Nasza szkoła bierze udział w akcji: mleko, jogurty, serki naturalne, owoce i warzywa w szkole!
Życzymy wszystkim uczniom smacznego!
W piątek 6 maja 2016 roku podczas apelu z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu wiedzy o patronie szkoły, który przebiegał pod hasłem :"Józef Wybicki patronem mojej szkoły" oraz konkursu na najpiekniejszy album. Organizatorką konkursów była nauczycielka historii, pani Mirosława Woźniak. Wzięli w nich udział uczniowie klas IV-VI.
Zwycięzcami konkursu wiedzy są:
I miejsce - Weronika Biniszewska klasa 6c
II miejsce - Antoni Jopek klasa 6 d
III miejsce - Martyna Chądzyńska klasa 5 a
W konkursie na najpiękniejszy album:
I miejsce - Izabela Dzióba klasa 5 a
II miejsce - Weronika Rączkowska klasa 4 c
II miejsce - Martyna Chądzyńska klasa 5 a
III miejsce - Katarzyna Nowakowska klasa 4 c.
Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!!!
MW
W dniu 29 kwietnia 2016 roku odbyły się III Mistrzostwa Powiatowe Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich w GOK Grójec. Drużyna naszej szkoły, w której skład weszli: Bumbajer Enebish na I szachownicy, Jan Zborowski II szachownica, Tomasz Kierszniewski III szachownica i Michał Smętek IV szachownica, zajęła III miejsce i zdobyła puchar stojąc na podium tuż za uczniami Nowej Wsi i Ostrołęki. Indywidualnie Michał Smętek zdobył II miejsce, Jan Zborowski i Tomek Kierszniewski III miejsce, każdy z nich otrzymał medal. Serdecznie gratulujemy naszym szachistom!
W dniu 10 kwietnia z okazji rocznicy mordu na polskich oficerach w Katyniu w 1940 r., oraz katastrofy samolotu Tu – 154 w Smoleńsku w 2010 r. poczet sztandarowy reprezentował szkołę na uroczystościach w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Grójcu. Złożone zostały kwiaty pod tablicą upamiętniającą mord w Katyniu oraz pod tablicą „smoleńską”.
W dniu 28 kwietnia 2016 roku nasz poczet sztandarowy reprezentujący szkołę brał udział w obchodach rocznicowych w Częstoniewie pod pomnikiem Polaków zamordowanych przez niemieckiego okupanta w okresie II Wojny Światowej.
W dniu 3 maja 2016 roku poczet sztandarowy reprezentował szkołę podczas uroczystych obchodów rocznicy Konstytucji 3 Maja 1791 r. Kwiaty złożone zostały pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.
W dniu 22 kwietnia na 3 godzinie lekcyjnej odbył się apel dla klas 4-6 z okazji Światowego Dnia Ziemi.
W dniu 22 kwietnia 2016 roku odbył się apel dla klas 0-3 na 4 godzinie lekcyjnej zorganizowany z okazji Dnia Ziemi. Uroczystość przygotowały klasa Ie i If pod kierunkiem wychowawczyń – p. Karoliny Czerwińskiej i p. Joanny Ejmockiej-Rejer. Uczniowie zaprezentowali bajkę „O królewnie Przyrodzie i siedmiu krasnoludkach”, której tematyka dotyczyła zdrowego jedzenia, segregacji śmieci, poszanowania roślin i zwierząt oraz akcji sprzątania świata. Wszystkich zachwyciła wspaniała dekoracja przygotowana przez panie: Anitę Dusińską, Jadwigę Świderską, Joannę Ejmocką-Rejer, Karolinę Czerwińską z pomocą pana konserwatora Mirosława Chudzika. Nad oprawą muzyczną czuwała pani Elżbieta Wiśnik. W przygotowanie inscenizacji zaangażowali się także rodzice małych aktorów służąc im pomocą w przygotowaniu strojów. Po apelu zostały rozdane nagrody w konkursie ekologicznym na postać lub zwierzę z odpadów zorganizowanym przez panie: K. Czerwińską i J. Ejmocką - Rejer.
Oto wyniki:
I miejsce
Oliwia Taraszewska Id
Damian Bąkowski 0c
Marcin Kapica 0c
Agata Szymańska IIc
Iga Marchlewska Id
II miejsce
Zuzanna Michalska Ib
Stanisław Babiak If
Filip Osiejewski Ie
Łukasz Manowiecki IIe
Szymon Kamiński IId
III miejsce
Bruno Lichosik Id
Liwiusz Średnicki If
Marta Łoboda 0a
Gabriela Sokołowska Ib
Maja Malinowska + Natalia Pycek Ic
Wyróżnienia
Julia Górecka Ib
Maja Zduńczyk Ie
Zofia Kazimierska IIe
Marcin Sokołowski Id
Jakub Gądek IId
Joanna Saskowska 0b
Sebastian Nowakowski IIa
Magdalena Nowakowska Ib
Gabriela Osińska + Marika Ukleja Ic
Za udział dyplomy otrzymali:
Natalia Runowska Ie
Lena Nizińska Ib
Szymon Biniszewski 0c
Michał Pająk Ie
Amalia Konrad + Kacper Żółkowski + Wiktor Witczak + Ignacy Effert Ic
Grzegorz Różycki + Przemysław Pycek Ic
Riza Sinan + Bartek Ruciński + Antoni Burzyński Ic
Aleksandra Redzicka + Natalia Procek + Sandra Ożarowska + Szymon Kaliszewski + Karol Nowak + Mateusz Komorowski Ic
Amelia Jakubczak IIe
Cała grupa przedszkolna 0a
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy !
KCz
W dniu poprzedzającym Międzynarodowy Dzień Ziemi, 21 kwietnia 2016r., w naszej szkole w ramach ogólnopolskiego projektu Fundacji RECAL odbyły się warsztaty „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe”. Uczniowie klas pierwszych rozmawiali o odpadach, segregacji, recyklingu. Poznawali właściwości metali. Bohaterem zajęć była aluminiowa puszka po napojach. W czasie zajęć uczniowie przeprowadzili test z magnesem, segregowali odpady, poszukiwali znaczków recyklingu, rysowali alu-znaczek ćwicząc równocześnie pisanie, w czasie zajęć była okazja obejrzeć próbki półproduktów recykling i poćwiczyć celność w wyrzucaniu odpadów.
Prowadząca Beata Bartosiak
W szkolnym konkursie na najlepszy plakat prezentujący wybrany kraj Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej pierwsze miejsce uzyskały: Jankowska Maria z klasy IIIb i Walczak Alicja z klasy IIb. Drugie miejsce zajęły: Poncyliusz Zuzanna z klasy IIId i Zalewska Patrycja z klasy IIe. Na trzecim miejscu znaleźli się: Senator Jan z klasy IIa i Starostka Małgorzata z klasy IIId.
Do konkursu mogli zgłaszać się wszyscy chętni uczniowie klas II i III Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Grójcu do 18 kwietna 2016 roku. W ramach konkursu uczniowie indywidualnie wykonali plakaty dowolną techniką. Plakat musiał zawierać zarówno tekst jak i elementy graficzne/plastyczne. Obowiązywał język angielski.
Jury, w którego skład wchodzili przedstawiciele Rady Pedagogicznej, 19 kwietnia oceniło zgłoszone prace według następujących kryteriów: walory artystyczne, pomysł, poprawność językowa. Wszyscy uczestnicy wykazali się wymaganą wiedzą i w atrakcyjny sposób przedstawili informacje o wybranym kraju w swojej pracy.
Dla zwycięzców przewidziane są nagrody, a dla wszystkich uczestników – upominki i dyplomy.
JB
We wtorek w naszej szkole na 3, 4 i 5 godzinie lekcyjnej dla klas 4-6 oraz 1-3 odbył się Koncert Akordeonowy w wykonaniu Panów Zbigniewa Sobieraja oraz Kazimierza Barasińskiego z Łodzi. Duet powstał w 1981 roku. Artyści koncertowali na terenie całego kraju, a także kilkakrotnie za granicą. Ponadto brali udział w festiwalach muzycznych; w swym dorobku posiadają liczne nagrania Radiowe i Telewizyjne. Panowie w barwny i ciekawy sposób zaprezentowali akordeon, jego budowę i sposób gry. Dobór repertuaru połączony z dużą dawką humoru powodował naturalną, żywą reakcję publiczności. Nawet najmłodsi uczniowie słuchali z ciekawością, niczym widz w filharmonii.
AS
W dniu 22 marca 2016 r. odbyło się w naszej szkole przedstawienie pt. "Źródło Miłosierdzia". Było ono związane ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi oraz obchodzonym w tym roku Jubileuszem Miłosierdzia. Była to opowieść o męce i zmartwychwstaniu Pana Jezusa i objaśniała na czym polega miłosierdzie Boga.
Wystąpili uczniowie z klas 4b, 4c, 5a, 6c, 6d. Część uczniów należy do szkolnego Koła Teatralnego. Scenariusz w oparciu o Pismo Święte napisała p. K. Kandybo (opiekun Koła), oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny prowadzony przez p. J. Sarnecką, dekoracje wykonała p. A. Dusińska, kostiumy - uczniowie pod kierunkiem p. K. Kandybo. Nagłośnienie zapewnili p. E. Wiśnik i p. A. Zajkowski. Na zakończenie chór wraz z siedzącymi na widowni uczniami klas szóstych wykonał utwór "Błogosławieni Miłosierni", który jest hymnem na Światowe Spotkanie Młodzieży z papieżem Franciszkiem w Krakowie. Przedstawienia wysłuchano z uwagą i zainteresowaniem, nagradzając wykonawców zasłużonymi brawami.
KKa
W Pierwszy Dzień Wiosny 21 marca 2016 roku uczniowie starszych klas zebrali się w sali gimnastycznej , żeby podziwiać talenty naszych uczniów. Większość wykonawców zaśpiewała wybrane przez siebie piosenki ,ale mogliśmy także podziwiać tańczące zespoły, solistę Damiana Prykla tańczącego i odnoszącego ogromne sukcesy w Polsce i poza granicami kraju. Mieliśmy okazję posłuchać pięknej gry na skrzypcach naszej uczennicy Julii Jaworskiej odnoszącej wielkie sukcesy na konkursach skrzypcowych w całej Polsce.
A oto lista naszych wykonawców:
1.Dziewczynki z kasy 4a: Zuzanna Krajewska, Marta Kuba, Weronika Łukasik, Weronika Wicińska, Karolina Smolarczyk zaśpiewały piosenkę: „ Nie ma nas” Patty
2.Uczennice klasy 5c: Magdalena Czamara, Marysia Krawczyk, , Oliwia Luterek, Patrycja Seliga, Aleksandra Żuchowska zatańczyły do piosenki „ Waka, waka” Shakiry.
3.Julia Jaworska, uczennica klasy 6c zagrała na skrzypcach: „ Wariacje Tartiniego na temat Koreliego”
4.Uczennica klasy 5c Julia Czyżewska zaśpiewała piosenkę: „Silhovette”- Kana-Boon
5. Uczennice z klasy 4c: Martyna Kawecka i Katarzyna Nowakowska zaśpiewały piosenkę „ Tam, tam” Moniki Lewczuk.
6.Uczennice klasy 5b: Wiktoria Celejewska i Aleksandra Rudecka zatańczyły do piosenki : „ C’ mon C’mon” - On Direction.
7. Uczennica klasy5c: Oliwia Pierzchała zaśpiewała piosenkę „ Naucz mnie” Sarsy
8.Uczennica klasy 5b: Zuzanna Rudecka zaśpiewała „ Smak radości” Margaret
9. Julia Jaworska z klasy 6c zagrała na skrzypcach „ Koncert Berieota” nr 6
10. Zosia Strączewska uczennica klasy 5c zaśpiewała piosenkę „ El mismo sol” Alvaro Soler
11.Uczennica klasy 5b Ewelina Wychowska zaśpiewała piosenkę „ Dłoń” Natalii Kukulskiej
12.Damian Prykiel uczeń klasy 5a zatańczył do swojej składanki utwórów
13.Magdalena Czamara uczennica klasy 5c zaśpiewa piosenkę „ Ta sama chwila” Bajmu
14.Uczennice klasy 6c zaśpiewały piosenkę „ Teraz Ty”- Libera i Natalii Szroeder
15. Zespół wokalny zaśpiewał piosenkę „ Nie patrzę w dół- Libera i Natalii Szroeder
„Mam talent” zorganizowała pani Małgorzata Żabińska, prowadził talent show pan Dariusz Fijałkowski, dekorację wykonała pani Anita Dusińska, za nagłośnienie był odpowiedzialny pan Andrzej Zajkowski. Wszystkim wykonawcom i organizatorom dziękujemy.
MŻ
W poniedziałek 21 marca 2016 roku w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie klasy III a i III b przygotowali z tej okazji przedstawienie pt.: 'Wiosenne przebudzenie" pod kierunkiem swoich wychowawczyń, pani Elżbiety Wiśnik i pani Anity Dusińskiej. Spektakl odbył się w dużej sali gimnastycznej w pięknej scenografii przygotowanej przez panią Anitę Dusińską. Pani Elżbieta Wiśnik zapewniła pokaz multimedialny i nagłośnienie. Artyści wystąpili w kolorowych strojach przygotowanych przez panią Anitę Dusińską oraz w kapeluszach, które wzięły udział w wiosennym szkolnym konkursie zorganizowanym przez panie: A. Dusińską i E. Wiśnik.
W dniu 16 marca 2016 roku Komisja Konkursowa w składzie : pani Romualda Kamecka, pani Marzanna Krawczyńska, pani Renata Ziemińska – Maciejewska, pan Rafał Dziekański, pani Alicja Redzicka oraz mamy uczniów: pani Elżbieta Skweres i pani Halina Stępniewska wybrała najlepsze prace.
W konkursie plastycznym dla klas 0-I „Wiosenny kapelusz”:
I miejsce: Nikola Walczak kl. I e i Marcin Kapica gr 0c
II miejsce: Zuzanna Michalska kl. I b i Katarzyna Wrzesińska kl. I f
III miejsce: Marek Marceniuk gr. 0 b i praca zbiorowa gr. 0 a
Wyróżnienie: Stanisław Babiak kl. I f i Kacper Wójcik kl. I f
W konkursie plastycznym dla klas II „Wiosenny bukiet”:
I miejsce: Izabela Katana kl. II a
II miejsce: Alicja Walczak kl. II b
III miejsce: Paulina Czapska kl. II b
Wyróżnienie:
Klaudia Gmaj kl. II e oraz Jan Senator kl. II a
W konkursie fotograficznym dla klas III „Na tropach wiosny”:
I miejsce: Mateusz Mistrzyk kl. III b
II miejsce: Marta Stępniewska kl. III a
III miejsce: Rafał Byszuk kl. III a
Wyróżnienie:
Michalina Rzeczkowska, Karolina Gwardjak, Dawid Cichocki i Filip Różycki uczniowie z klasy III a
oraz Igor Sarleja i Artur Skotarski z klasy III b.
Pozostali uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy za udział.
Na koniec zostały wręczone również dyplomy za konkurs "Wielkanocne Inspiracje", a także "Na największą palemkę wielkanocną".
Wszyscy otrzymali dyplomy i drobne upominki ufundowane przez Pana Dyrektora, a nagrody wręczała pani Ewa Stasiak, zastępca Dyrektora Szkoły.
Klasie III a i III b dziękujemy za występ, a wszystkim, którzy wzięli udział w naszych konkursach, serdecznie gratulujemy!!!
AS
Uczniowie klas IV a i IV b pod kierunkiem pani Krystyny Krawczykowskiej zrealizowali projekt przyrodniczy pt.: "Życie w wodzie". Efektem pracy uczniów było m.in. przygotowanie prezentacji w formie wystawy roślin, zwwierząt i protistów związanych ze środowiskiem wodnym. Młodzi pasjonaci przyrody mogli zbadać zadziwiający mikroświat w kropli wody ze stawu i oczka wodnego na podstawie obserwacji mikroskopowych własnoręcznie wykonanych preparatów. Niektóre organizmy wyglądały jak przybysze z innej planety, np.: wrotki, eugleny zielone, pantofelki i okrzemki. Z dużym zainteresowaniem uczniowie obserwowali także żywe okazy roślin i zwierząt: raka czerwonego i bojownika, zaprezentowanych przez jedną z uczennic, która podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat ich hodowli. Uczniowie zgromadzili także materiały m.in. z internetu i przedstaawili najważniejsze informacje na temat wybranych gatunków.
KrKr
W poniedziałek 14 marca 2016 roku na 4 godzinie lekcyjnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Pierwszaki obejrzały przedstawienie przygotowane przez Koło Biblioteczne pod kierunkiem pani Romualdy Kameckiej i pani Marzanny Krawczyńskiej, a na koniec otrzymały pamiątkowe dyplomy.
AS
W dniu 9 marca 2016 roku odbył się apel z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn dla uczniów klas 0-III na 5 godzinie lekcyjnej w dużej sali gimnastycznej. Wystąpili uczniowie klasy III d śpiewając wraz z wychowawczynią, panią Agatą Pachocką: O mnie się nie martw i Kamień z napisem love. Zaprezentowali się również uczniowie, którzy wzięli udział w Festiwalu Piosenki Angielskiej: Małgorzata Starostka (wykonała utwór "Eternal flame"), Marcin Biliniak (wykonał piosenkę "When I fall in love"), Maciej Kozłowski (śpiewał przebój Elvisa Presleya "Love me tender") i Paulina Czapska w utworze "Love me Do" pod kierunkiem pani Justyny Banasiewicz. Uczennice klasy II b: Paulina Czapska, Oliwia Skarzyńska, Zuzanna Kroczak, Anna Swęd, Maja Siekut, Wiktoria Wychowska i Karolina Zaraś zatańczyły do piosenki Leonarda Cohena Alllelujah przygotowane przez wychowawczynię, panią Katarzynę Kozłowską.
AS
W środę 9 marca 2016 roku na pierwszej godzinie lekcyjnej odbył się apel podsumowujący osiągnięcia uczniów klas IV-VI w I półroczu roku szkolnego 2015/2016.
Najwyższą średnią ocen uzyskali następujący uczniowie:
I Zaraś Łucja 5b – 5,64
II Biniszewska Weronika 6c – 5,63
III Kwapisz Kamila 6d – 5,45
Kwieciński Bartłomiej 6b - 5,27
Pyczak Alicja 6d – 5,27
Skiba Sylwia 4a – 5,2
Petrykowska Patrycja 6c – 5,18
Berezińska Aleksandra 5a – 5,18
Szczepaniak Katarzyna 4b – 5,1
Kawecka Martyna 4c – 5,1
Nowakowska Katarzyna 4c – 5,1
Chądzyńska Martyna 5a – 5,09
Kierszniewska Katarzyna 5b – 5,09
Rudecka Aleksandra 5b – 5,09
Wójcik Paweł 6b – 5,09
Zborowski Jan 6d – 5,09
Rączkowska Weronika 4c – 5,0
Kierszniewski Tomasz 4c – 5,0
Feliksiak Bruno 4c – 5,0
Byszuk Angelika 5b – 5,0
Szymańska Julia 5b – 5,0
Luterek Oliwia 5c – 5,0
Klasy z największą liczbą wzorowych ocen zachowania
I miejsce – 4c – 16 ocen (61,54%)
II miejsce – 4a – 6 ocen (46,15%)
III miejsce – 6d – 10 ocen (40%)
IV miejsce – 5d – 10 ocen (38,46%)
V miejsce – 6b – 8 ocen (38,09%)
Najwyższa Średnia Frekwencja Śródroczna w klasach:
W klasach IV – I miejsce – 4c – 95,72%
W klasach V – I miejsce – 5b – 94,7%
W klasach VI – I miejsce – 6c – 95,1%
Osiągnięcia uczniów w konkursach i zawodach sportowych
Uczniowie starszej grupy wiekowej licznie brali udział w konkursach i zawodach sportowych na szczeblu szkolnym, miejsko-gminnym, wojewódzkim i ogólnopolskim z różnymi osiągnięciami. Dzięki temu mieli możliwość pogłębiania swoich wiadomości, rozwijania zainteresowań i umiejętności. Do najważniejszych osiągnięć należą:
- XVIII Konkurs Recytatorski pt. „Moja Ojczyzna”-
I miejsce w eliminacjach gminnych Kwapisz Kamila z 6d - nl. P. G. Kołdrowska
- Konkursy plastyczne – nl. P. W. Lewandowska
• „Ulubiona postać z bajki” w GOK
III miejsce- Rożalska Julia 4c
wyróżnienie Białek Zuzanna i Kawecka Martyna – 4c
• „Szopka Bożonarodzeniowa” w GOK
II miejsce – Sikorska Weronika 6d
III miejsce – Rożalska Julia 4c
III miejsce – Nowakowska Katarzyna 4c
• „Ozdoba choinkowa” GOK
III miejsce – Mazurek Anna 4b
wyróżnienie – Rączkowska Weronika 4c
wyróżnienie – Czubrichowska Oliwia 6c
- Szkolny Konkurs na logo szkoły – p. A. Zajkowski
I miejsce - Wieczorek Michał 5b
- Szkolny Konkurs – Festiwal Piosenki Angielskiej – P. J. Sarnecka, p. I. Kostur
I miejsce – Biniszewska Weronika 6c
- Moje spotkania z naturą – p. J. Świderska
Najlepsi uczniowie:
1. Petrykowska Magdalena 6c
2. Biniszewska Weronika 6c
3. Jopek Antoni 6d
4. Zaraś Łucja 5b
Trwają przygotowania do konkursów zaplanowanych na II półrocze m.in.
- Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
- Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
- Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie „Grójbój”
- Festiwalu Piosenki Angielskiej
- Konkursu Ekologicznego z okazji Dnia Ziemi
- Turnieju Szachowego
- Konkursów polonistycznych i matematycznych
- Konkursu „O złotą nutkę”
Najlepsze wyniki w czytelnictwie uzyskały klasy:
1. 5b – 165 książek (6,3 na ucznia)
2. 6d – 73 książki (2,9 na ucznia)
3. 5c – 67 książek (2,9 na ucznia)
Indywidualnie najwięcej książek przeczytali:
1. Zaraś Łucja 5b – 31 książek
2. Sikorska Weronika 6d – 24 książki
3. Rudecka Zuzanna 5b – 24 książki
KrKr
Koło Biblioteczne
Członkami Koła Bibliotecznego w bieżącym roku szkolnym są uczniowie klasy 5 a i 5 b. Przygotowujemy uroczystości biblioteczne dla pionu starszego oraz inscenizacje i teatrzyki dla maluchów. Pełnimy dyżury w czasie przerw i pomagamy w doborze lektur. Zapraszamy wszystkich uczniów do Naszej Biblioteki - mamy dużo nowych i bardzo ciekawych książek
MK
Szkolne koło komputerowe
Koło komputerowe liczy 11 uczestników. Na zajęciach zdobywamy umiejętności i wiedzę dotyczącą bezpiecznego korzystania z komputera. Poza tym w ramach działalności koła uczniowie są przygotowywani do udziału w:
Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod tytułem „Bezpieczna Droga do Szkoły oraz
Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod tytułem „Młodzież zapobiega pożarom”, w którym w eliminacjach gminnych Weronika Biniszewska z klasy 6c zajęła III miejsce, a Magdalena Petrykowska też z klasy 6c wzięła udział.
Dla uczestników koła odbył się szkolny konkurs na LOGO szkoły. Najlepszą pracę wykonał Michał Wieczorek z klasy 5b.
W lutym obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu i w związku z tym przedstawiamy kilka ważnych rad:
1. Nie rozmawiaj z osobami, których nie znasz.
2. Nie ściągaj z Internetu nieodpowiednich treści.
3. Nie ufaj osobie, która jest po drugiej stronie.
4. Nie umawiaj się z nieznajomymi.
5. Nie wierz wszystkiemu, co czytasz w sieci.
6. Nie odpowiadaj na zaczepki.
7. Nie udostępniaj swoich prywatnych danych.
8. Nie podawaj komuś swojego hasła.
AZ
Koło języka angielskiego
Zaprezentowała Magda P: My name is Magdalena Petrykowska. I’m the President of our English School Club. No właśnie, powiedziałam że jestem Prezydentem? Ale wcale nim nie jestem! Jestem przecież Przewodniczącą Koła, a nie Prezydentem! A dlaczego angielski ‘dress’ to nie polski dres tylko sukienka? I dlaczego ‘a lunatic’ nie znaczy lunatyk tylko chory psychicznie? Kiedy I’m sorry, kiedy Excuse me a kiedy Pardon. I po co tyle czasów przeszłych, czyż życie nie mogło by być prostsze?! Te i inne zawiłości językowe zgłębiamy na zajęciach Koła Języka Angielskiego. Nie, nie przyjmujemy tłumaczenia, że „tak ma być i koniec”. Więc Pani się dwoi i troi, poci i tłumaczy. Nikt nie obiecywał, że będzie z nami miała lekko;) dyskutujemy, wyciągamy wnioski, snujemy teorie, zawsze ktoś coś śmiesznego powie i jest wesoło.
Weronika B: Przed nami Sprawdzian Kompetencji klas szóstych. Uczymy się … sporo… ale ciągle jeszcze jesteśmy zasypywani nowymi handoutami i informacjami. I ciąąąąągle coś nowego. I ciąąąąągle słyszymy: Jeszcze TYLKO jedna rzecz, jeszcze TYLKO to. A mało tego: WSZYSTKO jest ważne! To MUSICIE wiedzieć, to MUSICIE pamiętać! Więc My też lekko nie mamy
Magda M: I Królewna Śnieżka, i Czerwony Kapturek byli „gośćmi” naszego koła. W ten piątek mamy oglądać coś poważniejszego może…”Star Wars” po angielsku??? Wyzwań jest sporo i wiele z nich jeszcze przed nami!!!
A propos;) Weronika Biniszewska wygrała nasz szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej. Brawa dla Weroniki!!!
IK
Działalność SK PCK.
Koło liczy 14 członków. Są to uczniowie klasy 5a, 6b, 6c, 6d. Przewodniczącą jest Weronika Biniszewska. Opiekunką Koła jest p. Katarzyna Kandybo. Spotkania odbywają się w czwartki i piątki na przerwach śródlekcyjnych 11.30 – 11.50 w sali nr 13, a także w innych terminach w razie potrzeby.
W pierwszym półroczu na bieżąco poruszane były tematy związane z walką z hałasem, dbałością o zdrowie, AIDS, właściwym odżywianiu, bezpieczeństwie. Propagowane były: idea czerwonokrzyska i Honorowe Krwiodawstwo.
Koło wzięło udział w akcji zbiórki pieniędzy dla chorych dzieci organizowanej przez fundację „Pomóż i ty”. Zebrano 200,00 zł. Następnie przeprowadzono zbiórkę „Góra Grosza”, z której dochód przeznaczony jest dla Rodzinnych Domów Dziecka. Zebrano 509,29 zł. Członkowie Koła wspierają akcję misyjną Adopcja Serca, z której dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z Zambii. Zebrano od uczniów naszej szkoły i wysłano 300 zł.
Zorganizowane zostały dwa Kramy Witaminowe zachęcające do wprowadzania do jadłospisu warzyw, owoców, soków i wypieków bez polepszaczy.
Zbierane były zabawki na kramik, który odbył się w czasie zabawy choinkowej klas młodszych. Członkowie Koła wzięli udział w wyjeździe na Koncert „5 Złotych Minut”, który propagował udzielanie pierwszej pomocy. Koncert odbył się na warszawskim Torwarze. Po koncercie zwiedziliśmy pałac i park w Wilanowie.
1 grudnia Koło zorganizowało akcję informacyjną o Dniu Walki z AIDS i rozdawało czerwone wstążeczki na znak solidarności z chorymi na tę chorobę.
Powstała w ramach SK PCK grupa redakcyjna pisemka „Okolice PeCKa”, która spotyka się we wtorki od 8.00 do 8.45. Wydano dwa numery pisemka.
KaKa
Działalność Koła Teatralnego
W Kole Teatralnym jest 7 dziewczyn. Opiekunką Koła jest p. Katarzyna Kandybo. Spotykamy się we wtorki na 8 godzinie lekcyjnej (14.30-15.15) w sali nr 13. Dodatkowo przed występami organizowane są próby z kostiumami i dekoracjami oraz próby generalne. Na zajęciach ćwiczymy emisję głosu, dykcję, interpretację tekstów, ruch sceniczny. Omawiamy wygląd dekoracji i kostiumów.
W pierwszym półroczu włączałyśmy się się w prezentowane przez inne grupy inscenizacje z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Samodzielnie Koło przygotowało przedstawienie pt. „Kłopoty Mikołajek” na zabawę choinkową klas młodszych. Obecnie współpracujemy z uczniami z klasy 4 C i 6 D przygotowując się do przedstawienia na zbliżające się Święta Wielkanocne.
KaKa
Osiągnięcia poszczególnych klas:
Klasa 4a
Średnia ocen klasy 4,21
Uczniowie z najwyższą średnią:
1. SKIBA SYLWIA 5,2
2. ŁUKASIK WERONIKA 4,9
3. KRAJEWSKA ZUZANNA 4,8
4. WICIŃSKA WERONIKA 4,7
Uczniowie, którzy uzyskali najlepszą frekwencję w klasie to:
Skiba Sylwia - nie opuściła ani jednej lekcji 0
Smolarczyk Karolina - była nieobecna na 5 godzinach
Kądziela Bartosz - opuścił tylko 12 godzin
Chudzik Igor - opuścił tylko 13 godzin
KLASA 4A zdobyła dwukrotnie 1 miejsce w adopcji na odległość.
W I edycji kwota na 1 ucznia przypadała kwota 1 zł 73 gr, natomiast w następnej edycji 7 zł i 70 gr.
Uczniowie z klasy 4a mają też wiele osiągnięć sportowych.
AZ
Dnia 8 marca uczniowie klasy Id, IId, IIe, IIIc oraz odziały przedszkolne 0a, 0b, 0c udały się do GOK, gdzie miały okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. "Piękna i Bestia" w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Była to urzekająca opowieść o losach dobrej i pięknej Belli, która chcąc ocalić życie ojca, udała się do mrocznego zamku Bestii i sama została w nim uwięziona. Jednak akceptacja inności i powoli rodząca się miłość zwyciężyła strach Belli i przemieniła Bestię w królewicza. Oglądając przedstawienie, dzieci dowiedziały się, że w każdym człowieku można dostrzec coś dobrego, a w życiu tak naprawdę najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu.
APt
Zapraszamy do udziału w konkursach:
1) "WIOSENNE PRZEBUDZENIE"
plastycznym dla klas 0-1
"WIOSENNY KAPELUSZ"
plastycznym dla klas II
"WIOSENNY BUKIET"
fotograficznym dla klas III
"NA TROPACH WIOSNY"
Prace przynosimy do 14 marca 2016 roku !!!
Organizatorzy: pani Elżbieta Wiśnik i pani Anita Dusińska
oraz
2) "NA NAJWIĘKSZĄ PALEMKĘ WIELKANOCNĄ" dla klas 0-VI do 14.03.16r.
Organizator: Aneta Senator
W dniu 1marca 2016 roku odbyły się eliminacje gminne XXXIII Małego Konkursu Recytatorskiego . Komisja w składzie:
1. Magdalena Czerwaty z Publicznego Gimnazjum w Grójcu – Przewodnicząca
2. Renata Łoboda-Wróbel z PSP w Częstoniewie
dokonała wyboru spośród 63 recytatorów, biorąc pod uwagę:
o Dykcję
o Interpretację utworu
o Zrozumienie prezentowanego utworu
o Ogólny wyraz artystyczny
Do eliminacji powiatowych XXXIII Małego Konkursu Recytatorskiego zakwalifikowała się:
Kategoria I – Przedszkola i klasy „0”
Lena Dulemba z grupy przedszkolnej 0 c PSP nr 2 w Grójcu.
Jan Setlak z grupy 0 b otrzymał wyróżnienie.
Lence i Jasiowi serdecznie gratulujemy !!!
W kategorii II - klasy I - IV brali również udział Maciej Kozłowski z klasy II b i Sebastian Jędrzejczak z klasy II d.
Eliminacje powiatowe odbędą się w dniu 10 marca br. w Grójeckim Ośrodku Kultury o godz. 10.00 . Lenko, życzymy Ci powodzenia!
AS
Dnia 01 marca 2016 roku uczniowie klasy 1d, 1e i 1f wraz z wychowawczyniami: panią Anitą Ptaszek, panią Karoliną Czerwińską i panią Joanną Ejmocką Rejer oraz paniami - Anetą Senator i Darią Deryng Maliszewską, a także mamą, panią K. Piwowarską, wybrali się na wycieczkę do Warszawy na największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały wystawę. Precyzja konstrukcji z tak małych klocków różnych budowli, pojazdów, statków oraz postaci wzbudziła wielkie zainteresowanie. Największą frajdą był kącik zabaw, pełen kolorowych klocków, gdzie można było tworzyć własne konstrukcje. Po obejrzeniu wystawy i wesołej zabawie udaliśmy się na zwiedzanie Stadionu Narodowego- trasy piłkarza. Zajrzeliśmy m.in. do szatni piłkarzy, z bliska zobaczyliśmy lożę prezydencką i trybuny. Stadion z poziomu trawy robi szczególnie duże wrażenie - zarówno rozległe trybuny, jak i rozłożysty dach. Wszystko zapiera dech w piersiach, a przy trybunach pełnych kibiców zapewne przyprawi o zawrót głowy. Na poziomie murawy, pod trybuną VIP, znajdują się szatnie dla sportowców. Składają się z kilku pomieszczeń połączonych korytarzem. Są tu pokoje z szafkami na ubrania, pomieszczenia z toaletami i ze stołami do masażu. Do tego rozległa sala prysznicowa i na deser - wanny z hydromasażem.Ostatnim punktem wycieczki było Oceanarium Prehistoryczne 3D to nowa, niesamowita atrakcja multimedialna na mapie Warszawy, która zachwyci nie tylko miłośników podwodnej prehistorii. To świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dzięki zastosowaniu technologii XXI wieku we wnętrzach kina naprawdę można poczuć się jak w środku oceanu! Funkcję oceanarium pełnią labirynty odtwarzające podwodny świat, a ogromne "akwaria” to ekrany kina 3D. Specjalny system nagłośnienia zapewnia niesamowite wrażenia dźwiękowe.Wycieczka korytarzami Oceanarium posiada także aspekt edukacyjny. Z wykorzystaniem najnowszych technologii 3D i we współpracy z paleontologami udało się zrekonstruować najciekawsze prehistoryczne stworzenia wodne, które żyły w głębinach oceanu w okresie od ok. 350 milionów do 1,5 miliona lat temu. Wszystkie gady, ryby i ssaki prehistoryczne są w swoich naturalnych wymiarach i sprawiają wrażenie, jakby naprawdę żyły. Największą atrakcją obiektu jest atak 20-metrowego prehistorycznego rekina w technologii 5D. Interaktywna scena z rekinem zapewnia zabawę oraz dodatkowy zastrzyk adrenaliny. Na własnej skórze można przekonać się, czym jest spotkanie z wodnym potworem.
Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Grójca.
APt
W czwartek 25 lutego 2016 roku na dużej sali gimnastycznej odbyły się bezpłatne zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjno - wychowawczego "Olimpijska Szkółka Tańca i dobrych manier" dla uczniów klas I - III na temat: Giganci dobrych manier.
AS