Nasza szkoła bierze udział w akcji: mleko, jogurty, serki naturalne, owoce i warzywa w szkole!

Życzymy wszystkim uczniom smacznego!

  • Olimpus

           W czwartek 08 listopada br nasi uczniowie próbowali swoich sił w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego. Trzymamy kciuki za dobre wynikiJ 

    IK

  • Wycieczka do Radomia uczniów klasy 6b, 6d i 7c

        W środę 07 listopada br uczniowie klasy 6b, 6d i 7c pod opieką pani Agaty Felczak Sadowskiej, pani Iwony Szulc i pani Anety Senator wybrali się na wycieczkę do Radomia. W programie film Hotel Transylwania 3 w kinie Helios, warsztaty savoir – vivre, lekcja: „Skąd pochodzi pizza?”  wraz z przygotowaniem własnej pizzy w Pizza Hut, a na koniec gra w bowling w Galerii Rosa. Celem wycieczki: bezpieczeństwo i zachowanie poza szkołą, w kinie i w restauracji; współzawodnictwo, "zdrowa rywalizacja", integracja klas.

    AS

  • Śladami Niepodległej - klasa 5d z wizytą na  Grobie Poległych Żołnierzy na Cmentarzu Nowym

       W dniu 31 października, tuż przed Uroczystością Wszystkich Świętych (1.XI.) i Dniem Zadusznym (2.XI.) uczniowie klasy 5d wraz z wychowawczynią wybrali się na cmentarz miejscowy. Celem wyprawy było uczczenie pamięci poległych bohaterów, walczących o wyzwolenie narodowe i społeczne w latach 1939 - 1945. Dzieci w ciszy i skupieniu zapaliły znicze układając je w tonacji biało-czerwonej. Dla uczniów była to doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o swojej miejscowości i mieszkańcach, których już nie ma. Celem spaceru było oddanie hołdu tym, którzy zginęli w walce z okupantem oraz zapalenie zniczy na ich grobach, pamiętając, że takich miejsc, jak Grób Poległych Żołnierzy na Cmentarzu Nowym,  w Grójcu mamy wiele (Pomnik Józefa Piłsudskiego, Pomnik na Placu Wolności, czy tablica znajdująca się na budynku przedszkola przy ul. Mogielnickiej). Uczniowie wiedzą, jak należy zachować się na cmentarzu i znają sposoby uczczenia pamięci zmarłych.

    AS

     

  • Dzień Bibliotek Szkolnych

           29 października 2018r. uczciliśmy w naszej szkole Dzień Bibliotek Szkolnych. Wszystkie klasy 1-3,  "O" oraz przedszkole obejrzały inscenizację "Czerwony Kapturek" i "Królewna Śnieżka" w wykonaniu uczniów kl. 5a, 5b i 6d - działających w Aktywie Bibliotecznym. Dla nikogo nie zabrakło również słodyczy w tym dniu.

    DZIĘKUJEMY

    BIBLIOTEKA SZKOLNA

  • Wycieczka do Łodzi uczniów z klasy 4d i 4e

            W piątek 26 października 2018 uczniowie z klasy 4d i 4e pod opieką wychowawców pani Agnieszki Kawalec, pani Anny Kosonóg i pana Mateusza Srebrzyńskiego udali się na wycieczkę do Łodzi.

                Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Fabryki, gdzie odkryliśmy historię zakładów włókienniczych stworzonych przez Izraela Poznańskiego. W muzeum poznaliśmy dzieje przemysłowej fortuny Poznańskich, rozwój zakładów, technikę produkcji tkanin i codzienną pracę dawnych robotników. Na wystawie obejrzeliśmy zdjęcia, dokumenty, plany architektoniczne, próbki surowców i produktów fabryki. Podziwialiśmy również jak pracują zabytkowe krosna.

                Następnie wzięliśmy udział w zabawie na Laser Arena Game, gdzie zmierzyliśmy się w pojedynku laserowym, który odbywał się w skrytym w półmroku labiryncie.

                Na zakończenie naszego wyjazdu udaliśmy się  do kina aby wspólnie obejrzeć film pt. Hotel Transylwania 3.

    Anna K.

  • WYPRAWA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK klasy 4e, 5b i 5e

              Dnia 23 października 2018r klasy 5e, 5b oraz 4e razem z wychowawczyniami  p. Anną Kazimierską, p. Ingą Dulembą , p. Luizą Madej oraz .p. Mirosławą Wożniak wybrały się na wycieczkę szkolną do Warszawy.

    Pierwszym punktem programu było Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie  mogli poznać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Ogromnym powodzeniem cieszyło się stanowisko, gdzie można było, przy pomocy animatora, zrobić okulary 3d . Uczniowie najpierw zwiedzali  Strefę Eksperymentowania, która poświęcona jest człowiekowi i przyrodzie. Można tu samodzielnie eksperymentować przy ponad 200 eksponatach tworzących 19 grup tematycznych. Znajdują się tu eksponaty związane z falami, prądem, płynami czy zjawiskami atmosferycznymi. W innej części  można  sprawdzaliśmy jak zmysły i umiejętności pozwalają odbierać, interpretować i opisywać świat oraz przetestować możliwości własnego ciała (wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów czy podatność na iluzje). Części wystawy zajmowały eksponaty ilustrujące procesy biologiczne zachodzące w przyrodzie. Na własne oczy zobaczyliśmy fotosyntezę, przyjrzeliśmy się stułbiom i rozrastającym się grzybom.  Zapoznaliśmy się tu również ze zjawiskami dotyczącymi światła, dowiedzieliśmy się jak powstają kolory oraz "rozwinie tęczę".

    Następnym punktem wycieczki był film w formacie 6 d, czyli kolejna atrakcja wykorzystująca zmysły. Uczniowie obejrzeli  film o kopalni. Każdy mocno trzymał się siedzenia, gdyż podczas ekstremalnej jazdy  kolejką wąskotorową, można było  odnieść wrażenie, że się zaraz wypadnie z torów. W godzinach południowych, oczywiście cali i zdrowi wróciliśmy do Grójca.

    A. Kazimierska

  • 100 km na Stulecie Niepodległej!

     W sobotę 27 października 2018 roku 100 km na stulecie Niepodległej Polski  - wielkie pływanie. Naszą szkołę reprezentowali Julia i Jędrzej Broński klasa 6b! Pływała jeszcze Oliwia Luterek kl 8 c , Natalia Skiba klasa 2b oraz  Filip Różycki klasa 6a.

    ISz

  • Wyniki konkursu kaligraficznego " NO TO SIĘ POPISZ"

      W dniu 26 października 2018r. w BIBLIOTECE SZKOLNEJ  odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu kaligraficznego " NO TO SIĘ POPISZ"

    Zdobywcy głównych nagród to:

    Korcz Marta - 2b

    Makola Franciszek - 2b

    Aleksandra Chrzanowska - 2d

    GRATULUJEMY!!!

                          BIBLIOTEKA SZKOLNA

     

  • "100 okrążeń na 100 rocznicę odzyskania Niepodległości"

             Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w dniach 18 i 19.10.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się "Biegi 100 okrążeń na 100 rocznicę odzyskania Niepodległości." Biegi sztafetowe zorganizowane zostały w ramach konkursu "Szkoła dla Niepodległej." Każdy z uczniów po przebiegnięciu boiska przekazywał kolejnej osobie biało-czerwoną sztachetę. W biegach sztafetowych uczestniczyły cztery klasy pierwsze, które wykonały 100 okrążeń boiska szkolnego, cztery klasy drugie, które również wykonały 100 okrążeń oraz dwie klasy trzecie, w których uczniowie przebiegli 100 okrążeń boiska szkolnego. Biegi sprawiły dzieciom dużo radości. Uczniowie przebiegli boisko z chęcią i z zaangażowaniem. Ten dzień na pewno na długo zostanie przez nich niezapomniany. W taki też sposób nasza szkoła chciała uczcić tegoroczną 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

    KL

  • Uroczysta Akademia z okazji Święta KEN

           Z okazji Dnia Nauczyciela klasa 5A pod opieką  wychowawczyni, p. Iwony Kostur oraz klasa 4E z wychowawczynią, p. Anną Kosonóg postanowiły rozbawić grono pedagogiczneJJJ

          Kilka dowcipów dotyczących nauczycieli rozbawiło publiczność. Scenka z pokoju nauczycielskiego doprowadziła niejednego belfra do łez rozbrajając niewybrednym żartem:) a uczniowie parodiujący nauczycielskie gesty, genialnie ucharakteryzowani na długo pozostaną w pamięci wszystkich!

    Aaaaaaaaa! Była i scenka z mopem i miotłą. Pozamiatane!!!! J

    Całość dopełniły melodie wyśpiewane przez klasę 4D pod bacznym okiem, ups ... uchem, pani Małgorzaty Żabińskiej oraz przepiękna dekoracja w wykonaniu p. Edyty Gryczko.

    I.K.

  • Ślubowanie pierwszoklasistów 12.10.2018r.

                       W piątek 12 października 2018 roku odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Uroczystość wraz z serdecznym powitaniem dzieci oraz nauczycieli, rodziców i gości,  rozpoczęła   zastępca   dyrektora  Pani Agata Pachocka i Pan Dyrektor Szkoły Mariusz Wojno.

                 W poczet uczniów naszej szkoły przyjęto pierwszoklasistów. Uroczystość uświetnili zaproszeni  goście: Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Pan Jacek Stolarski, zastępca burmistrza Pan Karol Biedrzycki, Panie dyrektorki i nauczycielki z przedszkoli oraz grono pedagogiczne szkoły. Po przemówieniu dyrektora wprowadzono sztandar szkoły i pierwszaki odśpiewały a cappella hymn państwowy. Chwilę później dzieci z czterech klas pierwszych, przystąpiły do aktu ślubowania i pasowania. W niezwykle podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym, pierwszaki   ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym  zachowaniem  i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Zanim to się stało pierwszaki zaprezentowały się rodzicom i nauczycielom w przepięknym programie artystycznym. Dzieci śpiewały, recytowały wiersze i odpowiadały na pytania zadawane im przez starszą koleżankę, Łucję Zaraś. Nie było wątpliwości co do tego, że swój pierwszy poważny egzamin pierwszaki zdały celująco. Po złożeniu Ślubowania Pan Dyrektor Szkoły Mariusz Wojno dokonał  symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem jak czarodziejską  różdżką  ramion  swoich podopiecznych. Miłym akcentem ze strony uczniów i rodziców było podziękowanie i wręczenie kwiatów dla nauczycieli i zaproszonych gości. Następnie  wykonano  pamiątkowe zdjęcia  klasowe. Przybyli w licznym gronie rodzice zorganizowali także słodki poczęstunek dla uczniów oraz gości.

    Ten  wyjątkowy dzień  na  długo  pozostanie  wszystkim  pierwszakom  w  pamięci smiley .

                                                                                                                                                                    A.Ptaszek

     

  • Wycieczka na Roztocze uczniów z klasy 4e, 5a, 5c, 5d i 6d

        W poniedziałek 8 października 2018 roku uczniowie klasy 5d, 5a, 5c, 5e, 4e i 6d pod opieką wychowawczyń: pani Anny Kazimierskiej, pani Iwony Kostur i pani Anety Senator oraz pilota z biura Word Travel pana Marka Maśniaka udali się na 3-dniową wycieczkę na Roztocze, planowaną z okazji 100-lecia Niepodległej i wyczekiwaną już od czerwca.... 

          Pierwszego dnia w programie było zwiedzanie z przewodnikiem najpiękniejszych zakątków Lublina, takich jak Wzgórze Zamkowe, Wieża Trynitarska, Rynek, Ratusz, Brama Krakowska. Mogliśmy usłyszeć trębacza, który punktualnie o 12.00 zagrał dla nas hymn miasta i pomachał nam a my jemu. Następnie trasa podziemna z wizytą Szczurołapa, który pojawia się tylko w poniedziałki, dzięki czemu zaszczycił nas swoją opowieścią o historii Lublina. Po przyjeździe do Biłgoraju zameldowaliśmy się w swoich przytulnych pokojach i udaliśmy na obiadokolację. Ostatnim punktem dnia były nocne podchody z instruktorami po lesie. W celu dotarcia z powrotem do pensjonatu musieliśmy odgadywać dość trudne zagadki, ale daliśmy sobie z nimi radę i na końcu czekała na nas nagroda w postaci owoców i słodyczy. Po powrocie do pokojów wcale nie chciało nam się spać, więc cisza nocna opóźniła się znacznie, ale "ciiiiiiiii" to już nasza tajemnica ;-).

       W drugim dniu zaplanowana była wizyta w Zamościu, który okazał się miastem, które nas bardzo zachwyciło. Pierwszym punktem była wizyta w Prochowni, gdzie obejrzeliśmy przepiękną prezentację multimedialną "Historia twierdzy i miasta Zamość" z efektami specjalnymi. Po wyjściu czekał na nas już przewodnik, który pokazał nam wyjątkowe miejsca, t.j. Rynek, Ratusz, kamieniczki, Kolegiatę, Pałac, Starą Bramę Lubelską i bardzo interesująco opowiadał o nich. Udaliśmy się też na strzelnicę artyleryjską, gdzie atrakcją była niespodzianka od biura podróży - wystrzał z armaty! Był ogromny huk i dużo dymu, no .... troszkę wszyscy się wystraszyliśmy, wielki szacun dla tych, którzy w ten sposób bronili naszego kraju przed wrogiem. Później byliśmy z wizytą w pizzerii na przepysznej  pizzy, aby chwilę odpocząć, a w nagrodę za dobre zachowanie mogliśmy wstąpić do manufaktury i kupić słodycze oraz krówki zamojskie. Po południu udaliśmy się do Roztoczańskiego Parku Narodowego, by przejść Ścieżką po wydmie i zachwycić się zabytkami Zwierzyńca, Aleją Dębów czy Źródełkiem. Wieczorem powrót do pensjonatu, obiadokolacja, następnie dyskoteka, a na koniec w klubie filmowym obejrzeliśmy krótkometrażowy film: "Cyrk motyli". Film wywarł na wszystkich ogromne wrażenie i poruszenie, dlatego jeszcze przez kilkanaście minut dyskutowaliśmy o tym, jaki jest przekaz tego filmu i czego możemy nauczyć się od głównego bohatera Willa. Po czym rozeszliśmy się do swoich pokojów i po spakowaniu walizek bardzo szybko nastała cisza nocna......

        W środę wyruszyliśmy po śniadaniu do Sandomierza, gdzie z pilotem zwiedzaliśmy Stare Miasto. Byliśmy z wizytą w zbrojowni, gdzie spotkaliśmy rycerza, który w bardzo ciekawy, wręcz dowcipny sposób opowiadał nam o wydarzeniach dotyczących historii tego miasta. Następnie trasa podziemna, która różniła się znacznie od tej, przemierzanej przez nas w Lublinie. Kluczowym punktem była jednak wizyta w muzeum figur  "Świat Ojca Mateusza". Następnie zjedliśmy obiad w przytulnej restauracji na Rynku i zakończyliśmy naszą wycieczkę spacerem do wąwozu Królowej Jadwigi. Bardzo zmęczeni, ale bogaci w wiedzę historyczną dotyczącą tych trzech interesujących miast, wróciliśmy do Grójca, gdzie czekali już na nas stęsknieni rodzice. Po cichu już planujemy kolejny wyjazd.....

       Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie zobaczycie wszystkie te miejsca oraz zachwycicie się tak, jak my przepięknymi kolorami jesieni w RPN.

    AS

     

  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole!

                 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grójcu po otrzymaniu licencji od Głównego Organizatora - jako organizator lokalny przystąpiła do obchodów „VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia”. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć o matematycznych działaniach, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

                W ramach akcji 260 uczniów naszej szkoły w dniach 24-27 września 2018r. rozwiązywało zagadki, które w nietypowy sposób sprawdzały wiedzę
    i umiejętności ale także spryt oraz zdolność logicznego myślenia. Przypominaliśmy sobie tabliczkę mnożenia na wszelkie możliwe sposoby, wieszaliśmy plakaty promujące akcję – wszystko po to aby podkreślić wagę podstawowej umiejętności matematycznej.

                28 września 2018 na sali gimnastycznej odbył się apel, na którym z-ca dyrektora p. Dariusz Fijałkowski ogłosił VIII Światowy Dzień tabliczki Mnożenia. Podczas apelu nauczyciele wraz z uczniami przystąpili do egzaminu sprawdzającego znajomość tabliczki mnożenia. Wszyscy zdali go śpiewająco!
    Podsumowaniem wszystkich tabliczkowych zmagań było uzyskanie przez wielu uczniów tytułu „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.
                                                                    Gratulujemy!!!
    Akcja spodobała się starszej i młodszej społeczności naszej szkoły.


       Dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie w przeprowadzeniu akcji oraz za wspólną zabawę.                                                     
                                                                                                                Koordynator lokalny:
                                                                                                                 Agnieszka Kawalec
     

  • Wycieczka uczniów klasy 3a i 3b do Rezerwatu Modrzewina

          Dnia 5.10.2018r. odbyła się wycieczka do Rezerwatu przyrody "Modrzewina". Uczniowie klas: IIIA i IIIB pod opieką kierownika wycieczki p.Katarzyny Lewandowskiej, wychowawczyni klasy III A p.Elżbiety Wiśnik oraz nauczycieli p. Adeli Biniszewskiej i p.Eweliny Ptaszek mieli możliwość uczestniczyć w lekcji przyrody poprowadzonej przez pana leśniczego. Trzecioklasiści zapoznali się z czterowarstwową budową lasu i usłyszeli jakie zwierzęta zamieszkują rezerwat. Dowiedzieli się, że  występuje tutaj  aż 60 gatunków drzew i roślin. Wśród drzew na szczególną uwagę zasługuje modrzew polska. Dużo radości sprawiło wspólne ognisko z kiełbaskami. Dzieci pełne wrażeń i zadowolone wróciły z wycieczki.

                                                                                                                                                                                                                     KL

  • Wycieczka "Szlakiem Piastowskim" uczniów klasy 2a, 2b i 3b

             W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie klas IIa, IIb, IIIb uczestniczyli w dniach 21 i 22 września 2018 roku w wycieczce "Szlakiem Piastowskim". Będąc pod opieką kierownika wycieczki pani wicedyrektor Agaty Pachockiej oraz wychowawczyń klas p. Teresy Dulemby, p. Katarzyny Kozłowskiej oraz p. Katarzyny Lewandowskiej mieli możliwość zapoznania się z początkami powstania państwa polskiego. Zwiedzili Katedrę Gnieźnieńską, w której znajduje się grób męczennika, patrona Polski Św. Wojciecha. Z zaciekawieniem oglądali Drzwi Gnieźnieńskie przedstawiające życie świętego. Warto wspomnieć, że Drzwi Gnieźnieńskie są najcenniejszym zabytkiem sztuki romańskiej w Polsce. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali panoramę miasta z tarasu widokowego, do którego prowadziło 239 schodów. Zapoznali się z istotnymi dla Polski wydarzeniami historycznymi biorąc udział w lekcjach muzealnych - słuchając przewodnika, oglądając filmy, przyglądając się wykopaliskom w Muzeum Archidiecezjalnym. Następnie autokarem wycieczka udała się w kierunku Ostrowa Lednickiego. Uczniowie mieli okazję promem przepłynąć na wyspę. Tutaj znajduje się Muzeum Pierwszych Piastów i co najważniejsze jest to prawdopodobnie miejsce chrztu Polski.

     Pierwszy dzień wycieczki zakończył przyjazd do Biskupina, a dokładnie do Zajazdu w Biskupinie, w którym uczestnicy wycieczki zjedli obiadokolację,
    a następnie zgodnie ze wskazówkami instruktora nauczyli się strzelać z łuków. Następnie po dniu pełnym wrażeń udali się na nocleg.

     Drugiego dnia zaraz po śniadaniu uczniowie zwiedzili Muzeum Archeologii w Biskupinie. Gród w Biskupinie należy do najważniejszych odkryć w dziejach powstania państwa polskiego. Dzięki niemu wiemy jak ludzie dawniej żyli tzn. jak się ubierali, co jedli oraz czym się zajmowali. Oglądając rekonstrukcję wojenną mieliśmy możliwość choć przez chwilę poczuć tamtejszy klimat dawnych czasów. Wielu ciekawostek historycznych dowiedzieliśmy się zwiedzając Poznań. W podziemiach Katedry w Ostrowie Tumskim można było obejrzeń groby Mieszka I 
    i Bolesława Chrobrego. Przewodnik opowiedział ze szczegółami historię miasta, a zwiedzając Stary Rynek o najważniejszych symbolach takich jak poznańskie koziołki, rogale marcińskie czy pyry.

     Wracając z wycieczki pełni wrażeń wstąpiliśmy do restauracji McDonald's. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Grójca.

      Wycieczka w nawiązaniu do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości miała na celu pokazać uczniom jakie były początki powstania państwa polskiego oraz wyzwolić postawy patriotyczne.

    KL

  • Kalendarz roku szkolnego 2018/2019

  • Piknik rodzinny w Głuchowie na rzecz naszej uczennicy Adrianny Wasążnik!

         W sobotę, 15 września 2018 roku o godz. 11.00 na boisku w Głuchowie odbędzie się piknik rodzinny ze szczytnym celem, którym jest zbiórka charytatywna dla Adrianny Wasążnik, uczennicy klasy 5d naszej szkoły. W programie turniej piłkarski dla dzieci, Mecz Gwiazd, BIBA, DZIKU oraz Niespodzianka. Oprawa i nagłośnienie DJ SOPEL.

    Wstęp to darowizna do puszek wolontariuszy.

    Zapraszamy w imieniu rodziców Ady i organizatora Szymona Wójcika. 

  • Pani Barbaro, dziękujemy!

         Barbara Maria Szwagrzyk z domu Jagiełło urodzona 3 listopada 1952 r. w Bronisławowie , powiat grójecki.

      Ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Grójcu  3 czerwca 1972 r.,  15 maja 1979 r. liceum Pedagogiczne dla nauczycieli przedszkoli, a 30 czerwca 1980 r. otrzymała dyplom ukończenia Studium Wychowania Przedszkolnego.

    1 września 1983 r. złożyła ślubowanie nauczycielskie.

    Swą karierę nauczycielską zaczęła w szkole Podstawowej w Gościeńczycach. W 1978  przeniesiona do pracy w Państwowym Przedszkolu nr 1 w Grójcu, w 1981 r., do PSP nr 2,  gdzie 1 września 1983 r. złożyła ślubowanie nauczycielskie jako nauczyciel.

         Od samego początku swej kariery zawodowej związana była z oświatą grójecką. Na początku jako wychowawca oddziału przedszkolnego w Gościeńczycach , a potem do końca kariery zawodowej w 2010 r. jako nauczyciel matematyki w PSP nr 2 w Grójcu .  Brała aktywny udział w pracach rady pedagogicznej szkoły , pracując w zespołach nauczycielskich,  a także podejmując się różnych inicjatyw na rzecz uczniów – prac społecznych, wycieczek, konkursów, dyskotek.

         Była  aktywnym członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego , uczestnicząc  w pracach Komisji Rewizyjnej Zarządu Powiatowego Związku jako jej wieloletnia Przewodnicząca.

         Wielokrotnie nagradzana nagrodami dyrektora szkoły przez kolejno – dyrektora Mariana Wachowicza, Jacentego  Małkowskiego i Mariusza Wojno.

         Jako nauczyciel matematyki była ceniona za swoje wyrozumiałe podejście do ucznia. Ceniła inteligencję i inicjatywę. Jej uczniowie wielokrotnie zdobywali czołowe miejsca w konkursach matematycznych na szczeblu gminy , powiatu i województwa oraz w konkursach ogólnopolskich takich jak „Kangur”.

         Dyrektorzy szkoły  wielokrotnie  powierzali jej  wychowawstwo w oddziałach szkolnych. Potrafiła nie tylko zorganizować swych podopiecznych do pracy zespołowej, ale skutecznie wciągała w proces opiekuńczo-wychowawczy   rodziców. W aktach osobowych Barbary Szwagrzyk  znajdują  się podania rodziców, by to właśnie ona była wychowawcą ich dzieci . Jej liczni wychowankowie  wykształcili się na lekarzy, mecenasów, inżynierów, a także na nauczycieli, którzy  pracowali wraz z nią w „Dwójce” i stali się jej „kolegami  w pracy”.

        Znał ją Grójec i ona Grójec znała. Cieszyła się takim prestiżem u swych wychowanków i innych uczniów, że kiedy w sezonie jesienno-zimowym wracała ze szkoły po zmroku do domu, zapytana czy się nie boi , odpowiadała, że liczy  słowa „ Dzień dobry” lub „ Dobry wieczór”, padające nawet w nieciekawych okolicach przez które musiała przechodzić. Rozmawiając z licznymi mieszkańcami naszego miasta,  odnosiło się wrażenie, że Barbara już za życia cieszy się swego rodzaju legendą.

         W ostatnich latach swego życia, trapiona chorobą wycofała się z aktywnego życia. Jednak jej śmierć nas zaskoczyła i pogrążyła w smutku. Wraz z Barbarą Szwagrzyk  w życiu PSP nr 2 w Grójcu przeminęła  i zamknęła się pewna epoka. 

        Pani Barbaro ! Spoczywaj w pokoju.

       Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele św. Mikołaja w Grójcu w piątek, 13 września 2018 roku o godz.  10.00

    Dyrektor PSP nr 2

    Mariusz Wojno

     

  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

    Oddziały gimnazjalne -  godz. 8.45

    Klasy  4 – 8 – godz. 9.15

    Klasy 1 – 3 – godz. 9.45

                                                    Oddziały przedszkolne – godz.10.30

  • Wykaz podręczników do oddziału przedszkolnego

    5-6-latki oddział przedszkolny (5 godz.)

    "Elementarz sześciolatka" Nowa Era Pakiet  ( 4 karty pracy + książka + zeszyt grafomotoryczny + wyprawka)

    4-latki 

    "Entliczek" Nowa Era  (4 karty pracy + wycinanki + składanki)

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grójcu
    Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grójcu, ul. Polna 17 a
  • Budynek ul. Polna 17A (oddziały „0” – III i przedszkole przy PSP nr 2)
    Budynek ul. Polna 17 (oddziały IV – VIII PSP nr 2 oraz VII – VIII PSP nr 1)

    tel. 48/670 46 33

    lub

    48/664 07 57
    wew.
    101 – sekretariat
    102 – zastępca dyrektora PSP nr 1
    103 – zastępca dyrektora PSP nr 2
    104 – pedagog i psycholog
    105 – intendentka (kuchnia)
    106 – pokój nauczycielski
    107 – pielęgniarka

Galeria zdjęć