Nasza szkoła bierze udział w akcji: mleko, jogurty, serki naturalne, owoce i warzywa w szkole!

Życzymy wszystkim uczniom smacznego!

  • Święta Bożego Narodzenia w klasie 3a i 3b

    Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowe przeżycieŚwięta Bożego Narodzenia, to w wielu krajach najważniejsze wydarzenie roku - okres radości i spokoju. Jego korzenie, zwyczaje i tradycje znane nam dzisiaj, są bardzo stare. W czasie świąt obowiązuje nas specjalny na te okazje, uroczysty wystrój, zarówno w domach, jak i na ulicach miast. W ten czas obdarowujemy siebie prezentami, a głównie dzieci, które wierzą w istnienie Świętego Mikołaja, który wchodząc niezauważony do domów, zostawia grzecznym dzieciom prezenty, a urwisom - rózgi.Słusznym stwierdzeniem jest, że Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowym przeżyciem.Oglądając te zdjęcia, wnioski nasuwają się same. Dzieci uwielbiają święta !!!                                                                                                                     Anita Ptaszek

  • Życzenia świąteczne dla Nauczycieli i Dyrekcji szkoły od uczniów z klasy 1a

  • Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia od uczniów klasy 8b

  • Mikołajki na zdalnym nauczaniu w klasie 3a

    Prezent, ale jaki? 6 grudnia – mikołajki!

    Na ten dzień dzieci na całym świecie czekają z utęsknieniem – 6 grudnia obchodzimy mikołajki. To nazwa dnia Świętego Mikołaja, obchodzona na cześć świętego biskupa Mikołaja z Miry.

    Najbardziej charakterystyczny element stroju świętego mikołaja – czerwona czapka z białym pomponem, stała się symbolem świąt Bożego Narodzenia.

    Na cześć święta uczniowie klasy 3a podczas zajęć na Teams wykonali papierowe mikołaje.

    A.Ptaszek

  • UWAGA!  Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Grójcu informuje o następujących zmianach w działaniu  świetlicy i sekretariatu: 

    ŚWIETLICA: Świetlica szkolna czynna wyłącznie dla dzieci, których rodzice są pracownikami realizującymi zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem zwalczaniem COVID-19 

    23 grudnia 2020r. (środa) w godz. 7:00 do 17:00 

    24 grudnia 2020r. (wigilia) w godz. 7:30 do 12:00 

    Od 28 do 30 grudnia 2020r. w godz. 7:00 do 17:00 

    31 grudnia 2020r. (sylwester) w godz. 7:30 do 12:00 

    SEKRETARIAT SZKOŁY

    24 grudnia 2020r. (wigilia) - SEKRETARIAT NIECZYNNY

    31 grudnia 2020r. (sylwester) - w godz. 7:30 do 12:00 

    W pozostałe dni sekretariat szkoły pracuje bez zmian

  • Konkurs – Różaniec skarbnicą modlitwy

    Mamy zwycięzców konkursu religijnego „Różaniec skarbnicą modlitwy”. W październiku uczniowie wszystkich klas PSP 2 zostali zaproszeni wraz ze swoimi rodzinami do wykonania różańca. Pozostawiono zupełną dowolność, co do materiału, wielkości, czy kształtu paciorków. Kryteria w ocenie to inwencja, oryginalność wykonania, estetyka oraz prawidłowa budowa (odpowiednia ilość paciorków). Łącznie wpłynęły 94 prace konkursowe, co wskazuje na bardzo duże zainteresowanie uczniów konkursem. W pionie klas 1-3 nagrodzono następujące osoby: I-miejsce Julia Betcher kl.3b; II-miejsce Wiktoria Ozimek kl.3b; III- miejsce Zuzanna Dudek kl.1c. W pionie klas 4-8 przyznano nagrody: I-miejsce Jakub Kostecki kl.6b; II-miejsce Mateusz Gozdera kl.6f; III- miejsce Maja Grzesik kl.4a. Zwycięzcom gratulujemy!!! Dyplomy i nagrody zostaną wręczone po powrocie do nauczania stacjonarnego. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymają pamiątkowe niespodzianki. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pracę naszego konkursu. Katechetki.

    W pionie klas 1-3 nagrodzono następujące osoby:

    I-miejsce Julia Betcher kl.3b;

    II-miejsce Wiktoria Ozimek kl.3b;

    III- miejsce Zuzanna Dudek kl.1c.

    W pionie klas 4-8 przyznano nagrody:

    I-miejsce Jakub Kostecki kl.6b;

    II-miejsce Mateusz Gozdera kl.6f;

    III- miejsce Maja Grzesik kl.4a.

    Zwycięzcom gratulujemy!!! Dyplomy i nagrody zostaną wręczone po powrocie do nauczania stacjonarnego. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymają pamiątkowe niespodzianki. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pracę naszego konkursu.

    Katechetki

  • Uwaga! Pieniądze na zakupu komputera dla dziecka z rodziny rolniczej.

    Do 30 grudnia 2020 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką. Wysokość pomocy wynosi 1500 zł na rodzinę. Szczegółowe informacje w linku poniżej

  • Uwaga!!! Drodzy Rodzice i Uczniowie! Informacja o pomocy nauczycieli informatyki

    Od dnia 14.12.2020 r. w godzinach 8.00-14.00 w poniedziałki i wtorki, w szkole będą pełnić dyżury nauczyciele informatyki.W poniedziałki - Pani Małgorzata Zajkowska.We wtorki - Pan Andrzej Zajkowski.Uczniowie mający problemy z wysyłaniem prac lub korespondencją z nauczycielami mogą uzyskać pomoc na terenie szkoły z zachowaniem zasad przestrzegania wytycznych MEN i GIS.Na konsultacje trzeba umówić się wcześniej z Państwem przez e-dziennik.

    Dyrekcja szkoły

  • Drogi uczniu! Jeśli potrzebujesz wsparcia, chcesz z kimś porozmawiać anonimowo, to przeczytaj koniecznie ten post!!!

    W odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym, zainicjowany został – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 i czat internetowy https://brpd.gov.pl/sos-czat/ dedykowany młodym ludziom, prowadzony przez profesjonalnych psychologów. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko może uzyskać natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów. Cały list w linku poniżej.

    List_do_Dyrektorow_szkol_o_telefonie_zaufania_i_czacie.pdf

  • Spotkanie z Mikołajem uczniów klasy 2a

        Nasi koledzy z 3c pisali, że „niestraszne są lekcje online”. Lekcje owszem, nawet wróżby andrzejkowe (online) sprawiły nam wiele radości. Ale Mikołaj? Napisaliśmy listy do niego, w których poprosiliśmy o spotkanie. Wprawdzie nie mógł spotkać się z nami w szkole, przekazał swoim elfom (rodzicom) prezenty dla nas. I właśnie dziś (8 grudnia) spotkaliśmy się pod grójecką choinką i odebraliśmy upominki. Dziękujemy Mikołaju!

    Uczniowie klasy 2a z wychowawczynią.

  • Przygotowania do Mikołajek w klasie 2c

    Uczniowie  klasy 2c, choć nie w komplecie, ale starali się przyjemnie spędzać czas mikołajkowy. w dniu 04 grudnia br ubrali wraz z wychowawczynią choinkę w swojej sali i wykonali Mikołaja jako pracę plastyczno-techniczną. Połączyli się z pozostałymi uczniami na Teamsach, którzy zrobili swoje Mikołaje w domu.

    Zapraszamy do galerii zdjęć.

    A. Biniszewska

  • Wygrana 2a w Mega Misji

    Za nami trzeci etap Mega Misji. Jest trudno, nie możemy pracować w grupach. Staramy się wykonywać zadania jak pozwalają nam Teamsy. Nasz trud został nagrodzony. Właśnie dziś wygraliśmy tablet. Walczymy dalej. Zachęcamy do zabawy.

    Wychowawczyni i uczniowie klasy 2a.

  • 25 LISTOPADA – ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA🐻

    Pluszowy miś to nieodzowna zabawka każdego dziecka… bo kto nie kocha takiej mięciutkiej przytulanki … a 25 listopada wszystkie te pluszowe misie obchodzą swój wielki dzień. Dlatego pamiętajcie o nich i zadbajcie o to, aby wasze ulubione maskotki spędziły wspaniale ten dzień. Zapraszam do obejrzenia misiowej prezentacji. Poznacie m.in. historię powstania tej zabawki oraz kilku sławnych przedstawicieli misiowego świata.

    Dzien_pluszowego_misia.ppt​​​​​​​

    Biblioteka szkolna

  • WYNIKI KONKURSU ,,PODARUJ PREZENT KSIĄŻCE W BIBLIOTECE’’

    Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie młodszych klas mogli wziąć udział w konkursie na najładniejszą ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI. Konkurs cieszył sią bardzo dużym powodzeniem. Wzięło w nim udział 104 dzieci wykonując 119 zakładek – każda piękna i wyjątkowa. BRAWO DLA WAS!! Komisja konkursowa oceniając zakładki brała pod uwagę estetykę, wkład pracy, różnorodność technik i materiałów oraz funkcjonalność zakładki.

    A oto wyniki:

    1 miejsce: Kruszewski Ignacy 1b, Marzec Igor 1b, Malczewska Ola 2b, Borkowska Ania 2c i Kopeć Maja 2c.

    2 miejsce: Kamionek Franek 1b, Siedlecki Dominik 1c, Kaczmarek Zosia 1e, Niziński Kacper 2b, Yeromenko Marichka 2d.

    3 miejsce: Dawiczewski Jakub 1a, Dąbrowski Bartosz 1b, Prokopowicz Julia 1c, Bochniak Maja 1d, Komorowska Basia 2a, Rzeszotek Zuzanna 2e.

    Na wszystkich uczestników konkursu czekają upominki. Po powrocie do szkoły zostaną Wam uroczyście wręczone.

    Wszystkim serdecznie gratulujemy pomysłowości, dziękujemy za piękne prace i zapraszamy do udziału w akcjach i konkursach organizowanych przez bibliotekę.

    Dziękuję Paniom: Natalii Biedrzyckiej, Annie Jankowskiej i Marzannie Krawczyńskiej za miłą współpracę.

    Biblioteka szkolna

  • Regulamin nauczania w trybie zdalnym dla klas I - VIII Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Wybickiego w Grójcu

  • Aktualne adresy mailowe nauczycieli

    E-maile_nauczycieli.docx​​​​​​​

  • CodeWeek – tydzień kodowania w naszej szkole

    Największe programistyczne zdarzenie w Europie i w naszej szkole. W dniach 19.10.2020 r. – 23.10.2020 r. wszyscy uczniowie z klas IV-VIII w ramach lekcji informatyki z p  Małgorzatą Zajkowską i p. Andrzejem Zajkowskim wzięli udział w CodeWeek, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. Uczniowie kończą rozpoczęte prace w trakcie nauki zdalnej.​​​​​​​

    CodeWeek to wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko. Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W trakcie zajęć uczniowie wykorzystują umiejętności logicznego i analitycznego myślenia w tworzeniu kreatywnych rozwiązań posługując się nowymi technologiami.

    Biorąc udział w tym wydarzeniu chcieliśmy wprowadzać dzieci w fascynujący świat myślenia programistycznego – świat, który nas otacza i którego odkrywanie może stać się fascynującą przygodą.

    Klasy VI-VIII, które już poznały już wcześniej zasady programowania  w Scratchu i Logo – w trakcie CodeWeek dowiedziały się jeszcze więcej. Klasy IV rozpoczęły dopiero swoją przygodę z programowaniem.

    Zajęcia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Niezależnie od umiejętności, nasi uczniowie świetnie bawią się programowaniem. Liczy się zapał i dobre chęci – i tak trzymać.

    W naszej szkole uczniowie mogą uczestniczyć w następujących wydarzeniach:

    CodeWeek - tydzień kodowania - 19-23.10.2020 do dziś

    Olimpiada Informatyczna Juniorów

    Klawiaturowe wyzwanie 

    Kursy on-line dla dzieci i młodzieży o bezpieczeństwie 

    oraz wielu innych – liczą się chęci zapał oraz zainteresowanie.

    Małgorzata Zajkowska i Andrzej Zajkowski

  • 11 LISTOPADA – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

    11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy.

    Z tej okazji dla najmłodszych dzieci proponujemy krótką opowieść o tym, jak Polska odzyskała niepodległość i kilka łamigłówek tematycznie związanych z tym świętem.

    Zachęcamy do obejrzenia audycji Margolcia i miś poświęconej odzyskaniu niepodległości.

    https://vod.tvp.pl/video/margolcia-i-mis-zapraszaja-dzis,swieto-niepodleglosci,34482440

    A może zrobicie godło Polski metodą origami z kółek? Sposób wykonania poniżej.

    Biblioteka szkolna


    Opowieść o tym, jak Polska odzyskała niepodległość –

    Był taki smutny czas w historii, gdy Polska na ponad sto lat utraciła niepodległość. Trzy wielkie państwa: Austria, Prusy i Rosja podzieliły Polskę między siebie. Ich władcy chcieli, aby Polacy zapomnieli o ojczyźnie. Nie można było mówić po polsku i nie wolno było używać polskich symboli narodowych – flagi, godła. Za mówienie po polsku dzieci były karane. Przez ponad 100 lat Polacy próbowali odzyskać wolność. Dzieci w tajemnicy uczyły się polskich wierszyków i piosenek, w tajemnicy uczyły się czytać i pisać po polsku. Mały chłopiec, na którego mamusia mówiła Ziuk, gdy miał 7 lat postanowił, że wywalczy dla Polski niepodległość. Kiedy dorósł i już nikt nie nazywał go Ziukiem, tylko Józefem, utworzył Legiony Polskie, czyli wojsko złożone z Polaków. Józef Piłsudski wędrował ze swoimi Legionami, walcząc o Polskę. Tak wędrowali, walcząc o to, by Polacy odzyskali swoje ziemie. Przemierzali drogi, zdobywali rzeki. Był 11 listopada 1918 roku, gdy polscy żołnierze pod wodzą Józefa Piłsudskiego odzyskali wolność dla Polski. Józef Piłsudski za swoje zasługi został mianowany pierwszym Naczelnikiem Państwa Polskiego i pierwszym Marszałkiem Polski. Miał ulubionego konia – klacz Kasztankę. Żołnierze nazywali Dziadkiem swojego wodza, bo miał ogromne wąsy. Marszałek lubił słodycze, placek ze śliwkami i bardzo słodką herbatę. Józef Piłsudski był również tatą. Miał dwie córki – Wandę i Jadwigę.

    Godlo.docx

    Krzyzowka.docx

    Tabelka_i_strzalki.docx

    Wykreslanka.docx​​​​​​​

  • MOI DRODZY!!GŁOSUJEMY!! GŁOSUJEMY!!

    Chcielibyście mieć w bibliotece nowiutkie, ciekawe książki??​​​​​​​

    Bez Waszej pomocy to się nie uda😢. Bardzo na Was liczymy. Przypominamy, że nasza szkoła bierze udział w konkursie Empiku, o którym był wpis kilka dni temu📕📗. Włączcie się sami i poproście rodzinkę oraz znajomych o wsparcie dla naszej szkoły.

    A zasada jest bardzo prosta. Codziennie logujemy się w aplikacji mobilnej Empiku i oddajemy głos na naszą szkołę. Poniżej przypominamy naszą pracę konkursową i schemat głosowania.

    Biblioteka szkolna

  • „Fantazje Przyrody Jesienią”

    Jesień to czas zmian w otaczającej nas przyrodzie. To także znakomita okazja do przelania na kartkę papieru wytworów naszej wyobraźni ukazujących piękno tejże pory roku.                              

     Z tej okazji w minionym miesiącu w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt.:  „Fantazje Przyrody Jesienią”. Swoje zdolności mogli zaprezentować uczniowie klas I-III. Frekwencja złożonych prac była bardzo liczna.

    Spośród nich, komisja z dnia 22.10.2020 r., w składzie p. Adela Biniszewska, p. Ewelina Chmielewska, p. Daria Korczak, p. Barbara Sobańska- Kowalczyk, p. Joanna Ejmocka-Rejer oraz p. Edyta Malinowska, wyłoniła następujących zwycięzców:

    Miejsce I

    Marcelina Zaniuk 2a

    Zofia Kościesza 3a

    Miejsce II

    Lena Selwiak 2b

    Felix Clarus 1e

    Miejsce III

    Anna Borkowska 2c

    Filip Strzałkowski 3c

    Wyróżnienia:

    Alicja Niewolska 3d

    Aleksander Jakubiak 1b

    Wiktoria Ozimek 3b

    Jakub Dawiczewski 1a

    Aleksander Bobrowski 1c

    Julia Wicińska 2e

    Wojciech Pęzik 1c

    Jakub Ryszkowski 1a

    Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy za udział w wydarzeniu.

    Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje a także zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach !!!!

                                                                                                                                                                 Daria Korczak

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grójcu
    Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grójcu, ul. Polna 17 a
  • Budynek ul. Polna 17A (oddziały „0” – III i przedszkole przy PSP nr 2)
    Budynek ul. Polna 17 (oddziały IV – VIII PSP nr 2 oraz VII – VIII PSP nr 1)

    tel. 48/670 46 33

    lub

    48/664 07 57
    wew.
    101 – sekretariat
    102 – zastępca dyrektora PSP nr 1
    103 – zastępca dyrektora PSP nr 2
    104 – pedagog i psycholog
    105 – intendentka (kuchnia)
    106 – pokój nauczycielski
    107 – pielęgniarka

Galeria zdjęć