Nasza szkoła bierze udział w akcji: mleko, jogurty, serki naturalne, owoce i warzywa w szkole!

Życzymy wszystkim uczniom smacznego!

 • Re@lnie Odpowiedzialni – maj miesiąc wyobraźni - Uśpij ekrany, obudź wyobraźnię!

  Uwaga na fanpage kampanii „Odłącz się. Połącz się." odbywa się konkurs dla szkół i przedszkoli, do udziału w którym serdecznie zapraszamy.

  Na prace konkursowe organizatorzy czekają do 09.05. A oto link:

   https://www.facebook.com/odlaczsiepolaczsie/photos/a.124423356801727/139181291992600

  Ponadto w sobotę 21.05.  będzie zorganizowany Rodzinny Piknik Edukacyjny na Farmie Iluzji. 

  Na fanpage> https://www.facebook.com/odlaczsiepolaczsie> oraz stronie https://odlaczsie-polaczsie.pl/ pojawiają się treści, które mogą być dla rodziców uczniów cenne i pomocne nie tylko w kontekście nowych technologii, ale również w tematach rodzicielskich.

  Organizatorzy zapraszają!

 • Angielski interaktywnie w PSP nr 2

  Uczniowie i przedszkolaki w PSP nr 2 w Grójcu mają możliwość korzystania z podłogi multiinteraktywnej SmartFloor, która pozwala sterować obrazem za pomocą ruchu. Na zajęciach języka angielskiego dzieci rozwiązują quiz, który utrwala słowa w języku angielskim i angażuje różne zmysły (dotyk, słuch, wzrok), a równocześnie świetnie się bawią.

  J. Banasiewicz

 • Wiwat maj! 3 Maj!

  29 kwietnia 2022 roku nasza szkoła uroczyście obchodziła kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji połączoną z obchodami Dnia Patrona – Józefa Wybickiego.

  Uczniowie wraz z nauczycielami obejrzeli przedstawienie, którego celem było w jasny, ale też ciekawy sposób, przybliżenie okoliczności, w jakich ustanowiono Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej. Tak więc na scenie pojawili się przedstawiciele szlachty – zarówno zwolenników króla Stanisława Augusta jak i jego przeciwników, czyli tych, którzy byli przeciwko reformom. Ponadto mogliśmy zobaczyć mieszczan warszawskich, którzy z zaciekawieniem i zadziwieniem wysłuchali z ust marszałka królewskiego oryginalnych zapisów zawartych w tym, jedynym podówczas takim dokumencie w skali Europy. A całą historię opowiedziała nam niezwykła polska rodzina, żyjąca już pod zaborami – mama i jej dwóch mądrych i ciekawych historii naszego kraju synów. Na uwagę zasługuje fakt, że aktorzy wystąpili w kostiumach epokowych oraz w przepięknych i barwnych strojach ludowych.

  Spektakl urozmaiciła piękna recytacja wierszy patriotycznych oraz uświetnił występ szkolnego chóru pod opieką pani Małgorzaty Żabińskiej.

  Scenariusz i reżyseria to pomysł nauczycielek języka polskiego – pani Magdaleny Czerwaty i pani Anety Dębek, które przygotowały uczniów klasy 5b oraz 4b.

  O niezwykle bogatą i ciekawą scenografię przedstawienia zadbała pani Luiza Madej. Zaś nad nagłośnieniem czuwał pan Mateusz Srebrzyński.

  To była niezwykle ciekawa lekcja historii…

  A. Dębek

 • Zapraszamy rodziców na szkolenie online - 28 kwietnia godz. 18.00

  Gmina Grójec w ramach walki ze skutkami Covid - 19 realizuje cykl bezpłatnych spotkań dotyczących zdrowia psychicznego dzieci.

   Drodzy rodzice!

   Z przyjemnością zapraszamy na pierwsze szkolenie na żywo w formie online pt. "Równowaga i zdrowie psychiczne. Problemy rozwojowe u dzieci jako skutki pandemii - depresja, lęki. Motywacja do pozytywnego myślenia i działania".

   Data spotkania: 28.04.2022 (Czwartek) Godzina rozpoczęcia i zakończenia: 18:00 - 19:30 (90min)

  Tytuł: "Równowaga i zdrowie psychiczne. Problemy rozwojowe u dzieci jako skutki pandemii - depresja, lęki. Motywacja do pozytywnego myślenia i działania"

   Adresaci: rodzice uczniów z terenu gminy Grójec

  > > Prowadzący: Psycholog Marta Wójtowicz > > > >

  Link do spotkania > https://meet.google.com/des-xgaq-opj

   *W celu zalogowania się do spotkania wystarczy kliknąć w link a następnie kliknąć "Dołącz" lub skopiować link do przeglądarki i również kliknąć "Dołącz" - po chwili zostaniesz wpuszczony na spotkanie przez psychologa. > > Liczymy na waszą obecność - do zobaczenia. > > > >

  Realizator zadania: > > Wydział Edukacji Urzędu Gminy i Miasta Grójec oraz Centrum Profilaktyki Uzależnień Ekspert.

 • Prosimy o głosy na nasz Oddział Przedszkolny przy PSP Nr 2 Konkurs z Kiddymoon

  Nasza Placówka została zgłoszona do konkursu “Dziecięcy Kącik z KiddyMoon”. Prosimy o codzienne oddawanie głosu na Oddział Przedszkolny przy PSP nr 2 w Grójcu na stronie internetowej konkursu kiddymoon.pl https://kiddymoon.pl/konkurs . Głosowanie trwa do 8.05.2022 . Każdego dnia można oddać jeden głos, nie trzeba się rejestrować ani potwierdzać oddania głosu przez e-mail. Głosowanie jest bezpłatne. Każdy głos się liczy.Prosimy o zachęcenie uczniów jak i rodziców.

  Wychowawcy Oddziałów Przedszkolnych

 • Targi szkół w Hali Spartakus

  We wtorek 26 kwietnia w Hali Spartakus odbyły się Targi szkół. Była to  świetna okazja do zapoznania się z ofertą szkół średnich Powiatu Grójeckiego przez ósmoklasistów z naszej gminy.

  Inicjatorem i gospodarzem targów był Pan Dariusz Fijałkowski Dyrektor PSP nr 2.

  Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem, na kolejne zapraszamy za rok.

  Serdecznie dziękujemy Liceum Ogólnokształcącemu im. P. Skargi w Grójcu, ZS im. AK Obwodu "Głuszec” - Grójec, Liceum Ogólnokształcącemu im. I. Sendlerowej w Tarczynie, Zespołowi Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie, Zespołowi Szkół w Jasieńcu, CKZiU w Nowej Wsi, Zespołowi Szkół Ponadpodstawowych im. S. Staszica w Białobrzegach i Publicznemu Liceum Ogólnokształcącemu w Mogielnicy za przyjęcie zaproszenia i prezentację swojej placówki.

 • Lektura zamknięta w pudełku... Brzmi zaskakująco? 🤔🙂

  Uczniowie klasy 7f postanowili w inny sposób omówić jedną z lektur obowiązkowych, mianowicie "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.

  Wykonali tzw. pudełka lekturowe. Zabawa polegała na tym, aby zamknąć w pudełku elementy świata przedstawionego charakterystyczne dla danego tekstu literackiego.

  Wyniki ich prac pozwoliły na lekcji języka polskiego omówić w ciekawy sposób najważniejsze zagadnienia związane z problematyką lektury. 

  Oto efekty ich pomysłów.

  A. Dębek

 • Wyniki Konkursu kaligraficznego dla klas drugich

   23 kwietnia odbyło się wręczenie nagród uczniom klas drugich biorącym udział w szkolnym „Konkursie kaligraficznym”. Zadaniem uczestników było przepisanie fragmentu literackiego Jana Brzechwy „Hipopotam” w sposób estetyczny  oraz przykuwający uwagę.

  Jury uznało, iż :

  I miejsce zajęła Oliwia Puchniak z kl. 2d

  II miejsce – Aleksandra Iwańska z kl. 2b

  III miejsce – Karolina Cieślak z kl. 2a

  Wyróżnienie otrzymały:

  Amelia Paciorek z kl. 2a

  Lena Kołacz z kl. 2b

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

  Pamiętajmy, iż sztuka pięknego pisania może być wielką przyjemnością!

 • Sparing SIATKARSKI! 🏐🏐🏐

  W dniu 12 kwietnia nasza drużyna siatkarska wzięła udział w spotkaniu towarzyskim z uczniami Zespołu Szkół im. Armii Krajowej Obwodu Głuszec w Grójcu 

  Nasi siatkarze zagrali z zespołem o rok, a nawet 3 lata starszymi od siebie. Dwa pierwsze sety należały do przeciwników, ale kolejne dwa wygrali nasi zawodnicy.

  O przegranej naszej szkoły zadecydował ostatni set. Uczniowie ze szkoły średniej okazali się mocniejsi fizycznie, ale osiągnięty wynik przez naszych uczniów jest dobrym prognostykiem na kolejne lata. Mimo zaciętej rywalizacji mecz przebiegał w przyjaznej atmosferze.

 • Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

  W kwietniu klasy 1b, 3a i 2a zostały zaproszone do Biblioteki Publicznej w Grójcu. Dzieci uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych omawiających etapy powstawania książki. Oglądały film przedstawiający drogę książki: od pomysłu, przez jej przygotowanie i opracowanie w wydawnictwie do wejścia na rynek wydawniczy. Poznały zawody i terminy związane z powstawaniem książki. Na podstawie przeczytanego tekstu oraz własnych spostrzeżeń zapisywali zasady poszanowania książek. Bardzo dziękujemy p.Oli za miłe spotkania.

  Biblioteka szkolna

 • "POMOCNY JÓZEF " Grójeckiej Dwójki!

 • Akcja społeczno- edukacyjna Żonkile, upamiętniająca 79. rocznicę powstania w getcie warszawskim

   W czwartek 21 kwietnia br  w naszej szkole  odbyła się akcja społeczno- edukacyjna Żonkile, upamiętniająca 79. rocznicę powstania w getcie warszawskim. 

  Projekt realizowany jest we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. 

  Uczniowie rozdawali przygotowane wcześniej papierowe żonkile.

  W tym roku hasłem przewodnim akcji jest miłość. 

  Przypomnijmy zatem słowa Marka Edelmana, jednego z przywódców powstania w getcie warszawskim:

  " Nienawiść jest łatwa. Miłość wymaga wysiłku i poświęcenia".

  Projekt koordynowały panie Małgorzata Andrychowicz i Anna Kosonóg. W bibliotece szkolnej pani Wiesława Świąder przygotowała wystawkę książek dotyczących Holokaustu.

  #ŁączyNasPamięć

  M. Andrychowicz

 • Występ Niezwykłego Brzuchomówcy

      W czwartek 22 kwietnia dzieci z klas I- III obejrzały występ Wspaniałego Brzuchomówcy. Występ był dla dzieci ciekawym i kreatywnym doświadczeniem. Uważam, że to idealny pomysł, aby poszerzyć wyobraźnię dzieci. Pokaz składał się z licznych gagów z udziałem dzieci oraz kabaretowej rozmowy aktora z lalką. Wchodząc w interakcje mali widzowie jeszcze bardziej przeżyli występ i doświadczyli go. Artysta wplatał do swojego występu elementy żonglerki i iluzji.

  A.Ptaszek

 • Regulamin Szkolnego Konkursu Religijnego „NAJPIĘKNIEJSZA KAPLICZKA MATKI BOŻEJ”

  Już od najdawniejszych czasów, ludzie budowali kapliczki, w których znajdowały się figurki lub obrazy przedstawiające Madonnę. Każdego dnia, miesiąca maja przychodzili z całymi rodzinami pod kapliczkę, gdzie śpiewali pieśni maryjne, odmawiali Litanię Loretańską oraz różaniec. Chcieli w ten sposób chwalić Maryję i dziękować jej, że chciała być naszą Matką, Królową, Pocieszycielką…

  Kapliczka Matki Bożej jest motywem przewodnim szkolnego konkursu religijnego. Pragniemy w ten sposób uwypuklić jeden z symboli naszej tradycji religijnej oraz podkreślić szacunek dla „spadku” kulturowego naszego regionu.

   

  Cele:

  pogłębianie wiedzy o polskiej tradycji,

  rozbudzanie zainteresowań sztuką ludową ,,małej ojczyzny’’,

  uświadamianie roli sztuki, jako narzędzia wypowiadania myśli, uczuć i przeżyć,

  wyzwalanie inwencji twórczej ,

  kształtowanie w uczniach kultury i wrażliwości artystycznej.

   

  1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-VIII

  2. Przedmiotem konkursu jest praca plastyczna, przestrzenna kapliczka wykonana dowolną techniką (klasy I - V), modlitewnik maryjny (klasy VI-VIII)

  1. Oceniane będą :

  Cele:

  pogłębianie wiedzy o polskiej tradycji,

  rozbudzanie zainteresowań sztuką ludową ,,małej ojczyzny’’,

  uświadamianie roli sztuki, jako narzędzia wypowiadania myśli, uczuć i przeżyć,

  wyzwalanie inwencji twórczej ,

  kształtowanie w uczniach kultury i wrażliwości artystycznej.

   

  1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-VIII

  2. Przedmiotem konkursu jest praca plastyczna, przestrzenna kapliczka wykonana dowolną techniką (klasy I - V), modlitewnik maryjny (klasy VI-VIII)

  1. Oceniane będą :- praca rysunkowa zalecana dla młodszych klas, format papieru i technika dowolna,

  -zgodność wykonanych kapliczek z tradycją ludową a zarazem pomysłowość technologiczna (oryginalność rozwiązań, technik).

  -modlitewnik powinien zawierać minimum 10 modlitw, wytworów własnych uczniów.

  4. Ustala się trzy kategorie wiekowe:

  1 grupa: klasy I-III

  2 grupa: klasy IV-V

  3 grupa: klasy VI-VIII

  5. W konkursie mogą wziąć udział jedynie prace indywidualne.

  6. Pracę należy czytelnie opisać (pismem drukowanym):

  imię, nazwisko, klasa

  7.Kapliczki oceni Komisja powołana przez organizatora.

  8. Prace należy składać do katechetek.

  9. Przewidziane są nagrody.

  10. Termin składania prac upływa 10.05.2022r.

  11. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dn. 20.05.2022r.

  12. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej szkoły.


  1.  

  Organizator

  Katechetka

  Aneta Senator

 • Zmarła nasza koleżanka, długoletnia nauczycielka, pani Ewa Hewage

  Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci pani Ewy Hewage, wieloletniej pracownicy naszej szkoły, nauczycielki języka rosyjskiego i angielskiego .

  Wszyscy, którzy mieli okazję Ją poznać, wspominają Jej niezwykłą charyzmę, niesamowitą wiedzę oraz dar jej przekazywania oraz ogromne oddanie wykonywanej profesji.

  To właśnie dzięki Niej, kolejne pokolenia opuszczały mury naszej szkoły wyposażone w umiejętności pozwalające zdobywać świat i spełniać marzenia.

  Była uosobieniem nauczycielskiej misji, człowiekiem pryncypiów, konsekwentnym i wymagającym, a jednocześnie sprawiedliwym, życzliwym i zawsze gotowym nieść pomoc.

  Wciąż pamiętamy jak idzie korytarzem, wysoka i i smukła, budząca powszechny szacunek i sympatię.

  Pani Ewa Hewage była pedagogiem niezwykłym, uosobieniem wszystkich cech, które z tą misją powinny się wiązać, niedoścignionym mistrzem, gdy trzeba i przyjacielem, gdy właśnie tak należy.

  Nasza nauczycielka- w przypadku pani Ewy Hewage, te słowa brzmią dumnie.

  Na zawsze pozostanie w pamięci  Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, wszystkich pracowników szkoły, absolwentów i ich rodziców oraz wszystkich, którzy mieli szczęście spotkać Ją na swojej drodze.

  Pamiętamy.

 • Nasi uczniowie uczestniczyli w niedzielę w II Targach Ślubnych, które odbyły się w hali Spartakus.

  Podczas imprezy wolontariuszki sprzedawały wykonane przez uczniów naszej szkoły wielkanocne stroiki. Dochód przeznaczony był na rehabilitację Kacpra Szłyka. Akcja zakończyła się wielkim sukcesem, zebraliśmy 2147 zł!

  Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom, wolontariuszkom,  przyjaciołom szkoły za udział w akcji. To dzięki  Wam, po raz kolejny mogliśmy pomóc  zrobić coś dobrego! 

  #ŁączynasDwójka 

 • W dniu 8 kwietnia 2022r. rozstrzygnięto szkolny konkurs wielkanocny na „Stroik świąteczny”.

  Wykonane przez uczniów prace prezentowały wysoki poziom artystyczny, wyróżniały się dużą pomysłowością wykonania oraz różnorodnością użytych materiałów. Zaangażowanie w konkurs było ogromne. Ponad 80 prac uczniów z klas I-III oraz IV-VIII można było podziwiać podczas II Grójeckich Targów Ślubnych, które odbyły się 10 kwietnia na hali Spartakus w Grójcu. Uzyskany ze sprzedaży dochód przekazany został na szczytny cel- rehabilitację dla Kacpra Szłyka.

   Dziękujemy wykonawcom prac oraz ich nabywcom za okazaną pomoc oraz wsparcie dla potrzebującego chłopca.

  Wyniki konkursu:

  Kategoria I-III

  I miejsce – Kacper Gałązka kl. 2c

  II miejsce – Kuba Dawiczewski kl. 2a

  III miejsce – Franciszek Woźniak – kl. 1c

  Wyróżnienie:

  Liliana Domańska – kl. 1c

  Anna Jakubowska – kl. 1e

  Michał Pawlak – kl. 1e

  Igor Kołodziejczyk – kl. 2d

  Kategoria IV – VIII

  I miejsce – Szymon Szelągowski  kl. 4d

  II miejsce – Alicja Chojak kl. 4a

  III miejsce – Natalia Kazbieruk kl. 5b

  Wyróżnienie:

  Szymon Derczyński kl. 4d

 • Uwaga!

 • Zaproszenie dla uczniów klas VIII

 •  Się dzieje!

  Mamy przyjemność przedstawić redakcję naszego szkolnego miesięcznika, Życie Dwójki, w składzie: Mateusz Bylica 8b-redaktor naczelny, Dawid Wachniewski 7e- dziennikarz / fotograf, Jan Burzyk 8c- dziennikarz, Pola Bielska 7d- łączniczka  z samorządem, Julia Ukleja i Gabriela Olczak 8b - dziennikarki oraz Karolina Zaraś 8b- autorka wywiadów.

  Trzymamy kciuki za naszych młodych, obiecujących dziennikarzy, a wszystkich zapraszamy do lektury kolejnego numeru już 21. 04! 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grójcu
  Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grójcu, ul. Polna 17 a
 • Budynek ul. Polna 17A (oddziały „0” – III i przedszkole przy PSP nr 2)
  Budynek ul. Polna 17 (oddziały IV – VIII PSP nr 2 oraz VII – VIII PSP nr 1)

  tel. 48/670 46 33

  lub

  48/664 07 57
  wew.
  101 – sekretariat
  102 – zastępca dyrektora PSP nr 1
  103 – zastępca dyrektora PSP nr 2
  104 – pedagog i psycholog
  105 – intendentka (kuchnia)
  106 – pokój nauczycielski
  107 – pielęgniarka

Galeria zdjęć