym.  Uczenie się matematyki kształtuje u uczniów umysł, wdraża do logicznego myślenia, a także wyrabia wartościowe cechy charakteru , takie jak : inicjatywa, samodzielność, systematyczność i dokładność w pracy, wytrwałość w pokonywaniu trudności wyłaniających się podczas dążenia do zamierzonego celu. 

  W naszej szkole , w tym roku szkolnym 2021 / 2022 ,,mali matematycy” uczestniczyli w innowacji matematycznej  ,,Matematyczne Asy z 1 klasy”, której autorem  i prowadzącą  jest Pani Marta Pękacka- Szaszka , wychowawczyni klasy 1 D. 

  Innowacja ta , to cykl  25 zajęć pozalekcyjnych , której   celem jest  rozwijanie  w szerszym stopniu uzdolnień, umiejętności i zainteresowań  matematycznych  u uczniów klas 1,  a także pogłębianie wiadomości zdobywanych przez dzieci podczas zajęć z edukacji matematycznej. 

  W innowacji  podczas zajęć zastosowanie znalazły : twórcze rozwiązywanie problemów, matematyka w terenie , gry matematyczne , eksperymenty. Zajęcia miały charakter zabawowy, sprzyjający budowaniu pozytywnych emocji oraz wzmacnianiu motywacji. 

  Po aktywnym całym roku zajęć , ,,małym matematykom” życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich uzdolnień i szczęśliwych wakacji!!!

  M. Pękacka-Szaszka

   

 • Wycieczka klas I-III z rządowego projektu "Poznaj Polskę"

  W dn. 08 – 10.06.2022r. uczniowie klas 2d,3a i 3b edukacji wczesnoszkolnej, wyruszyli na wycieczkę dofinansowaną przez rządowe Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”   Szlakiem Piastowskim. 

  Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Toruń – zobaczyliśmy m. in. Rynek, Dwór Artusa, Zamek, Pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę. Podczas spaceru spotkaliśmy żaby w fontannie, czarnego kota, osiołka i Pieska Filusia. 

  Odwiedziliśmy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu – poruszaliśmy się po interaktywnych wystawach, w tym jedynej w Polsce ekspozycji poświęconej procesowi dorastania człowieka "Ścieżki dorastania”. 

  W Planetarium w Toruniu - dzieci pod opieką astronoma ruszyły w rejs na Księżyc, lądowały na Marsie, przeleciały przez pierścienie Saturna i znalazły odpowiedzi na wiele frapujących pytań. 

  Po tych kosmicznych wędrówkach pojechaliśmy do Biskupina.  Po zakwaterowaniu w Zajeździe Biskupin poszliśmy na obiadokolację. 

   

  Drugi dzień wycieczki spędziliśmy w Biskupinie.

  Po śniadaniu zwiedzaliśmy z przewodnikiem Muzeum Archeologiczne.

  Uczestniczyliśmy w zajęciach „Żywe lekcje historii” – uczyliśmy się lepić garnki gliniane oraz próbowaliśmy swych sił w strzelaniu z łuków do dzikiego zwierza.

  Po smacznym obiedzie ruszyliśmy w dalszą drogę. Pierwszy etap pokonaliśmy kolejką wąskotorową, którą dojechaliśmy do Żnina mijając po drodze Wenecję. Tam czekał na nas autokar, którym pojechaliśmy do Gniezna. 

  Po zakwaterowaniu w hotelu Feniks i zjedzeniu obiadokolacji, ruszyliśmy na spacer pod Katedrę Gnieźnieńską. Poznaliśmy legendę św. Wojciecha, zwiedziliśmy katedrę i zobaczyliśmy pomnik pierwszego króla Polski.

   

  Ostatni dzień wycieczki to Poznań.  

  Po śniadaniu i wykwaterowaniu się, wypoczęci ruszyliśmy do Poznania. Po drodze zwiedziliśmy

  Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego w Pobidziskach. Poznań przywitał nas piękną pogodą i fantastycznymi zajęciami w Rogalowy Muzeum, w którym przygotowaliśmy własne rogale, o 12 w południe obejrzeliśmy trykające się koziołki na wieży ratuszowej i wysłuchaliśmy legendy o nich. 

  Po obiedzie w restauracji Czerwona Papryka na Starym Rynku w Poznaniu, rozpoczęliśmy zwiedzanie Poznania z przewodnikiem, który oprowadzi nas po najciekawszych miejscach tego urokliwego miasta. Dzień zakończyliśmy zjedzeniem pysznych lodów na Poznańskiej Starówce.

   

  Szczęśliwie wróciliśmy do domu, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.

  Polska jest piękna, warto ją poznawać.

  E. Wiśnik

 • Prace uczniów świetlicy szkolnej

  Z przyjemnością prezentujemy piękne prace plastyczne uczniów świetlicy szkolnej, które powstały w półroczu letnim, podczas codziennych zajęć. Dzieci wykonywały je bardzo chętnie, wykazując się talentem i pomysłowością. Stosowały różne techniki i wzbogacały swój warsztat. Z prac uczniów powstały gazetki, które można było oglądać w naszej sali i na szkolnym korytarzu.

  Wychowawcy świetlicy

 • ☀️🧁Z wizytą w „Cukierni Klepacza w Grójcu”🍦🧁

  Dnia 13.06.2022 r. dzieci z klasy 1a pod opieką pani Anity Ptaszek wybrały się z wizytą do cukierni „U Klepacza”.  Dzieci obejrzały pomieszczenia, w których wyrabia się ciasta, lody,  wypieka i dekoruje. Miały okazję przyjrzeć się, jak pieką się babeczki. Z zaciekawieniem oglądały specjalne maszyny do wyrobu ciast i lodów - ogromne miksery i piece. Jednak największą radością dla dzieci była możliwość samodzielnego wykonania babeczek. W czasie, gdy ciasteczka  się piekły, dzieci zostały poczęstowane lodami z możliwością samodzielnego nałożenia. Po upieczeniu babeczek każde zjadło swoje ciasteczko -Ale pycha!!!! Na zakończenie wizyty wszyscy uczestnicy warsztatów podziękowali pracownikom cukierni i właścicielom Państwu Klepaczom oraz mamie ucznia, która wszystko zorganizowała. Do szkoły wróciliśmy pełni nowych wrażeń.

  A. Ptaszek

 • Poloneza czas zacząć....

       W dniu 10 czerwca 2022 w naszej szkole odbył się Bal Ósmoklasistów. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Gminy i Miasta Grójec pan Dariusz Gwiazda, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Karol Biedrzycki, Naczelnik Wydziału Edukacji pan Mariusz Wojno, Dyrektor Szkoły pan Dariusz Fijałkowski, Z-ca Dyrektora pan Mateusz Srebrzyński, wychowawcy klas ósmych (pani Iwona Kostur i pani Elżbieta Małachowska – klasa 8a, pani Inga Dulemba i pani Katarzyna Kozłowska – klasa 8b, pani Małgorzata Zajkowska i pani Iza Szydlik -klasa 8c, pani Halina Rożyńska, pani Aneta Senator i pani Adela Biniszewska – klasa 8d oraz pani Anna Kazimierska i pani Daria Deryng Maliszewska – klasa 8e) , nauczyciele, pracownicy naszej szkoły oraz rodzice i ósmoklasiści. Bal poprzedził tradycyjny polonez, do którego choreografię przygotowały pani Agata Felczak Sadowska i pani Marta Szulc. Piękny taniec w wykonaniu uczniów wzruszył i wzbudził wiele emocji wśród obecnych rodziców i nauczycieli. Gdy ucichły ostatnie nuty poloneza, ósmoklasiści brawurowo zatańczyli Belgijkę, a następnie w humorystycznym przedstawieniu zaprezentowali się uczniowie klasy 8a i 8b przygotowani przez panią Iwonę Kostur i panią Ingę Dulembę. Dekorację hali przygotowałą pai Luiza Madej, a saligimnastycznej pani Edyta Gryczko. W imieniu rodziców podziękowanie dla Dyrekcji Szkoły i nauczycieli wygłosiła Pani Izabela Jaworek oraz pan Robert Kozłowski. Był też czas na pamiątkowe zdjęcia z Dyrekcją, wychowawczyniami i gronem pedagogicznym. Po sesji zdjęciowej uczniowie udali się na poczęstunek i wspólną zabawę.

  Nie byłoby jednak tej wspaniałej uroczystości, gdyby nie rodzice ósmoklasistów. Zadbali oni o niepowtarzalną atmosferę, tak, aby ich pociechy na długo zapamiętały ten bardzo udany bal. I to właśnie im – Rodzicom należą się słowa podziękowania za zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia. Śmiało można stwierdzić, że był to wyjątkowy wieczór. Wszyscy bawili się doskonale.

  Mamy nadzieję, że ten bal będzie dla uczniów pięknym wspomnieniem związanym z naszą szkołą.

  A. Senator

 • MAMY LAUREATA I KONKURSU CHEMICZNEGO „ MOLEKUŁA”

    Mateusz  Bylica - uczeń kl. 8b został Laureatem I Konkursu Chemicznego „ Molekuła”, adresowanego do uczniów mazowieckich szkół podstawowych. Honorowy patronat nad konkursem objęli : Mazowiecki Kurator Oświaty , Burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz Rada Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. Organizatorem konkursu była SP nr 11 im. Żołnierzy I Dywizji Kościuszkowskiej w Warszawie, ul. Keniga 20. 

  Cele konkursu to m.in.:

  • Uzmysłowienie związku chemii z naszym życiem i wpływem tej nauki na otaczający nas świat.

  • Ćwiczenie umiejętności praktycznych potrzebnych w nauce chemii, w tym kształtowanie umiejętności planowania i przeprowadzania prostych eksperymentów, dokonywania obserwacji, interpretowania wyników .

  • Nabywanie umiejętności przygotowywania i praktykowania wystąpień publicznych.

  Temat tegorocznej „ Molekuły” brzmiał  „ Zmieszani czy przereagowani: przed, w trakcie i po”. 

  Konkurs  trwał długo ( 03.12.2021- 21.04.2022) , jednak ciężka i mozolna praca przyniosła nie tylko widzialny efekt, ale także satysfakcję. Uroczysta Gala Finałowa rozdania nagród i dyplomów odbyła się 3 czerwca 2022r. w  siedzibie Organizatora Konkursu. Podczas tej uroczystości zaproszeni goście, komisja konkursowa, laureaci konkursu , opiekunowie oraz rodzice mieli sposobność obejrzeć pracę konkursową Mateusza - nagrany film z przebiegu doświadczenia „ Próba Tollensa”. 

  Serdecznie gratulujemy Mateuszowi i życzymy dalszych sukcesów!

  Poniżej można zobaczyć efekt końcowy  wykonanego przez Mateusza doświadczenia.

                                                                                                                                                           

  Marzena  Bień 

  Opiekun Laureata 

 • Wycieczka do Osieczka :-)

         Korzystając ze słonecznej pogody w poniedziałek 06 czerwca uczniowie klasy 1a i 1b pod opieką pani Anity Ptaszek, pani Darii Deryng-Maliszewskiej, pani Anety Senator oraz pani Edyty Malinowskiej , a w środę uczniowie klasy 3c i 3d pod opieką pani Adeli Biniszewskiej, pani Eweliny Ptaszek, pani Bożeny Lipy i pani Anety Senator pojechali na wycieczkę plenerową do Osieczka. Głównym celem wizyty w lesie była Terenowa gra fabularna. Po super zabawie w lesie dzieci uczestniczyły w dwóch rodzajach warsztatów: majsterkowania i artystycznych. Najważniejsze było jednak wspólne przygotowanie ogniska i pieczenie kiełbasek. Uczniowie doświadczyli, że las to źródło świeżego powietrza. Spędzili miło czas w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej i pełni niezapomnianych wrażeń wrócili do szkoły.

  A. Ptaszek

 • 12 Igrzyska Przedszkolaka

  We wtorek 7.06 odbyły się 12 Igrzyska Przedszkolaka. Dzieci chętnie wzięły udział w zawodach sportowych. Na przedszkolaki czekały także atrakcje przygotowane przez wojsko, straż pożarną oraz policję. Na zakończenie odbył się grill. Dzieci zdobyły puchar oraz zostały obdarowane medalami. To był wspaniały dzień pełen śmiechu i radości.

  K. Lewandowska

 • Doctor Strange, Laser Game i klasy 8a, 8c, 8d i 8e

     W piątek 03 czerwca uczniowie klas ósmych pod opieką pani Iwony Kostur, pani Anny Kazimierskiej i pani Anety Senator uczestniczyli w wycieczce do Radomia. Był Doctor Strange w kinie Helios,  laserowy paintball w Laser Game i oczywiście McDonald w Galerii Słonecznej. Najważniejszy był jednak wspólnie spędzony czas w tym gronie, bo już niedługo nasze drogi się rozejdą, a pozostaną tylko piękne wspomnienia. 

  A.Senator

   

 • Cóż to się dzisiaj u nas działo ! Zobaczcie sami jak Dwójkowe Starszaki świętowały Dzień Dziecka!😍

   

   

  Zamiast lekcji, od rana, na wszystkich czekało morze atrakcji.

  W konkursie Mam Talent wystąpili mali artyści. To była prawdziwa lista przebojów. Na żywo!

  Zuzanna Oziemska klasa 7d z piosenką "Someone you loved" Lewis'a Capaldi

  Blanka Błaszczykowska klasa 7b "I ja Ciebie też, bardzo" Męskie Granie 2021

  Aleksandra Modzelewska i Nikola Walczak z chórem  z klasy 7e "Nie mów mi nie" Marty Gałuszewskiej

  Natalia i Przemysław Pycek klasa 7c "Wielki mały człowiek" Dwa plus Jeden

  Natalia Jakubczak klasa 5c Cascado "San Francisco"

  Amelia Bogusz z uczniami klasy 5c "Różowe okulary" Anny Wyszkoi

  Piotr Gwardiak klasa 5c "Never gona give you up" Rick'a Astley'a

  Uczennice klasy 4b zaśpiewały piosenkę Sylwii Grzeszczak "Tamta dziewczyna"

  Uczennice klasy 6b wykonały "Kolońską i szlugi" i "e.t.c" Sanah

  Uczniowie klasy 5b "Trofea" Dawida Podsiadło

  Uczennice klasy 4d "Somebody" Sary James

  Uczennice klasy 5d "Szary świat" Sanah, a uczennice klasy 4a zaśpiewały "Ale, jazz" tej artystki

  Uczniowie klasy 5c zaśpiewali "Szampan" Sanah

  Dziewczynki z klasy 7e zatańczyły do piosenki "Psy daddy"

  Uczniowie klasy przygotowawczej z Ukrainy zaprezentowali się w utworze "Ale, jazz" Sanah.

  Uczniów do występów przygotowała pani Małgorzata Żabińska, pomocą służyła pani Aneta Senator, dekorację zapewniła pani Luiza Madej, a nagłośnienie wicedyrektor pan Mateusz Srebrzyński wraz z chłopcami z klasy 7b.

  Ogromną niespodziankę sprawiło pojawienie się Oli Maliszewskiej, która bez trudu porwała publiczność do wspólnej zabawy.

  A to był dopiero początek…

  Po takiej wokalno- tanecznej rozgrzewce na płytę hali ruszyli sportowcy, aby wziąć udział w rozgrywkach międzyklasowych. I tu emocje sięgały zenitu !

  Były wyścigi hulajnóg, niektórzy mieli okazję nabyć trudną umiejętność wieszania prania, nie zabrakło karkołomnych sztuczek z udziałem ziemniaków, piłek lekarskich i ręczników oraz balonów. Magia się działa. Na sportowo. A wszystko dzięki nauczycielom wfu.

   A, że wiadomo, iż ruch wzmaga apetyt więc na głodomorów czekał grill z kiełbaskami, pieczonym chlebem i obowiązkowym zestawem frytek z ketchupem. Zwolennicy kuchni włoskiej objadali się pizzą, więc do wyboru do koloru. Byli i zwolennicy kebabów.

  Czyż jest coś przyjemniejszego niż zmęczenie po takim dniu?

  Szkoda, że kolejny 1 czerwca dopiero za rok!

  Już czekamy !!!

  Pomimo kapryśnej aury ten dzień możemy zaliczyć do bardzo udanych!

   

  Wszystkim uczniom życzymy dużo radości, zdrowia,  spełnienia marzeń !

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grójcu
  Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grójcu, ul. Polna 17 a
 • Budynek ul. Polna 17A (oddziały „0” – III i przedszkole przy PSP nr 2)
  Budynek ul. Polna 17 (oddziały IV – VIII PSP nr 2 oraz VII – VIII PSP nr 1)

  tel. 48/670 46 33

  lub

  48/664 07 57
  wew.
  101 – sekretariat
  102 – zastępca dyrektora PSP nr 1
  103 – zastępca dyrektora PSP nr 2
  104 – pedagog i psycholog
  105 – intendentka (kuchnia)
  106 – pokój nauczycielski
  107 – pielęgniarka

Galeria zdjęć