Nasza szkoła bierze udział w akcji: mleko, jogurty, serki naturalne, owoce i warzywa w szkole!

Życzymy wszystkim uczniom smacznego!

 • Poloneza czas zacząć....

       W dniu 10 czerwca 2022 w naszej szkole odbył się Bal Ósmoklasistów. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Gminy i Miasta Grójec pan Dariusz Gwiazda, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Karol Biedrzycki, Naczelnik Wydziału Edukacji pan Mariusz Wojno, Dyrektor Szkoły pan Dariusz Fijałkowski, Z-ca Dyrektora pan Mateusz Srebrzyński, wychowawcy klas ósmych (pani Iwona Kostur i pani Elżbieta Małachowska – klasa 8a, pani Inga Dulemba i pani Katarzyna Kozłowska – klasa 8b, pani Małgorzata Zajkowska i pani Iza Szydlik -klasa 8c, pani Halina Rożyńska, pani Aneta Senator i pani Adela Biniszewska – klasa 8d oraz pani Anna Kazimierska i pani Daria Deryng Maliszewska – klasa 8e) , nauczyciele, pracownicy naszej szkoły oraz rodzice i ósmoklasiści. Bal poprzedził tradycyjny polonez, do którego choreografię przygotowały pani Agata Felczak Sadowska i pani Marta Szulc. Piękny taniec w wykonaniu uczniów wzruszył i wzbudził wiele emocji wśród obecnych rodziców i nauczycieli. Gdy ucichły ostatnie nuty poloneza, ósmoklasiści brawurowo zatańczyli Belgijkę, a następnie w humorystycznym przedstawieniu zaprezentowali się uczniowie klasy 8a i 8b przygotowani przez panią Iwonę Kostur i panią Ingę Dulembę. Dekorację hali przygotowałą pai Luiza Madej, a saligimnastycznej pani Edyta Gryczko. W imieniu rodziców podziękowanie dla Dyrekcji Szkoły i nauczycieli wygłosiła Pani Izabela Jaworek oraz pan Robert Kozłowski. Był też czas na pamiątkowe zdjęcia z Dyrekcją, wychowawczyniami i gronem pedagogicznym. Po sesji zdjęciowej uczniowie udali się na poczęstunek i wspólną zabawę.

  Nie byłoby jednak tej wspaniałej uroczystości, gdyby nie rodzice ósmoklasistów. Zadbali oni o niepowtarzalną atmosferę, tak, aby ich pociechy na długo zapamiętały ten bardzo udany bal. I to właśnie im – Rodzicom należą się słowa podziękowania za zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia. Śmiało można stwierdzić, że był to wyjątkowy wieczór. Wszyscy bawili się doskonale.

  Mamy nadzieję, że ten bal będzie dla uczniów pięknym wspomnieniem związanym z naszą szkołą.

  A. Senator

 • MAMY LAUREATA I KONKURSU CHEMICZNEGO „ MOLEKUŁA”

    Mateusz  Bylica - uczeń kl. 8b został Laureatem I Konkursu Chemicznego „ Molekuła”, adresowanego do uczniów mazowieckich szkół podstawowych. Honorowy patronat nad konkursem objęli : Mazowiecki Kurator Oświaty , Burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz Rada Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. Organizatorem konkursu była SP nr 11 im. Żołnierzy I Dywizji Kościuszkowskiej w Warszawie, ul. Keniga 20. 

  Cele konkursu to m.in.:

  • Uzmysłowienie związku chemii z naszym życiem i wpływem tej nauki na otaczający nas świat.

  • Ćwiczenie umiejętności praktycznych potrzebnych w nauce chemii, w tym kształtowanie umiejętności planowania i przeprowadzania prostych eksperymentów, dokonywania obserwacji, interpretowania wyników .

  • Nabywanie umiejętności przygotowywania i praktykowania wystąpień publicznych.

  Temat tegorocznej „ Molekuły” brzmiał  „ Zmieszani czy przereagowani: przed, w trakcie i po”. 

  Konkurs  trwał długo ( 03.12.2021- 21.04.2022) , jednak ciężka i mozolna praca przyniosła nie tylko widzialny efekt, ale także satysfakcję. Uroczysta Gala Finałowa rozdania nagród i dyplomów odbyła się 3 czerwca 2022r. w  siedzibie Organizatora Konkursu. Podczas tej uroczystości zaproszeni goście, komisja konkursowa, laureaci konkursu , opiekunowie oraz rodzice mieli sposobność obejrzeć pracę konkursową Mateusza - nagrany film z przebiegu doświadczenia „ Próba Tollensa”. 

  Serdecznie gratulujemy Mateuszowi i życzymy dalszych sukcesów!

  Poniżej można zobaczyć efekt końcowy  wykonanego przez Mateusza doświadczenia.

                                                                                                                                                           

  Marzena  Bień 

  Opiekun Laureata 

 • Wycieczka do Osieczka :-)

         Korzystając ze słonecznej pogody w poniedziałek 06 czerwca uczniowie klasy 1a i 1b pod opieką pani Anity Ptaszek, pani Darii Deryng-Maliszewskiej, pani Anety Senator oraz pani Edyty Malinowskiej , a w środę uczniowie klasy 3c i 3d pod opieką pani Adeli Biniszewskiej, pani Eweliny Ptaszek, pani Bożeny Lipy i pani Anety Senator pojechali na wycieczkę plenerową do Osieczka. Głównym celem wizyty w lesie była Terenowa gra fabularna. Po super zabawie w lesie dzieci uczestniczyły w dwóch rodzajach warsztatów: majsterkowania i artystycznych. Najważniejsze było jednak wspólne przygotowanie ogniska i pieczenie kiełbasek. Uczniowie doświadczyli, że las to źródło świeżego powietrza. Spędzili miło czas w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej i pełni niezapomnianych wrażeń wrócili do szkoły.

  A. Ptaszek

 • 12 Igrzyska Przedszkolaka

  We wtorek 7.06 odbyły się 12 Igrzyska Przedszkolaka. Dzieci chętnie wzięły udział w zawodach sportowych. Na przedszkolaki czekały także atrakcje przygotowane przez wojsko, straż pożarną oraz policję. Na zakończenie odbył się grill. Dzieci zdobyły puchar oraz zostały obdarowane medalami. To był wspaniały dzień pełen śmiechu i radości.

  K. Lewandowska

 • Doctor Strange, Laser Game i klasy 8a, 8c, 8d i 8e

     W piątek 03 czerwca uczniowie klas ósmych pod opieką pani Iwony Kostur, pani Anny Kazimierskiej i pani Anety Senator uczestniczyli w wycieczce do Radomia. Był Doctor Strange w kinie Helios,  laserowy paintball w Laser Game i oczywiście McDonald w Galerii Słonecznej. Najważniejszy był jednak wspólnie spędzony czas w tym gronie, bo już niedługo nasze drogi się rozejdą, a pozostaną tylko piękne wspomnienia. 

  A.Senator

   

 • Cóż to się dzisiaj u nas działo ! Zobaczcie sami jak Dwójkowe Starszaki świętowały Dzień Dziecka!😍

   

   

  Zamiast lekcji, od rana, na wszystkich czekało morze atrakcji.

  W konkursie Mam Talent wystąpili mali artyści. To była prawdziwa lista przebojów. Na żywo!

  Zuzanna Oziemska klasa 7d z piosenką "Someone you loved" Lewis'a Capaldi

  Blanka Błaszczykowska klasa 7b "I ja Ciebie też, bardzo" Męskie Granie 2021

  Aleksandra Modzelewska i Nikola Walczak z chórem  z klasy 7e "Nie mów mi nie" Marty Gałuszewskiej

  Natalia i Przemysław Pycek klasa 7c "Wielki mały człowiek" Dwa plus Jeden

  Natalia Jakubczak klasa 5c Cascado "San Francisco"

  Amelia Bogusz z uczniami klasy 5c "Różowe okulary" Anny Wyszkoi

  Piotr Gwardiak klasa 5c "Never gona give you up" Rick'a Astley'a

  Uczennice klasy 4b zaśpiewały piosenkę Sylwii Grzeszczak "Tamta dziewczyna"

  Uczennice klasy 6b wykonały "Kolońską i szlugi" i "e.t.c" Sanah

  Uczniowie klasy 5b "Trofea" Dawida Podsiadło

  Uczennice klasy 4d "Somebody" Sary James

  Uczennice klasy 5d "Szary świat" Sanah, a uczennice klasy 4a zaśpiewały "Ale, jazz" tej artystki

  Uczniowie klasy 5c zaśpiewali "Szampan" Sanah

  Dziewczynki z klasy 7e zatańczyły do piosenki "Psy daddy"

  Uczniowie klasy przygotowawczej z Ukrainy zaprezentowali się w utworze "Ale, jazz" Sanah.

  Uczniów do występów przygotowała pani Małgorzata Żabińska, pomocą służyła pani Aneta Senator, dekorację zapewniła pani Luiza Madej, a nagłośnienie wicedyrektor pan Mateusz Srebrzyński wraz z chłopcami z klasy 7b.

  Ogromną niespodziankę sprawiło pojawienie się Oli Maliszewskiej, która bez trudu porwała publiczność do wspólnej zabawy.

  A to był dopiero początek…

  Po takiej wokalno- tanecznej rozgrzewce na płytę hali ruszyli sportowcy, aby wziąć udział w rozgrywkach międzyklasowych. I tu emocje sięgały zenitu !

  Były wyścigi hulajnóg, niektórzy mieli okazję nabyć trudną umiejętność wieszania prania, nie zabrakło karkołomnych sztuczek z udziałem ziemniaków, piłek lekarskich i ręczników oraz balonów. Magia się działa. Na sportowo. A wszystko dzięki nauczycielom wfu.

   A, że wiadomo, iż ruch wzmaga apetyt więc na głodomorów czekał grill z kiełbaskami, pieczonym chlebem i obowiązkowym zestawem frytek z ketchupem. Zwolennicy kuchni włoskiej objadali się pizzą, więc do wyboru do koloru. Byli i zwolennicy kebabów.

  Czyż jest coś przyjemniejszego niż zmęczenie po takim dniu?

  Szkoda, że kolejny 1 czerwca dopiero za rok!

  Już czekamy !!!

  Pomimo kapryśnej aury ten dzień możemy zaliczyć do bardzo udanych!

   

  Wszystkim uczniom życzymy dużo radości, zdrowia,  spełnienia marzeń !

 • Ach, co to był za dzień… Dzień Dziecka! 🥳

  Tak bawili się uczniowie klas I-III! 

  Było mnóstwo atrakcji: zajęcia plastyczne, zawody sportowe na boisku szkolnym, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, tatuaże, warkoczyki, wata cukrowa, a nawet… grill! Ten dzień na pewno zostanie w pamięci na długo, a wspomnienia będą przywoływały uśmiech na twarzach wszystkich dzieci  

  Wszystkim Dzieciom starszym i młodszym życzymy, aby Dzień Dziecka był dla nich przez cały rok! 

  #ŁączyNasDwójka

 • 3...2...1... GŁOSUJEMY  Głosowanie w konkursie Pho3nix Active School wystartowało!!!

      Po raz kolejny walczymy o dofinansowanie na sprzęt sportowy!

   Obejrzyj nasz film z udziałem naszych uczniów. Spodobał się? Zagłosuj!

  Głos można oddać na stronie Pho3nix Kids:

  https://pho3nix-kids.com/polska/pho3nix-active-school/

  WAŻNE!!!!!!!!

   Aby głos był ważny należy kliknąć w link potwierdzający, który otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail.

   Z jednego adresu e-mail można oddać jeden głos. Aby łatwo znaleźć nasz film, skorzystaj z wyszukiwarki na stronie Pho3nix wpisując nazwę szkoły lub klikając w link prowadzący bezpośrednio do filmiku:

  https://pho3nix-kids.com/polska/pho3nix-active-school/?video-id=3396

   Gramy fair play! Wszystkie głosy są weryfikowane!  Każdy głos się liczy! 

  Głosowanie trwa do 7 czerwca 23:59

 • Dzień Rodziny w oddziałach przedszkolnych

  Dnia 31.05.2022r. w oddziale przedszkolnym PSP Nr 2 odbył się Dzień Rodziny.Na wstępie dzieci pięknie zatańczyły układy taneczne.Dzięki zaangażowaniu uczniów klas starszych jako wolontariuszy na dzieci czekało mnóstwo atrakcji takich jak: malowanie twarzy, robienie tatuaży, doczepianie dziewczynkom kolorowych włosów, puszczanie baniek mydlanych, skakanie na dmuchańcu, zabawy w basenie pełnym piłek oraz objadanie się watą cukrową. Podczas festynu dużo wrażeń i emocji zapewniła przejazdżka bryczką ulicami naszego miasta. Wśród atrakcji dla dzieci nie zabrakło również pokazów motorów na których rodzice mogli robić dzieciom zdjęcia. Na najmłodszych czekała również wykonana z tektury i pięknie przyozdobiona wiosenna fotobudka. Spędzony czas umilał ciepły posiłek prosto z grilla - kiełbasa i frytki z ketchupem. Dzisiejszy dzień pełen rozmaitych niespodzianek upłyną w słonecznej i pełnej radości atomsferze.

  Elżbieta Kaczmarek

 • WIELKIE SPORTOWE ZAMIESZANIE #ŁączynasDwójka! 😍 już za nami!🥳

  Czyli pierwsza taka impreza sportowa w naszej szkole dla dzieci z klas 1-3

  W pierwszym etapie zmagań dla uczniów klas 3 został zorganizowany turniej w "Dwa ognie".

  A tym razem w sportowych konkurencjach wzięły udzial klasy pierwsze i drugie 

  Rywalizacja polegała na następujących po sobie konkurencjach w formie wyścigów rzędów. Uczniowie mogli zmierzyć się w zmaganiach kształtujących wszystkie cechy motoryczne

   Gratulujemy wszystkim zawodnikom zaangażowania, woli walki i wzorowej postawy fair play 

  Nagrody, pamiątkowe dyplomy oraz słodki podarunek ufundowany przez firmę Ferrero, wręczyła wicedyrektor szkoły Agata Pachocka. !

   A materiały video z tego wydarzenia dostępne będą już jutro na Pho3nix Active School, gdzie rusza głosowanie w największym w Polsce konkursie dla szkół podstawowych  

  Zachęcamy do głosowania oraz śledzenia szkolnych mediów społecznościowych 

  Za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu konkurencji szczególne podziękowania należą się naszym uczennicom z klasy 7b: Zuzi, Patrycji, Blance, Julce i Gabrysi.

  Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji w przyszłym roku . Tym bardziej, że w naszych głowach są już nowe pomysły dla najmłodszych uczniów 

  Wicedyrektor Agata Pachocka

  Katarzyna Maciejewska-Żyłka

  Joanna Czernicka

 • Jak powstaje książka 📚📗📔– pierwszoklasiści z 1a w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Grójcu 😊😊😊

  Dnia 30 maja 2022r. bibliotekę odwiedziła kolejna grupa pierwszoklasistów. Uczniowie zapoznali się z działalnością biblioteki, księgozbiorem i zasadami wypożyczania. Rozmawiali o tym, jak należy obchodzić się z książkami, by jak najdłużej służyły czytelnikom. Z krótkiej prezentacji multimedialnej dowiedzieli się jak powstaje książka i jak długą drogę musi przebyć, zanim trafi na biblioteczną półkę. Uczestnicy poznali różne rodzaje książek oraz wiele funkcji, które mogą one spełniać.

  A. Ptaszek

 • Maraton egzaminacyjny za nami!

  Drodzy ósmoklasiści, teraz razem z Wami czekamy na wyniki!

  🥰😃👍

 • Drodzy Ósmoklasiści !😍 Egzaminy czas zacząć!

  Na ostatniej prostej garść rad, które mogą Wam pomóc w egzaminacyjnych zmaganiach .

  Pamiętajcie, aby:

  - dobrze się wyspać , wieczór przed egzaminem to nie pora na naukę lub powtórki;

  - wstać na tyle wcześnie, aby bez dodatkowego stresu i pośpiechu być punktualnie w szkole;

  - zjeść lekkie śniadanie gdyż Wasze mózgi zdecydowanie będą potrzebowały paliwa;

  - założyć strój galowy i zabrać cienki sweter, na wypadek gdyby w sali było chłodno;

  - zostawić telefon w domu, gdyż nie będzie go można wnieść na salę;

  - zabrać legitymację szkolną, długopis z czarnym wkładem oraz długopis zapasowy , a na część matematyczną również linijkę;

  - nie zapominać o pozytywnym nastawieniu, oczywiście !

  Trzymamy za Was kciuki !

  Nie mamy wątpliwości, że dacie sobie radę.

  Powodzenia !!!

 • Pielgrzymka klasy 3a, 3c i 3e do Niepokalanowa

     

  Uczniowie klas trzecich w sobotę 14 i 21 maja przystąpili do I Komunii Świętej w parafii św. Mikołaja w Grójcu. Przygotowywali się do tego wydarzenia przez ostatnie 2 lata. W kwietniu odnowili przyrzeczenia z chrztu św. oraz przynieśli do kościoła prace plastyczne przedstawiające kościół, w którym przyjęli swój chrzest.

   W dniu 23 maja udali się na pielgrzymkę wraz z wychowawczyniami: p. Elżbietą Wiśnik,  p. Adelą Biniszewską, p. Małgorzatą Andrychowicz, p. Joanną Ejmocką Rejer i p. Edytą Malinowską oraz katechetką p. Anetą Senator do Niepokalanowa. Obejrzeli tam Misterium Męki Pańskiej, wzięli udział we Mszy św. w Kaplicy M. M. Kolbego dziękując za dar I Komunii Świętej.  Zwiedzili Bazylikę Mniejszą, Muzeum Maksymiliana, Muzeum Pożarnictwa i Muzeum Papieskie. Nieodzownym punktem był oczywiście zakup pamiątek, a wszystko to przy bardzo sprzyjającej nam aurze.

  Aneta Senator 

 • Rekrutacja do publicznych szkół ponadpodstawowych w Warszawie

   Od 16 maja br. można składać wnioski o przyjęcie do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę.

  Rekrutacja do publicznych szkół ponadpodstawowych będzie prowadzona wyłącznie elektronicznie pod adresem https://warszawa.edu.com.pl.

  Uwaga:

  • Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę korzystają z zakładki w systemie „Zaloguj się” wprowadzają login i hasło uzyskane w macierzystych szkołach.

  • Uczniowie klas ósmych ze szkół podstawowych: niepublicznych oraz spoza terenu Warszawy, korzystają z zakładki w systemie „Zgłoś kandydaturę” wprowadzają nr PESESL.

  Podsumowując, uczniowie spoza terenu Warszawy nie otrzymują ze szkoły podstawowej macierzystej żadnych loginów i haseł. Należy wygenerować je samodzielnie.

  Poza tym informuję, że na stronach internetowych szkół ponadpodstawowych dyrektorzy publikują wszystkie informacje związane z rekrutacją oraz krok po kroku prowadzą przez ten proces. Chętnie też pomagają i udzielają wskazówek. W razie niejasności prosimy o kontakt z sekretariatem wybranej szkoły ponadpodstawowej.

  Przesyłam także link, gdzie znajdziecie Państwo najważniejsze terminy itp:

  https://www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/16252,Terminy-przeprowadzania-postepowania-rekrutacyjnego-i-postepowania-uzupelniajace.html

 • Wycieczka do Warszawy klasy 3 d i 3 b

  W ostatnim czasie uczniowie z klasy 3 d i 3 b wraz z nauczycielami p.Eweliną Ptaszek , p.Agatą Pachocką i p. Anitą Ptaszek wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po Starym Mieście. Towarzyszyła nam przy tym piękna, słoneczna pogoda. Kolejnym punktem programu była wizyta w ,, Muzeum Świat Iluzji", gdzie przenieśliśmy się do niezwykłego świata złudzeń i pozorów. Ostatnim miejscem naszej wycieczki był musical pt. Kopciuszek w teatrze "Capitol". Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

  E. Ptaszek

 • Wycieczka do Bałtowa klas 1a i 1b

       W dniu 19  maja 2022 r. uczniowie klas 1a i 1b  wraz z nauczycielami p. A. Ptaszek, p. D. Deryng-Maliszewską, p. A. Senator oraz p. E. Szymczak wyruszyli na jednodniową wycieczkę do PARKU JURAJSKIEGO w BAŁTOWIE.Choć droga była daleka, a niektórzy troszkę niewyspani i zmęczeni okazało się, że było warto. Niezwykłą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Bałtowskiego Zwierzyńca amerykańskim autobusem (schoolbusem) pomiędzy  różnymi zwierzętami: lamami, wielbłądami, strusiami, dzikami, końmi, jeleniami, żubrami i innymi rozmieszczonymi na wielohektarowym terenie – tzw. Safari. Naszą kolejną atrakcją był  Park Miniatur. Nie sposób zobaczyć wszystkie najważniejsze polskie zabytki  w czasie  jednej wycieczki.  Podczas spaceru po “Polsce w Miniaturze”, mogliśmy podziwiać kopie zabytków z całej Polski odwzorowanych z maksymalną precyzją takich jak: zamki, pałace i inne charakterystyczne budowle z czasów świetności naszego kraju. Następnie byliśmy w tzw. małym zwierzyńcu. Tak  jak w ZOO chodziliśmy alejkami i oglądaliśmy różne mniejsze zwierzęta, np. kozy, sowy, jeżozwierze, osiołki itp. Potem był czas na jedzenie obiadu. Następnie wszyscy udaliśmy się do magicznego miejsca - Sabatówki. Przekraczając jej bramę przenieśliśmy się w świat, wiedźm, czarownic i białej magii.  Następnie z największym entuzjazmem udaliśmy się do Jura Parku, gdzie wszystkich wycieczkowiczów powitał pan przewodnik, który z niezwykłą ciekawością opowiadał o zgromadzonych eksponatach. Wędrując ścieżkami przez park widzieliśmy modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. Ogromne wrażenie zrobiło Prehistoryczne Oceanarium. Za pomocą technologii trójwymiarowego przekazu przenieśliśmy się miliony lat wstecz do świata prehistorycznych gadów. Wrażenie, że są bardzo blisko wywołało u nielicznych strach, jednak większość  z nas  była mocno podekscytowana i zafascynowana ich widokiem.

  Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i bardzo zadowoleni. Była to wspaniała i niezapomniana przygoda. 

  Anita Ptaszek

 • Przedstawienie ekologiczne pt. " W bajkowym świecie ekobohaterów"

  W dniu 17 maja 2022 roku uczniowie klasy 5c i 4 c przygotowali przedstawienie o tematyce ekologicznej pt.: "W bajkowym świecie ekobohaterów". Ciekawy efekt artystyczny został osiągnięty poprzez zaproszenie do ekologicznych działań postaci z bajek. Na scenie pojawiła się Królewna Śnieżka, Fiona i Shrek, Pinokio, Pszczółka Maja, Kubuś Puchatek i Królik, Papa Smerf, siedmiu krasnoludków, Smerfy i narratorzy. Poprzez ten spektakl uczniowie pod czujnym okiem Pani Jadwigi Świderskiej i Pani Marii Faliszewskiej unaocznili społeczności szkolnej szkodliwe działania człowieka i w humorystyczny sposób pokazali jak należy dbać o naszą Ziemię. Szczególnie zwrócono uwagę na problem odpadów i prawidłowy sposób ich segregacji. Uczniowie klasy 4c zaprezentowali modę ekologiczną. Stroje zostały wykonane z materiałów odpadowych, które są mało kosztowne, praktyczne i oryginalne. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc. Dopełnieniem całości przedsięwzięcia były także  piękne kostiumy głównych bohaterów, ciekawa scenografia, o którą zadbała Pani Edyta Gryczko. Mogliśmy usłyszeć wpadające w ucho piosenki związane z potrzebą poszanowania przyrody. Przygotowaniem wokalnym uczniów zajęła się Pani Małgorzata Żabińska. O nagłośnienie zadbali uczniowie klasy 7 b z Panem Mateuszem Srebrzyńskim. 

  Głównym celem zorganizowania spektaklu było uwrażliwianie i kształtowanie wśród uczniów współodpowiedzialności za stan środowiska naturalnego obecnie i w przyszłości, poczucie troski o niego i szacunku do przyrody. Dzieci wcielając się w postaci z różnych bajek pokazały, że ich bohaterowie też podejmują działania ekologiczne i troska o środowisko nie jest im obca.

                                                                                                       Jadwiga Świderska

 • Amelia Jakubczak uczennica klasy 8e wyróżniona w Archidiecezjalnym Konkursie Santo Subito

  Uczennica klasy 8e Amelia Jakubczak została wyróżniona w konkursie Santo Subito o św. Janie Pawle II edycja XI. W dniu 15 listopada 2021 r. przeszła eliminacje szkolne i zakwalifikowała się do etapu diecezjalnego. W grudniu zostałą Laureatką tego konkursu, a uroczysta Gala Finałowa z rozdaniem nagród i dyplomów odbyła się w czwartek 28 kwietnia 2022 roku w sali widowiskowej w Domu rekolekcyjno - formacyjnym "Dobre Miejsce" ul. Dewajtis 3 w Warszawie (Las Bielański), na którą została Amelia zaproszona wraz rodzicami i opiekunem, panią Anetą Senator.

  Serdecznie gratulujemy Amelii i życzymy dalszych sukcesów!

  A. Senator

 • "Grójecka Dwójka" w Drużynie Energii!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grójcu
  Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grójcu, ul. Polna 17 a
 • Budynek ul. Polna 17A (oddziały „0” – III i przedszkole przy PSP nr 2)
  Budynek ul. Polna 17 (oddziały IV – VIII PSP nr 2 oraz VII – VIII PSP nr 1)

  tel. 48/670 46 33

  lub

  48/664 07 57
  wew.
  101 – sekretariat
  102 – zastępca dyrektora PSP nr 1
  103 – zastępca dyrektora PSP nr 2
  104 – pedagog i psycholog
  105 – intendentka (kuchnia)
  106 – pokój nauczycielski
  107 – pielęgniarka

Galeria zdjęć