Nasza szkoła bierze udział w akcji: mleko, jogurty, serki naturalne, owoce i warzywa w szkole!
Życzymy wszystkim uczniom smacznego!
Biblioteka szkolna przygotowała dla Was bazę odsyłaczy do bezpłatnych ebooków, audiobooków, filmów i audycji.
1. Wolnelektury.pl
Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki.
Np. Zemsta A.Fredry, Quo vadis H.Sienkiewicza, Balladyna J.Słowackiego.
2. Lektury.gov.pl
Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki.
Spotify – tutaj oprócz muzyki znajdziemy też bezpłatne audiobooki, nieco mogą rozpraszać reklamy między rozdziałami, ale o tyle jest to ciekawe rozwiązanie, że możemy pobrać aplikacje na telefon i mieć audiobooki cały czas przy sobie.
5. audioteka.pl
Audioteka – z tej strony możemy pobrać obszerne fragmenty audiobooków, ale żeby otrzymać całość należy za nią zapłacić.
8. youtube.com
Biblioteka szkolna
Nasza szkoła bierze udział w konkursie Empiku pod nazwą ,,1000 powodów, by czytać”. Mamy szansę na wygranie 1000 książek do naszej biblioteki. Zgłosiliśmy pracę plastyczną, na którą będzie można oddawać głosy w aplikacji mobilnej Empiku. Wygrają szkoły, które zdobędą największą liczbę głosów!! Głosować można codziennie od 2 listopada do 2 grudnia 2020r. Poniżej przedstawiamy naszą pracę konkursową i schemat głosowania.
plakat.doc
Biblioteka szkolna
Dla przypomnienia podajemy Wam e-maile nauczycieli:
E-maile_nauczycieli.docx
oraz przypominamy instrukcję do Teams:
Podstawa prawna:
Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Rozporządzenia MEN z dnia 4 września 2020r.zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Organizacja kształcenia na odległość
1. W terminie od 26.10.2020 r. do 8.11.2020 r. Szkoła Podstawowa nr 2 w Grójcu w klasach 4-8 będzie prowadzić kształcenie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
2. Organizacja zajęć:
2.1. W ramach realizacji podstawy programowej nauczyciele są zobowiązani do weryfikacji przyjętych programów nauczania, by dostosować je do wybranych metod kształcenia na odległość.
2.2. Szkoła pracuje według dotychczasowego planu zgodnego z ramowym programem nauczania
3. Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość będą realizowane:
3.1. z wykorzystaniem:
a) platformy do prowadzenia zajęć on-line Microsoft 365 Teams
b) dziennika elektronicznego UONET+ oraz usługi OneDrive
c) materiałów udostępnianych na platformie e-podreczniki.pl, wsipnet, strony CKE lub innych materiałów dydaktycznych wskazanych lub przygotowanych przez nauczyciela
d) szkolnej strony internetowej oraz szkolnego konta facebook
3.2. poprzez samodzielną pracę ucznia określoną i opisaną przez nauczyciela przesłanych do niego materiałach
5. Nauczyciele mają obowiązek poinformowania rodziców o przesyłanych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.
6. Komunikacja
6.1 Do komunikacji z rodzicami wykorzystywany będzie dziennik elektroniczny UONET+, platforma Microsoft Teams oraz szkolna strona internetowa w godzinach 7.30 – 15.30
6.2 Do komunikacji z uczniami wykorzystywany będzie:
1. Microsoft Teams
2.Dziennik elektroniczny UONET+
3. Szkolna strona internetowa
7. Nauczyciele są zobligowani uczniom materiał do samodzielnej pracy w dniu planowanych zajęć do momentu rozpoczęcia lekcji.
8. Informacje dla opiekuna/ucznia
8.1 Szkoła stwarza uczniom możliwość uczestniczenia w lekcjach on-line poprzez platformę Microsoft Teams
8.1.1 Każdy uczeń jest zobowiązany do udziału w zajęciach on-line
8.1.2 Uczestnictwo ucznia w lekcji on-line na platformie TEAMS będzie odnotowywane poprzez zaznaczenie w dzienniku elektronicznym:
Zd – uczeń obecny na zajęciach on-line
Nz – uczeń nieobecny na zajęciach on-line
8.2 Każdy opiekun/uczeń jest zobowiązany do zalogowania się w e-dzienniku przynajmniej raz dziennie – jest to monitorowane w e-dzienniku (jeżeli ktoś ma problem stałego dostępu do dziennika proszę zgłosić ten fakt wychowawcy)
9. Materiały dla ucznia:
9.1 Materiał przesłany przez nauczyciela do uczniów musi zawierać takie elementy jak: temat zajęć, cel, wprowadzenie, link do materiałów, notatkę do zeszytu, zadania do wykonania przez uczniów (wraz z kryteriami oceniania)
9.2 Materiały są umieszczane w e-dzienniku w zadaniach (widzą uczniowie, rodzice i inni nauczyciele)
9.3 Uczeń może odesłać materiał za pomocą OneDrive lub na skrzynkę nauczyciela , po przez platformę Microsoft Teams lub w dowolnej innej formie ustalonej z nauczycielem
10. Nauczyciel ustala termin wykonania zadanej pracy, sprawdzianu, uwzględniając, że wysłany materiał może być przez ucznia odebrany następnego dnia po wysłaniu.
Termin wykonania wszystkich prac, kartkówek, sprawdzianów zapisujemy w dzienniku elektronicznym w odpowiednim miejscu.
11. Wychowawca klasy jest zobowiązany do nadzorowania, aby zbyt dużo prac nie kumulowało się jednego dnia oraz ilość lekcji w danym dniu przez platformę Teams
12. Jeżeli nauczyciel planuje zajęcia w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem czatu lub video-konferencji (zajęcia on-line) musi o terminie tych zajęć poinformować uczniów z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem.
13. Zajęcia on-line rozpoczynają się zgodnie z harmonogramem i trwają około 30 minut.
(30 minut lekcja + 15 minut pozostajemy do dyspozycji uczniów)
Godziny rozpoczęcia zajęć na platformie.
7.30 – 8.15
8.20 – 9.05
9.10 – 9.55
10.05 – 10.50
10.55 – 11.40
11.55 – 12.40
12.55 – 13.40
13.55 – 14.40
14.45 – 15.30
15.35 – 15.20
14. Każdy nauczyciel jest zobowiązany do konsultacji z uczniami w czasie zajęć on-line na platformie Teams z daną klasą.
15. Nauczyciele wspomagający opiekują się uczniami im przydzielonymi według planu zajęć natomiast wszyscy specjaliści są gotowi do udzielenia wsparcia uczniom (uczeń/ rodzic może zwrócić się o takie wsparcie przez e-dziennik) – wydane zostaną oddzielnie wytyczne do pracy
16. Nauczyciele na bieżąco monitorują i sprawdzają wiedzę uczniów oraz ich postępy w nauce.
17. Ocenianiu podlegają wykonane przez uczniów zadania domowe, sprawdziany, testy (także on-line) oraz inne zadania do wykonania określone przez nauczyciela. Ocenie podlegać może również aktywność podczas zajęć on-line (czatu, wideokonferencji).
18. Kryteria ocen ustala nauczyciel, biorąc pod uwagę możliwości ucznia.
19. Nauczyciel ma obowiązek ustalić zasady poprawy oceny uzyskanej ze sprawdzianu i podać je do wiadomości uczniów.
20. Uzyskane przez ucznia oceny nauczyciele wpisują do dziennika elektronicznego.
Zasady organizacji mogą ulec zmianie.
Dyrektor
Publicznej Szkoły Podstawowej
nr 2 w Grójcu
Fijałkowski Dariusz
Od 17 października 2020 r. wprowadzone zostają nowe zasady profilaktyki przeciw COVID-19, co wiąże się również z ograniczeniami w transporcie zbiorowym. Ograniczenie liczby osób w transporcie publicznym w tym dowozie dzieci do szkół, wynosi 50% miejsc siedzących lub 30% liczby wszystkich miejsc w autobusie.
W związku z tym zwracamy się do rodziców z prośbą, aby rozważyli możliwość dowozu dziecka we własnym zakresie. Ta forma w obecnej sytuacji epidemiologicznej będzie najbardziej bezpieczną formą transportu.
Odrębną kwestią w dowozach dzieci do szkół jest zmiana organizacji ruchu w Głuchowie przy budowie S-7, w skutek której nie wyznaczono miejsca na przystanek autobusowy w kierunku Warszawy.
W związku z tą sytuacją do środy włącznie, tj. do 21 października, autobusy szkolne nie mają możliwości odbioru i dostarczenia dzieci z Głuchowa. Bardzo proszę, by przez te 3 dni, dzieci doprowadzone i odbierane były z przystanku w Podolu.
W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 przygotowania do „X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia” trwały kilka dni.
Na terenie szkoły został zamieszczony plakat informujący o nadchodzącej akcji. Na portalu społecznościowym Facebook pojawiło się zaproszenie do udziału w wydarzeniu. Celem akcji, miała być dobra zabawa, ale również możliwość nadrobienia zaległości w znajomości tabliczki mnożenia. Hasło przewodnie brzmiało:
„Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.
Pierwszym etapem było wybranie się uczniów z klasy 4b wraz z koordynatorami akcji p. Natalią Biedrzycką i p. Katarzyną Kozłowską do Urzędu Gminy i Miast w Grójcu gdzie odbywało się posiedzenie członków Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Bezpieczeństwa, Burmistrza Gminy i Miasta Grójec wraz ze swoim zastępcą oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych. Radnym, a także włodarzom miasta poszło znakomicie, wszyscy wykazali się znajomością tabliczki mnożenia i otrzymali odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Koordynatorzy oraz egzaminatorzy otrzymali od Przewodniczącego Rady Miejskiej upominki w postaci gadżetów promocyjnych nasze miasto m.in. bidony, kubki czy długopisy. Wszyscy byli zadowoleni oraz uśmiechnięci.
Egzaminatorzy wyposażeni w balony, a także koszyczki z losami oraz naklejkami - Ekspert Tabliczki Mnożenia przepytali przypadkowych przechodniów w naszym mieście.
Mieszkańcy Grójca poradzili sobie z tabliczką mnożenia śpiewająco, szkoda, że nie wszyscy zgodzili się na wspólne zdjęcie z egzaminatorami.
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i poświęcony czas.
N. Biedrzycka
K. Kozłowska
A. Kawalec
ZAPO w Grójcu informuję, że w dniach:
14 października 2020r. (Dzień Edukacji Narodowej),
15-16 października 2020r.
(dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych)
NIE BĘDĄ KURSOWAŁY AUTOBUSY SZKOLNE!
Od 12 października 2020r.
Trasa : Falęcin – Częstoniew – Mięsy – Ogrodzienice -Kociszew – Wola Krobowska – Krobów - Grójec
I kurs – do szkoły:
Falęcin 7:00
Falęcin I 7:02
Częstoniew II 7:04
Częstoniew I 7:06
Częstoniew 7:07
Mięsy 7:09
Ogrodzienice 7:10
Kociszew 7:13
Wola Krobowska 7:15
Krobów 7:16
Grójec PKP 7:18
Grójec Piłsudskiego 7:19
Grójec Dworzec 7:20
Grójec PSP nr 2 7:25
II kurs - ze szkoły:
Grójec PSP nr 2 14:25
Grójec PKP 14:30
Dzisiaj w naszej szkole odbyło się wręczenie dyplomów oraz nagród dla uczniów biorących udział w konkursie z okazji „Dnia Kropki” przez panią wicedyrektor Agatę Pachocką oraz organizatorów p. Monikę Magdziarz i Ewelinę Ptaszek.
Międzynarodowy Dzień Kropki jest to święto kreatywności , odwagi i zabawy. Każdy uczeń miał możliwość odkryć swoje talenty i je zaprezentować w formie pracy plastycznej wykonanej z kropek.
Bardzo trudno było wybrać zwycięzców. Wszystkie prace były piękne i ciekawe.
A oto zwycięzcy:
I miejsce: Joanna Kępka z klasy 2c
II miejsce: Zofia Kostur z klasy 1a
III miejsce: Filip Strzałkowski z klasy 3c
Wyróżnienia: Kuba Dawiczewski z klasy 1 a oraz Antonina Szelągowska z klasy 3d
Uśmiechy dzieci po otrzymaniu dyplomów i nagród były bezcenne, dlatego warto pielęgnować dziecięcą radość!
To był wspaniały dzień!
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
E.Ptaszek
Od 12 października 2020r.
Trasa : Falęcin – Częstoniew – Mięsy – Ogrodzienice _ Kociszew – Wola Krobowska – Krobów - Grójec
W porozumieniu z PKS-ami, na chwilę obecną ZAPO Gminy Grójec udało się przesunąć jeden kurs autobusu dowożącego dzieci do szkoły i jest to autobus z kierunku Falęcina. Będzie on również dojeżdżał do PSP nr 2 (a nie jak to było dotychczas tylko do PSP nr 1). Poniżej umieszczony jest rozkład jazdy.
Falęcin 7:00
Falęcin I 7:02
Częstoniew II 7:04
Częstoniew I 7:06
Częstoniew 7:07
Mięsy 7:09
Ogrodzienice 7:10
Kociszew 7:13
Wola Krobowska 7:15
Krobów 7:16
Grójec PKP 7:18
Grójec Piłsudskiego 7:19
Grójec Dworzec 7:20
Grójec PSP nr 2 7:25
W piątek 02 października br Nasze Miasto odwiedziła telewizja Dzień Dobry TVN. Klasy 3a i 3b pod opieką p. A. Ptaszek, p. D. Deryng- Maliszewskiej i dyrektor A. Pachockiej reprezentowaliśmy PSP nr 2 na Placu Wolności. Dzieci, mimo pogody deszczowej były bardzo pogodne i radosne.
Podczas przerwy w nagraniu poszliśmy do Ratusza, żeby schronić się przed deszczem. Po obejrzeniu zdjęć dawnego Grójca na sali konferencyjnej wysłuchaliśmy krótkiej opowieści o historii Naszego Miasta przedstawionej przez panią Naczelnik M. Kozłowską. Następnie wróciliśmy na kolejne nagranie i pełni nowych wrażeń wróciliśmy do szkoły.
A. Ptaszek
Aby wziąć udział w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania, w niektórych klasach odbyły się eliminacje klasowe. Brawo!!! Bo to znaczy, że dzieci w 2 klasach bardzo dobrze czytają! Najlepsi spotkali się 29 września w bibliotece szkolnej, gdzie odbył się etap szkolny. Bardzo trudno było wybrać zwycięzców! Wszystkie dzieci przepięknie przeczytały swój tekst oraz fragment opowiadania ,,Puc, Bursztyn i goście”
.
A oto wyniki!
I miejsce Hetnarowicz Kalina kl.2b
II miejsce: Pacholska Oliwia kl.2e i Pękala Laura kl.2c
III miejsce: Kępka Joasia kl.2c i Wojtczak Hanna kl.2d
Wyróżnienia: Zaniuk Marcelina kl.2a i Stygiński Ignacy kl.2e
Biblioteka szkolna
Wczoraj od samego rana słychać było w naszej szkole jak nauczyciele i uczniowie głośno czytają. Nauczyciele przynieśli do szkoły książki z dzieciństwa i głośno odczytali fragmenty uczniom na zajęciach, zachęcając w ten sposób do przeczytania proponowanej książki.
W bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania.
Czytaliśmy również w zerówce! Dzieci czytały ze swoją Panią opowiadania słowno-obrazkowe.Wszystkie te wydarzenia odbyły się z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który to dzień obchodzony jest 29 września. Data ta odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.W bibliotece szkolnej mogliśmy poznać książki napisane przez panią Janinę Porazińską.To był bardzo miły, rozczytany dzień.:)
Biblioteka szkolna
Obowiązujący od dnia 14 września 2020r.
dla klas IV-VIII PSP nr 2 oraz klas VII-VIII PSP nr 1
Powyższy harmonogram obowiązuje od poniedziałku do piątku. Wszystkie klasy codziennie przychodzą według ustalonych godzin i zajmują miejsce przy odpowiednim stoliku zgodnie z harmonogramem.
Bardzo prosimy o dostosowanie się do powyższego harmonogramu.
Osoby z danej klasy, które uczęszczają na obiady są zobowiązane przychodzić na daną godzinę wraz ze swoją klasą.
Uczniowie są zobowiązani do dezynfekcji rąk przed wejściem na stołówkę oraz do zachowywania wymaganego dystansu społecznego ustawiając się kolejno na wyznaczonych miejscach przed stołówką (czarno-żółte linie).
Przypominamy również, że osoby zapisane na obiady przy wejściu na stołówkę powinny mieć w widocznym miejscu identyfikatory bądź podać swoje nazwisko w celu weryfikacji.
Nasza szkoła wzięła udział w otwartym naborze szkół do programu MegaMisja. Uczniowie klasy 1b' i 3 b wraz z wychowawczyniami w okresie pandemii i izolacji społecznej w maju nagrali krótki film zapraszający MegaMisję do naszej szkoły. Nasz filmik zyskał aprobatę i uznanie komisja konkursowej. Bardzo miło nam poinformować, że zostaliśmy zakwalifikowani!!!
MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich MegaMisja.
Dyrektor
A. Pachocka