Nasza szkoła bierze udział w akcji: mleko, jogurty, serki naturalne, owoce i warzywa w szkole!
Życzymy wszystkim uczniom smacznego!
Harmonogram egzaminu ósmoklasisty:
Termin główny:
język polski – 16 czerwca 2020 r. (wtorek) – godz. 9:00
matematyka – 17 czerwca 2020 r. (środa) – godz. 9:00
język obcy nowożytny – 18 czerwca 2020 r. (czwartek) – godz. 9:00
Termin dodatkowy:
język polski –7 lipca 2020 r. (wtorek) – godz. 9:00
matematyka – 8 lipca 2020 r.(środa) – godz. 9:00
język obcy nowożytny –9 lipca 2020 r.(czwartek) – godz.9:00
Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty do 31 lipca 2020 r.
Termin przekazania szkołom wyników i zaświadczeń do 31 lipca 2020 r.
Termin wydania zaświadczeń oraz informacji zdającym do 31 lipca 2020 r.
CZAS TRWANIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY Z POSZCZEGÓLNYCH PRZEDMIOTÓW.
Czas standardowy Czas przedłużony
język polski 120 min. do 180 min.
Matematyka 100 min. do 150 min.
język obcy nowożytny 90 min. do 135 min.
CO WARTO WIEDZIEĆ O EGZAMINIE ÓSMOKLASISTY
1. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego oraz sprawdza, w jakim stopniu zdający spełnia te wymagania.
2. Zgodnie z komunikatem o harmonogramie egzamin ósmoklasisty w 2020 r. jest przeprowadzany w terminie głównym w czerwcu oraz w terminie dodatkowym w lipcu.
3. Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który:
a. z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpił do egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym
ALBO
b. przerwał lub któremu przerwano i unieważniono egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym(również z przyczyn losowych lub zdrowotnych).
Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym przystępuje również uczeń, któremu dyrektor OKE lub dyrektor CKE unieważnił egzamin z danego przedmiotu lub przedmiotów.
Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym zdający przystępuje w szkole, której jest uczniem lub słuchaczem.
4. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.
5. Egzamin ósmoklasisty obejmuje następujące przedmioty:
a. język polski
b. matematykę
c. język obcy nowożytny.
6. Egzamin ósmoklasisty z każdego przedmiotu jest przeprowadzany innego dnia.
7. Pierwszego dnia jest przeprowadzany egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut.
8. Drugiego dnia jest przeprowadzany egzamin z matematyki, który trwa 100 minut.
9. Trzeciego dnia jest przeprowadzany egzamin z języka obcego nowożytnego, który trwa 90 minut.
10. Do czasu trwania egzaminu ósmoklasisty z każdego przedmiotu nie wlicza się czasu przeznaczonego na sprawdzenie przez ucznia poprawności przeniesienia odpowiedzi na kartę odpowiedzi (5 minut).
11. Egzamin z języka obcego nowożytnego jest przeprowadzany z następujących języków: angielskiego i rosyjskiego.
12. Do egzaminu ósmoklasisty z języka obcego nowożytnego uczeń lub słuchacz przystępuje z tego języka obcego nowożytnego, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.
13. Egzamin ósmoklasisty z języka obcego nowożytnego jest przeprowadzany wyłącznie na podstawie wymagań określonych w wariancie II.1. podstawy programowej kształcenia ogólnego w zakresie języka obcego nowożytnego.
Zasady przeprowadzanie egzaminu:
Na egzamin przychodzimy o wyznaczonej godzinie, do szkoły wchodzimy przez wyznaczone wejście.
Obowiązuję całkowity zakaz gromadzenia się przed szkoła przed oraz po egzaminie!
Na egzaminie obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia do sali egzaminacyjnej urządzeń telekomunikacyjnych bądź korzystania z takich urządzeń w tej sali.
Do sali egzaminacyjnej można wnieść wyłącznie przybory wymienione w komunikacie o przyborach, tj.
a. w przypadku egzaminu ósmoklasisty z każdego przedmiotu – długopis (lub pióro) z czarnym tuszem/atramentem (niedozwolone jest korzystanie z długopisów zmazywalnych/ścieralnych)
b. dodatkowo w przypadku egzaminu z matematyki – linijkę.
Obowiązuję całkowity zakaz pożyczania materiałów od innych zdających
Zdający mogą również wnieść do sali egzaminacyjnej małą butelkę wody. Woda nie będzie zapewniona przez szkołę. Podczas pracy z arkuszem egzaminacyjnym butelka powinna stać na podłodze przy nodze stolika, aby uczeń przypadkowo nie zalał materiałów egzaminacyjnych.
Każdy zdający ma obowiązek zakrywania ust i nosa do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej oraz każdorazowo, kiedy w sali egzaminacyjnej do zdającego podchodzi członek zespołu nadzorującego, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie, lub kiedy zdający opuszcza salę egzaminacyjną .
Obowiązuje zakaz kontaktowania się z innymi zdającymi.
Obowiązuje nakaz niedotykania dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzeganie higieny podczas kaszlu i kichania (zakrywanie ust zgięciem łokcia)
Obowiązuje zakaz gromadzenia się w grupach, np. aby podzielić się między sobą wrażeniami po egzaminie.
Zdający powinni mieć przy sobie dokument stwierdzający tożsamość (np. legitymację szkolną) i okazać go w razie potrzeby. W przypadku braku odpowiedniego dokumentu tożsamość ucznia może być potwierdzona przez jego wychowawcę lub innego nauczyciela danej szkoły.
O godzinie wyznaczonej przez przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego uczniowie wchodzą do sali egzaminacyjnej pojedynczo; przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego losuje w ich obecności numery stolików, przy których będą pracować. Uczniowie piszący arkusze dostosowane nie losują numerów stolików.
W przypadku konieczności wyjścia z sali zdający sygnalizuje taką potrzebę przez podniesienie ręki. Po uzyskaniu zezwolenia przewodniczącego zespołu nadzorującego na wyjście zdający pozostawia zamknięty arkusz egzaminacyjny na swoim stoliku, a czas jego nieobecności jest odnotowywany w protokole przebiegu egzaminu w danej sali Wychodząc z sali egzaminacyjnej oraz poza salą egzaminacyjną, zdający zakrywa usta i nos.
Członkowie zespołu nadzorującego mogą udzielać odpowiedzi na pytania zdających związane wyłącznie z kodowaniem arkusza oraz instrukcją dla zdającego, przestrzegając zasad określonych w Wytycznych. W czasie trwania egzaminu ósmoklasisty uczniom nie udziela się żadnych wyjaśnień dotyczących zadań egzaminacyjnych ani ich nie komentuje.
Uczeń, który jest chory, może korzystać w czasie trwania egzaminu ósmoklasisty z zaleconego przez lekarza sprzętu medycznego i leków koniecznych ze względu na chorobę, pod warunkiem że taka konieczność została zgłoszona przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego przed rozpoczęciem egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu.
Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.
W 2020 r. przewodniczący zespołu egzaminacyjnego może podjąć decyzję o zmianie porządku wpuszczania zdających do sal egzaminacyjnych w celu uniknięcia tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu. Jeżeli przewodniczący zespołu egzaminacyjnego podejmie decyzję o wpuszczaniu zdających do szkoły o różnych godzinach lub rozpoczynaniu egzaminów z poszczególnych przedmiotów dla kolejnych grup zdających w pewnych odstępach czasowych, bezwzględnie konieczne jest zadbanie o to, aby zdający czekający na wejście do szkoły / sali egzaminacyjnej nie mieli żadnej możliwości kontaktu ze zdającymi, którzy już rozpoczęli pracę z arkuszem egzaminacyjnym, ale wyszli z sali egzaminacyjnej, aby np. skorzystać z toalety.
Każdy zdający zajmuje miejsce przy stoliku, którego numer został dla niego wylosowany , a członek zespołu nadzorującego odnotowuje wylosowany numer w wykazie zdających w danej sali egzaminacyjnej.
Przewodniczący zespołu nadzorującego odbiera materiały egzaminacyjne od przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego i wraz z przedstawicielem zdających przenosi je do sali egzaminacyjnej – jeżeli przedstawiciel zdających z danej sali uczestniczył w odbieraniu materiałów.
W czasie trwania egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu uczniowie nie powinni opuszczać sali egzaminacyjnej. W uzasadnionych przypadkach przewodniczący zespołu nadzorującego może zezwolić uczniowi na opuszczenie sali egzaminacyjnej po zapewnieniu warunków wykluczających możliwość kontaktowania się ucznia z innymi osobami, z wyjątkiem osób udzielających pomocy medycznej
W czasie trwania egzaminu ósmoklasisty w sali egzaminacyjnej mogą przebywać wyłącznie uczniowie, przewodniczący zespołu egzaminacyjnego, osoby wchodzące w skład zespołu nadzorującego.
Jak wyglądają arkusze.
arkusz egzaminacyjny – oznacza materiał przekazywany zdającemu podczas egzaminu , zgodnie z Tabelą 1., przedstawiony schematycznie na Rysunkach 1a i 1b
karta rozwiązań zadań egzaminacyjnych – oznacza osiem środkowych stron wyrywanych z arkusza z matematyki, na których zdający zapisuje rozwiązania zadań otwartych zawartych w tym arkuszu egzaminacyjnym. Karta rozwiązań zadań egzaminacyjnych jest zawarta wyłącznie w przypadku arkusza „standardowego” (OMAP-100) egzaminu przeprowadzanego w czerwcu; arkusze w dostosowanej formie oraz arkusze egzaminu przeprowadzanego w styczniu i lipcu nie zawierają takiej karty, zdający rozwiązują zadania otwarte w zeszycie zadań egzaminacyjnych
karta odpowiedzi – oznacza kartę dołączoną na perforacji – albo do ostatniej strony zeszytu zadań egzaminacyjnych, albo do karty rozwiązań zadań egzaminacyjnych – na której zdający zaznacza odpowiedzi do zadań zamkniętych zawartych w danym arkuszu, a egzaminator zaznacza liczbę punktów przyznanych w każdym zadaniu otwartym
Uwaga!
W czerwcu 2020 r. na stronie tytułowej arkuszy egzaminacyjnych wydrukowana będzie data przeprowadzania egzaminu, w jakiej egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu miał się planowo odbyć w kwietniu 2020 r., tj.
a) egzamin ósmoklasisty z języka polskiego: 21 kwietnia 2020 r. – egzamin odbędzie się 16 czerwca 2020 r.
b) egzamin ósmoklasisty z matematyki: 22 kwietnia 2020 r. – egzamin odbędzie się 17 czerwca 2020 r.
c) egzamin ósmoklasisty z języka obcego nowożytnego: 23 kwietnia 2020 r. – egzamin odbędzie się 18 czerwca 2020 r.
Istnieje możliwość wglądu do sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej na zasadach określonych w Informacji o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty obowiązującej w roku szkolnym 2019/2020, w tym samym dokumencie dokładnie są opisane przyczyny przerwania oraz unieważnienia egzaminu.
Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego przerywa i unieważnia uczniowi egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu w przypadku:
a. stwierdzenia niesamodzielnego rozwiązywania zadań przez ucznia
b. wniesienia lub korzystania przez ucznia w sali egzaminacyjnej z urządzenia telekomunikacyjnego albo materiałów lub przyborów pomocniczych niewymienionych w komunikacie o przyborach
c. zakłócania przez ucznia prawidłowego przebiegu egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu, w sposób utrudniający pracę pozostałym uczniom.
Uczeń, któremu przewodniczący zespołu egzaminacyjnego unieważnił egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów, przeprowadzany w terminie głównym, przystępuje ponownie do egzaminu z tego przedmiotu lub przedmiotów w dodatkowym terminie ustalonym w komunikacie o harmonogramie.
Jeżeli unieważnienie nastąpiło w przypadku egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów, przeprowadzanego w terminie dodatkowym, dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej ustala wynik egzaminu z tego przedmiotu lub przedmiotów jako „0%”.
Jeżeli podczas egzaminu ósmoklasisty przeprowadzanego w terminie głównym uczeń z przyczyn losowych lub zdrowotnych przerywa pracę z arkuszem, przewodniczący zespołu egzaminacyjnego dołącza jego arkusz do protokołu zbiorczego przebiegu egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu. Arkusz nie jest przekazywany do sprawdzenia, a uczeń ma prawo przystąpić do egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu (lub przedmiotów, jeżeli sytuacja powtarza się w kolejnych dniach przeprowadzania egzaminu) w terminie dodatkowym.
Więcej informacji o egzaminie ósmoklasisty, w tym przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami, jest dostępnych w informatorach o egzaminie ósmoklasisty, opublikowanych na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/informatory/). Na tej samej stronie dostępne są również przykładowe arkusze egzaminacyjne wraz z rozwiązaniami, arkusze egzaminu próbnego wraz z rozwiązaniami oraz arkusze wykorzystane do przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty w kwietniu 2019 r.
HARMONOGRAM KONSULTACJI KLAS 4-7
- klasy 8 – główne wejście
- klasy 4 i 5 – prawe drzwi z tarasu
- klasy 6-7 – lewe drzwi z tarasu
Nazwisko i imię nauczyciela
Przedmiot
Termin
Godzina rozpoczęcia konsultacji
Sala
Uwagi
Od dnia 25.05.2020 do odwołania
Zasady konsultacji są zawarte w wytycznych dla szkoły
W dniu prowadzenia konsultacji grupowych klasa nie ma zajęć na platformie teams.
Proszę o takie zaplanowanie zajęć przez on-line w innych klasach przez nauczycieli aby nie było kolizji z konsultacjami.
Dopuszczalna jest późniejsza godzina zajęć na teams, pamiętamy tylko o higienie pracy dzieci przed komputerem.
Od 27 maja otwieramy bibliotekę szkolną.
Biblioteka będzie czynna:
Od wtorku do czwartku w godz. od 10.00 do 12.00
Będą obowiązywały nowe zasady - dla Waszego i naszego bezpieczeństwa:
1. Wszystkie osoby przebywające w Bibliotece muszą mieć usta i nos zakryte maseczką.
2. Przed wejściem do Biblioteki należy zdezynfekować ręce lub własne rękawiczki płynem dezynfekującym.
3. Po wejściu do Biblioteki, przy zwrocie i po wyborze lektury należy stanąć przed ladą w wyznaczonym taśmą miejscu.
4. Nie ma możliwości samodzielnego dostępu do półek.
Książki wydaje bibliotekarz.
Zachęcamy do przygotowania i zabrania do biblioteki listy książek, które Was interesują - usprawni do pracę bibliotekarzom na miejscu i przyspieszy oczekiwanie w kolejce pozostałym czytelnikom.
5. Wszystkie zbiory po powrocie do Biblioteki zostaną poddane 72 godzinnej kwarantannie (4 dnia po zwrocie zbiory trafiają na półkę).
6. Osoby przebywające na kwarantannie oraz czytelnicy, którzy w trosce o swoje zdrowie obawiają się przyjść do bibliotek proszeni są o niezwłoczne zgłoszenie potrzeby przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych zbiorów.
7. Jednocześnie w bibliotece może przebywać jedna osoba plus pracownicy.
8. Książki zwrócone odkładamy w wyznaczone miejsce wskazane przez pracownika biblioteki.
Będziemy dokładali wszelkich starań aby nasi pracownicy i czytelnicy mogli czuć się bezpiecznie.
Dziękujemy za wyrozumiałość i życzymy zdrowia i radości z lektury.
Procedury zwrotu podręczników szkolnych do biblioteki szkolnej zostaną opublikowane w późniejszym terminie.
Od 25 maja br. umożliwiamy konsultacje dla uczniów klasy VIII szkoły podstawowej:
– konsultacje grupowe (przedmioty egzaminacyjne),
- konsultacje indywidualne – pozostałe przedmioty.
Od 1 czerwca br. umożliwiamy konsultacje dla uczniów pozostałych klas
- konsultacje indywidualne
Szkoła przy organizacji konsultacji uwzględniają także wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.
WAŻNE:
Z zajęć w formie konsultacji w szkole mogą korzystać uczniowie zdrowi, bez objawów choroby zakaźnej, nie przebywający w kwarantannie.
Dyrekcja szkoły:
Zapewni środki higieniczne potrzebne do bieżącego funkcjonowania szkoły.
W razie potrzeby zaopatrzy pracowników w indywidualne środki ochrony osobistej: jednorazowe rękawiczki, maseczki, ewentualnie przyłbice.
Ustali szybki sposób komunikacji z dyrektorem, np. w sytuacji podejrzenia zakażenia.
Zabezpieczy możliwość szybkiego uzupełniania kadry pedagogicznej w przypadku nieobecności nauczycieli z powodu choroby lub kwarantanny.
Zasady konsultacji
Uczniowie przychodzą na wyznaczoną godzinę (grupowe 10 min wcześniej, indywidualne 5 min wcześniej)
Konsultacje grupowe odbywają się w wyznaczonych salach (klasa w jednej Sali)
Konsultacje indywidualne odbywają się według potrzeb uczniów – uczeń indywidualnie umawia się z nauczycielem
Nauczyciel informuje dyrekcję o konsultacjach z uczniami i na każde konsultacje ma przygotowaną listę uczniów, którą po zajęciach pozostawia w sekretariacie szkoły
Nauczyciele będą mieć wyznaczone godziny i indywidualnie umawiają się z uczniami
Nauczyciel jest zobowiązany być na wyznaczonej godzinie konsultacji
Wejście ucznia na teren szkoły będzie odnotowane w karcie wejść na teren szkoły
Uczeń wchodzi i wychodzi określonym wejściem
Nie korzystamy z szatni szkolnej
O nie obecności dziecka na wcześniej umówionych zajęciach informujemy nauczyciela realizującego te zajęcia – najlepiej dzień wcześniej
Przed wejściem do szkoły prosimy o zachowanie odpowiednich odległości i stosowanie się do poleceń personelu
Miejsce i czas zajęć:
Uczniowie wchodzący wejściem głównym.
Zajęcia rewalidacji – sala 7 – zgodnie z grafikiem
Konsultacje grupowe dla klas 8 – stołówka szkolna
Konsultacje indywidualne dla klas 8 – sale 14,15,16, 17 (I piętro)
Uczniowie wchodzący przez taras – I wejście – lewe drzwi (klasy 4 i 5)
Uczniowie kierują się do odpowiednich sal: sala 8,9,10,11,12 (parter)
Uczniowie wchodzący przez taras – II wejście prawe drzwi (klasy 6 i 7)
Uczniowie kierują się do odpowiednich sal: sala 20,21,22,23,24,25
Harmonogramy konsultacji zostaną podane w oddzielnej informacji
Uwzględnij zasady: 4 m2 na osobę, 2 m dystansu społecznego pomiędzy osobami i 1,5 m odstępu pomiędzy stolikami w sali podczas konsultacji.
Wyjaśnij uczniom, jakie zasady bezpieczeństwa obecnie obowiązują w szkole i dlaczego zostały wprowadzone.
Zorganizuj konsultacje indywidualne oraz grupowe z uwzględnieniem odległości pomiędzy stanowiskami nauki min.1,5 m (1 uczeń – 1 stolik).
W miarę możliwości dopilnuj, aby uczniowie nie pożyczali sobie przyborów i podręczników.
Wietrz salę, w której organizujesz konsultacje, co najmniej raz na godzinę.
Zwracaj uwagę, aby uczniowie często i regularnie myli ręce.
Unikaj organizowania większych skupisk uczniów w jednym pomieszczeniu, w tym ustal bezpieczną zasadę korzystania przez grupę z szatni po zakończeniu zajęć.
Otrzymujesz możliwość konsultacji indywidualnych lub grupowych. Zapoznaj się z ich harmonogramem.
Nie umawiaj się na konsultacje, jeżeli jesteś chory lub w Twoim domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
Jeżeli umówiłeś się na konsultacje, a nie możesz przyjść, zgłoś ten fakt odpowiednio wcześniej – nauczyciel będzie mógł zaprosić w zastępstwie innego ucznia.
Zabieraj do szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W szkole nie będziesz mógł ich pożyczać od innych uczniów.
W drodze do i ze szkoły korzystaj z osłony na usta i nos oraz zachowuj dystans społeczny.
Przed wejściem do szkoły obowiązkowo zdezynfekuj ręce, a jeżeli masz przeciwskazania zdrowotne do stosowania środków do dezynfekcji natychmiast umyj ręce.
Bezwzględnie stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem i nie podawaj ręki na powitanie, zachowuj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
Zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania. Stosownie zwracaj uwagę innym w tym zakresie.
Unikaj większych skupisk uczniów, zachowuj dystans przebywając na korytarzu, w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na terenie szkoły.
18 maja 2020 roku w III etapie przywracania aktywności sportowej w Polsce, otwarte zostają hale sportowe.
Poniżej przedstawiamy procedury postępowania i zasady korzystania z sali sportowej PSP nr 2 Grójec. Zalecenia oparte są o rozporządzenie Premiera w czasie trwania pandemii.
Jest to konieczne do prawidłowego funkcjonowania obiektów w obecnej sytuacji. Każdy wynajmujący, zobowiązany jest do zapoznania się z poniższymi zasadami.
Procedury obowiązujące podczas pandemii COVID-19:
• rezerwacja sali odbywa się telefonicznie lub zajęcia są ujęte w grafiku Sali (nie obowiązuje grafik z przed wprowadzenia pandemii) zajęcia dla grup z poza szkoły rozpoczynają się po godzinie 15.00.
Każda grupa korzystająca zapewnia środek do dezynfekcji rąk przed i po zajęciach dla uczestników swoich zajęć
• obowiązuje limit 12 osób korzystających plus 1 trener ( zajęcia w halach sportowych do 300 m2),
Kategoryczny zakaz przebywania na Sali rodziców/opiekunów dzieci ( czekają na dzieci przed wejściem)
Zakaz wjeżdżania pojazdami na teren szkoły osób korzystających z sali lub rodziców dzieci – korzystamy z parkingu przy ul. Polnej (przed szkołą) – nie dotyczy osób prowadzących zajęcia.
• weryfikacja uczestników - listę uczestników zajęć ma posiadać osoba prowadząca i po każdych zajęciach pozostawić ją w specjalnym przygotowanym pudełku na sali,
• brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (toaleta w szatni), przyjście na obiekt w stroju sportowym,
• obowiązkowa zmiana obuwia na korytarzu przed salą do ćwiczeń,
• obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
• wprowadzony jest 15-minutowy bufor czasowy między zakończeniem gry, a użyciem sali przez kolejnych graczy,
• korzystanie tylko i wyłącznie z osobistego sprzętu treningowego,
• obowiązuje zasłanianie twarzy (maseczka zakrywająca nos i usta) do momentu dotarcia do wejścia na salę, natomiast przebywając na sali nie ma obowiązku zakrywania twarzy.
Po zakończeniu zajęć i opuszczeniu obiektu, należy ponownie nałożyć maseczkę,
• rekomendowane jest systematyczne odkażanie rąk,
• konieczna jest rezygnacja z procedury „podawania sobie ręki” po grze. Można ją zastąpić np. skinieniem głową,
• po zakończeniu zajęć niezwłoczne jest opuszczenie obiektu (nie gromadzenie się).
Uprzejmie prosimy o wdrożenie wzajemnej kontroli wśród uczestników zajęć na obiekcie, służącej zachowaniu wymienionych wyżej procedur.
Prosimy o logikę w postępowaniu i BEZDYSKUSYJNĄ AKCEPTACJĘ wytycznych prowadzących zajęcia. Dziękujemy za zrozumienie i prosimy o jak najbardziej uważne zapoznanie się i wdrożenie powyższych procedur.
W przypadku, gdy wynajmujący nie stosuje się do powyższych zasad, bądź nie przestrzega regulaminu, dyrektor Szkoły ma prawo w trybie natychmiastowym usunąć taką osobę wraz z całą grupą z całego obiektu.
Fijałkowski Dariusz
Z-ca Dyrektora Szkoły
Czy pamiętacie jesienny konkurs w bibliotece szkolnej z okazji 600 -lecia miasta Grójca?
Uczniowie klas 3 pisali legendy o Grójcu. Były gratulacje i nagrody, ale nie zdążyliście
zapoznać się z nimi. Postanowiłam umieszczać je na stronie szkoły. Przypomnę Wam, że
legenda zdobywcy I miejsca, Franciszka Makoli z kl.3b, ukazała się drukiem w Gazecie
Grójeckiej. A oto ona…
Legenda o Grójcu
Dawno, dawno temu była osada zwana Grodziec. Mieszkało tam niewiele osób, a wśród nich rodzina Jana: żona Zofia i syn Franciszek. Ciężko im się żyło, byli bardzo biedni i często głodni. Któregoś dnia w odległej wsi zwanej Grunwald zakończyła się bardzo znana w dzisiejszych czasach Bitwa pod Grunwaldem. Było to w 1410 r. Po zwycięskiej walce król Władysław II Jagiełło wysłał podwładnych w podróż po kraju, aby głosili zwycięstwo. Słudzy króla jeździli od wioski do wioski przekazując wspaniałą nowinę. Wyprawa była wyczerpująca. Po drodze zbierali jabłka i jedli je. I tak trafili do rodziny Jana. Zatrzymali się u nich, a Zofia dała im na kolację co tylko miała, chleb i wodę do picia. Wędrowcy w zamian za dobroć, jaką okazała im rodzina Jana zostawili zebrane po drodze jabłka. Franciszkowi bardzo smakowały, a po zjedzeniu wszystkie pestki zakopywał w ziemi. Po pewnym czasie nasionka wykiełkowały. Chłopiec podlewał je codziennie ciesząc się swoją hodowlą. I tak po paru miesiącach wyrósł przy chacie Jana sad jabłkowy. Ludzie kupowali od nich owoce. Zofia piekła ciasta i również je sprzedawała. Z czasem stali się zamożni i zaczęli budować więcej chałup wokół swojego domu. I coraz więcej jabłoni otaczało osadę. Wiosną pięknie kwitły wszystkie drzewa i przylatywały roje pszczół. Jan z Franciszkiem zbudowali ule i zajmowali się owadami. Wieczorem siedząc z ojcem Franciszek powiedział, że miasto tak się rozrosło i nie pasuje już nazwa – Grodziec. Spojrzał na rój pszczół i wymyślił – Grójec. I tak od 1419 roku Grójec dostał prawa miejskie i stał się pięknym, zielonym miastem z sadami wokół. A rodzina Jana żyła długo i szczęśliwie.
Biblioteka Szkolna
1. Od dnia 25.05.2020 (poniedziałek) szkoła realizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej dla uczniów klas I-III.
Świetlica szkolna jest czynna w godzinach 7:00-16:30.
Będzie możliwość wykupienia posiłku w stołówce szkolnej.
2. Od dnia 25.05.2020 szkoła realizuje zajęcia dydaktyczne dla uczniów klas I-III.
Zajęcia prowadzone będą w grupach do 12 osób przez nauczycieli.
Uczniowie, którzy będą pod opieką wychowawców świetlicy szkolnej podzieleni na odpowiednie klasy I, II ,III będą realizować zajęcia dydaktyczne w oddzielnych salach lekcyjnych zgodnie z rozkładem materiału.
Uczeń musi posiadać własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, lub w tornistrze. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
Uczniowie nie powinni również przynosić zabawek i innych zbędnych przedmiotów do szkoły.
3. W przypadku przekroczenia liczby 10 uczniów danego oddziału klas I-III zajęcia dydaktyczne będą prowadzone online w sali lekcyjnej w szkole. Pozostali uczniowie danego oddziału, których rodzice nie zdecydują się przyprowadzić ich do szkoły będą mogli prowadzić zajęcia online w domu.
4. Rodzice , którzy zdecydują się przyprowadzić dzieci do szkoły będą zobowiązani do podpisaniu oświadczenia o stanie zdrowia dziecka.
5. Proszę o poinformowanie uczniów o panujących wytycznych GIS, takich jak: noszenie przyłbic przez nauczycieli, dokładnego mysia rąk, trzymanie odpowiedniego dystansu….itp.
Więcej informacji odnośnie wytycznych GIS znajdą państwo tutaj:
W drugim semestrze roku szkolnego 2019/2020 w PSP nr 2 w Grójcu odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego dla klas trzecich na najlepszy plakat pt. „Landscapes in Poland” („Krajobrazy w Polsce”). Jury w składzie Mateusz Srebrzyński i Anna Kazimierska (nauczyciele j. angielskiego) oceniło prace pod względem poprawności merytorycznej, estetyki i samodzielności wykonania. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie poradzili sobie bardzo dobrze. Wystawę najlepszych prac można było oglądać w lutym i marcu w szkole.
Wyniki:
I miejsce – Lena Kucharska z kl. IIIb
II miejsce – Joanna Saskowska z kl. IIIb
III miejsce – Oliwia Kołacz z kl. IIIb
Wyróżnienie: Maja Fedorowicz z kl. IIId
Wszystkim dziękuję za udział w konkursie i gratuluję.
Organizator: Justyna Banasiewicz
ToonyTool.com to darmowy internetowy kreator kreskówek i narzędzie do tworzenia krótkich scenek komiksowych, memów. Aplikacja jest wprawdzie po angielsku, ale jest bardzo intuicyjna i na pewno nie sprawi Wam problemów. Podczas tworzenia historyjek możecie skorzystać z: teł, postaci, chmurek z tekstem, rekwizytów udostępnionych w programie lub z obrazów własnych, zapisanych na dysku.
Bardzo Was zachęcam do zapoznania się z tą aplikacją. Może za jej pomocą zrobicie plakat, scenkę lub coś innego (na co będziecie mieć ochotę:) zachęcającą innych do przeczytania Waszej ulubionej książki lub tak ogólnie – do czytania książek? Zapraszam!
Prace proszę przesłać na adres: psp2grojec.andrychowala@wp.pl
BIBLIOTEKA SZKOLNA
Proszę o zapoznanie się z linkiem
oraz prezentacją
Prezentacja_____zasady_przeprowadzania_i_harmonogram_egzaminow_w_2020_r.pdf
Origami jest to sztuka składania papieru, dziś bardzo rozpowszechniona i ogromnie popularna. Niemal każdy Japończyk potrafi z kawałka papieru zrobić fantastyczny świat zwierząt i postaci czy przedmiotów. W języku japońskim słowo „ori” oznacza „składać”, a „kami” – „papier”. Główną zasadą Origami jest zaginanie papieru wzdłuż prostych linii we wszystkich kierunkach - powstałe w ten sposób płaszczyzny są tylko nakładane na siebie symetrycznie. Podziwiać można mnóstwo różnych modeli –od prostych, takich symbolicznych, aż po skomplikowane figury przestrzenne.
Origami powstało w VI w. n. e. w Chinach, mimo to nie Chiny, lecz Japonia jest uznawana za kolebkę sztuki składania papieru. W Japonii origami pojawiło się w VII w. za sprawą mnichów, którzy wraz z umiejętnością produkcji papieru zaszczepili u Japończyków zamiłowanie do jego składania.
Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość odejść na chwilę od komputerów, wypocząć i odstresować się, tworząc wybrane przez siebie figury. Pojawiła się nawet maseczka, obecnie „na topie” ;-)
Edyta Gryczko
Jak w ciągu miesiąca z epoki tablicy i kredy przenieść się przed ekrany komputerów i wirtualną przestrzeń internetowych łączy?
Niemożliwe? Bynajmniej! Nasza szkoła nie od dziś przoduje w wielu innowacjach, a trudne czasy pandemii stały się dla nas wszystkich: uczniów, rodziców i nauczycieli kolejną szansą na podejmowanie nowych wyzwań. W naszej szkole KOCHAMY wyzwania! Od ponad miesiąca, dzięki Microsoft Teams, zajęcia dla wszystkich uczniów odbywają się w zupełnie nowej rzeczywistości. Mimo tych niecodziennych okoliczności , to co pozostaje niezmienne, to nasza dewiza. Jaka? Zobaczcie sami.Zapraszamy do obejrzenia filmików, których autorami są p. wicedyrektor Agata Pachocka oraz p. Robert Czępiński, tata Oli, z klasy Ib. W filmikach pojawiają się również uczniowie tej właśnie klasy. Filmiki są fragmentem filmu przygotowanego na potrzeby jednego z wniosków Fundacji Orange.
Dokładnie 100 lat temu, 18 maja 1920 roku w Wadowicach, urodził się Karol Wojtyła.
Ojciec Święty swoją postawą i całym życiem pokazywał nam, jak, pomimo przeciwności losu, trudnych chwil w życiu cieszyć się tym, co niesie dzień. Miał doskonałą zdolność kontaktu z drugim człowiekiem. Nawet żartując, najczęściej z samego siebie, potrafił wskazywać nam to, co w życiu jest najważniejsze i jak nikt przed nim w Watykanie, tryskał zwariowanym poczuciem humoru.
Przekonajcie się sami czytając anegdoty o Janie Pawle II.
anegdoty_JP_II.pdf
BIBLIOTEKA SZKOLNA
Zarządzenie dyrektora szkoły nr 1/15/-5/2020
Z dniem 18.05.2020 r. szkoła wznawia działalność .
Oddziały przedszkolne rozpoczynają działalność zgodnie z tygodniowym planem zajęć od godziny 7.00 do godziny 17.00
Rodzice, którzy przyprowadzą dzieci do przedszkola muszą spełnić warunki określone przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz w niniejszym zarządzeniu dyrektora PSP nr 2 w Grójcu , tzn.:
Dziecko, najbliższa rodzina dziecka oraz osoby mające częsty kontakt z jego rodziną muszą być zdrowe, nie przebywać aktualnie w okresie kwarantanny. Dziecko kaszlące oraz mające katar nie zostanie przyjęte do przedszkola.
Rodzic/prawny opiekun będzie miał przedłożone oświadczenie, z którego treścią musi się zapoznać. Jeśli rodzic zapozna się z treścią oświadczenia i jeśli wypełnia jego warunki, to potwierdza swoim podpisem. Nie wyrażenie zgody na podpis pod oświadczeniem jest równoznaczne z nieprzyjęciem dziecka do przedszkola.
Dzieci ( w zależności od ich liczby ) będą w jednym oddziale o maksymalnej liczbie 12. Jeśli dzieci będzie więcej niż 12 szkoła otworzy kolejne oddziały. Będą one pod opieką wychowawcy, pomocy wychowawcy oraz woźnej oddziałowej.
Rodzice przyprowadzają dzieci i oddają pod opiekę pracownikom przedszkola w tzw. wiatrołapie. Rodzice nie wchodzą na teren przedszkola.
Podczas przyjmowania dziecka pracownicy mierzą temperaturę jego ciała. Dalsze postępowanie pracowników jest zgodne z zaleceniami GIS.
Przedszkole funkcjonuje zgodnie z ustalonym trybem. Serwowane będą posiłki przygotowywane przez pracowników kuchni szkolnej. Opłaty za przedszkole są zgodne z wcześniejszymi ustaleniami.
Zaprasza
Anna Dacka
Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi
Nowa Wieś 70A
05-660 Warka
Tel. 507 110 684
e–mail: dyrektor.zspnwies@grojec.pl
Obecnie mamy taki czas, gdy nie można swobodnie spacerować na powietrzu, by obserwować przyrodę. Każdy z nas często wpatruje się w okno, by nostalgicznie łapać chwile i patrzeć, co nas teraz omija…
Mokre w mokre to nic innego jak malowanie na mokrym papierze przyklejonym do szyb w oknie. Okno jest jak sztaluga malarza i do tego bardzo dobrze przepuszcza światło. W taki sposób powstają wspaniałe obrazy. Każdy może spróbować poczuć się artystą.
Zapraszam do galerii obrazów naszych małych artystów, uczniów klas 4-7. Temat prac: „W ogrodzie botanicznym”.
Edyta Gryczko
Jak prawie wszystko teraz, tak i nasz konkurs odbył się internetowo. Chętni uczniowie klas 3 wypełnili karty konkursowe, w których znalazły się pytania, krzyżówka, pomieszane wersy fragmentów wierszy – które należało ułożyć w poprawnej kolejności. Jedno z zadań polegało na zachęceniu do czytania wierszy Jana Brzechwy.
Najlepiej z zadaniami poradzili sobie i zdobyli maksymalną liczbę punktów: Jezierska Alicja 3b, Makola Franciszek 3b, Kazbieruk Natalia 3b, Saskowska Joasia 3b, Selwiak Julia 3b, Traczyk Maja 3d, Kropińska Hanna 3b, Sadowska Tosia 3b. Uczniowie, którym zabrakło troszeczkę punktów to: Kołacz Oliwia 3b, Kucharska Lena 3b, Banasiewicz Łucja 3b, Witczak Mikołaj 3d, Szatan Oliwier 3b i Chrzanowska Ola 3d. Dziękuję dzieciom za wspólną zabawę z wierszami Jana Brzechwy. Mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja w tym roku, aby pogratulować Wam osobiście!
BIBLIOTEKA SZKOLNA
Serwetka to prosta i niezbędna rzecz na stole. Ale nie wszyscy pomyśleliby o używaniu jej w inny sposób, a jest ona wyjątkowym surowcem do tworzenia unikatowego rzemiosła. To nieograniczona gleba dla wyobraźni, ponieważ za pomocą zwykłej serwetki można stworzyć dowolną formę. Warto zacząć od prostych rzeczy. Można zrobić z serwetek własnymi rękami piękne kwiaty: róże, goździki, tulipany czy piwonie. Wystarczy zapoznać się z kilkoma technikami, a także wykazać się wytrwałością i cierpliwością. Uczniowie klas 4-7 przygotowali na plastyce mniszka lekarskiego. Mam nadzieję, że to pobudzi ich wyobraźnie i przed zbliżającym się Dniem Matki przygotują już sami wybrany kwiat dla swoich mam…
Edyta Gryczko