Nasza szkoła bierze udział w akcji: mleko, jogurty, serki naturalne, owoce i warzywa w szkole!

Życzymy wszystkim uczniom smacznego!

  • Wieczorek klas VI

     We wtorek 24 czerwca 2014 roku o godz. 16.00  rozpoczął sie wieczorek pożegnalny dla uczniów klas VI, którzy w czwartek opuszczą mury naszej szkoły. Szóstoklasiści przed rozpoczęciem byli uśmiechnięci i szczęśliwi. Liczyli dni dzielące ich od upragnionych wakacji. Pan Dyrektor Mariusz Wojno przywitał zaproszonych gości: członków Rady Pedagogicznej, rodziców i uczniów. Swoją obecnością zaszczycili nas goście specjalni: Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Bezpieczeństwa Rady Miejskiej w Grójcu Pani Barbara Pawlak, Pani Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Grójcu Teresa Winkler oraz Przewodnicząca Rady Rodziców przy PSP nr 2 Pani Kinga Czernicka. Zastępca Dyrektora Pani Krystyna Krawczykowska zaprosiła wszystkich do obejrzenia poloneza w wykonaniu uczniów klas VI, których przygotowała Pani Iwona Szulc. Polonez wzruszył nauczycieli, ale przede wszystkim rodziców, którzy z dumą patrzyli na swoje dzieci. Po polonezie rodzice zaprosili gości oraz uczniów na poczęstunek. Wspaniałym prezentem dla nauczycieli był tort w kształcie wazonu pełnego róż wraz z dedykacją dla Rady Pedagogicznej od klas szóstych. Tort zrobił wrażenie swym wyglądem, a podniósł swoją wartość smakiem. Uczniowie w końcu ruszyli do tańca, by nacieszyć się towarzystwem wychowawców, koleżanek i kolegów. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, żal było rozstawać się, tym bardziej, że dla szóstoklasistów to już ostatnia zabawa w murach naszej szkoły.   

       Dziękujemy Wam uczniowie klas VI i Waszym Rodzicom za ten wspaniały wieczór i .... tort. Nauczyciele otrzymali po różyczce do domu! To były wspaniałe chwile!

    Dziękujemy

    Rada Pedagogiczna PSP nr 2 w Grójcu

    AS

  • Wycieczka do Mirowic klasy O B, C i D

    W dniu 11 czerwca 2014 roku nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę do Pracowni Ceramicznej w Mirowicach pod opieką wychowawczyni: pani Jolanty Białek, Pani Anity Ptaszek, pani Joanny Wasążnik i pani katechetki Anety Senator. W ramach zajęć warsztatowych dzieci poznały różne techniki lepienia z gliny pod opieką i kierunkiem pań instruktorek. Mogły samodzielnie uformować różne przedmioty z gliny, a także skorzystać z koła garncarskiego. Wszystkie wykonane prace, które stworzyły dzieci, są ich właśnością i po obróbce w pracowni, zostaną dostarczone do szkoły. W przerwie między zajęciami przedszkolaki mogły pobawić się na placu zabaw, zagrać na gitarze, wypocząć na kocyku i łapać wielkie bańki mydlane, które puszczała dla nas pani Sylwia Różycka. Po intensywnej pracy przyszedł czas na posiłek i wielkie grillowanie. Z pomocą przyszły mamy: Julii, Ignasia i Sandry, które przygotowały kiełbaski i napoje. Na koniec odbyło się poszukiwanie skarbu. Wielkim odkrywcą został Kacper Kucharski z klasy O d. Przedszkolaki zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do szkoły, gdzie czekali na nich rodzice.

    AS

  • HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

    13.06 -  OSTATECZNY TERMIN WYSTAWIENIA OCEN

    16.06 – RADY KLASYFIKACYJNE,  GODZ. 14.30

    23.06 – RADA PODSUMOWUJĄCA, GODZ. 14.30

    24.06 – WIECZOREK POŻEGNALNY KLAS VI, GODZ. 16.00

    26.06 – ZAKOŃCZENIE KLAS VI, GODZ. 12.00

    26.06 -  ZAKOŃCZENIE ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH,  

                  GODZ.  14.00

    27.06 – ZAKOŃCZENIE KLAS IV-V,  GODZ. 9.00

                   ZAKOŃCZENIE KLAS I-III,    GODZ. 10.30

  • Wycieczka Kraków - Zakopane - Wieliczka klasy V b i V c

       W dniu 26 maja 2014 roku uczniowie klasy V c i V b oraz jeden uczeń klasy O d wraz z wychowawcami panią Jadwigą Świderską  i panem Andrzejem Zajkowskim  o godz. 6.30 wyruszyli na kilkudniową wycieczkę. Miłym zaskoczeniem była pani Ewa, pilot z zeszłorocznego wyjazdu, która przyjęła zaproszenie, by towarzyszyć nam i tym razem. Pierwszym punktem programu był Kraków i jego panorama, a przede wszystkim Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Spacerując między Sukiennicami a kościołem Mariackim, nie zdawaliśmy sobie sprawy, że pod ziemią, na głębokości kilku metrów, kryje się prawdziwy skarbiec wiedzy o przeszłości Krakowa. My postanowiliśmy go odkryć, dlatego zeszliśmy do Podziemi Rynku. 24 września 2010 roku został otwarty szlak turystyczny – Śladem europejskiej tożsamości Krakowa. Powstanie tej interaktywnej wystawy umożliwiły badania archeologiczne, które były prowadzone nieprzerwanie od 2005 do 2010 roku we wschodniej części Rynku Głównego. Odkryto wówczas ogromne bogactwo śladów wielowiekowej historii tego miejsca. Pod płytą Rynku powstał unikatowy na skalę europejską rezerwat archeologiczny o powierzchni blisko 4000 m2 , który dał nam możliwość podziwiania odnalezionych skarbów i poznania burzliwych dziejów średniowiecznego Krakowa. Po zwiedzaniu Krakowa udaliśmy się do pensjonatu U zbójnika w Murzasichle wprost na przepyszną obiadokolację.

       We wtorek po śniadaniu udaliśmy się na spotkanie z naszym przewodnikiem po Zakopanem, panem Bartkiem. Pierwszym punktem było zapoznanie ze stylami w budownictwie. Zobaczyliśmy  Willę Gąsieniców Sobczaków – Muzeum Stylu Zakopiańskiego, a także Kolibę – pierwszą willę wzniesioną wg projektu Stanisława Witkiewicza w stylu zakopiańskim. Zwiedziliśmy Stary Kościółek i Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku, gdzie pochowany jest m. in. Kornel Makuszyński, autor wielu książek dla dzieci, a także znajduje się tam symboliczny grób Macieja Berbeki, himalaisty, który zaginął na Broad Peak 6 marca 2013 roku. Następnie wjechaliśmy kolejką linowo-torową na Gubałówkę, gdzie posilaliśmy się kurtoszkołaczami, które są przysmakiem węgierskim. Wreszcie to na co czekali wszyscy – tor saneczkowy! Ostatnim punktem dnia był spacer Doliną Strążyską do Wodospadu Siklawica i Skocznie Narciarskie. Wieczór spędzaliśmy śpiewając przy ognisku i zajadając się własnoręcznie upieczonymi kiełbaskami.

        W środę mieliśmy wyruszyć do Doliny Kościeliskiej, ale pan przewodnik stwierdził, że poznał nasze możliwości i ma dla nas ambitniejszą propozycję – zdobycie jednego ze szczytów Tatr!!! Gęsia Szyja to szczyt w Tatrach Wysokich wznoszący się na wysokość 1489 m n.p.m. Nazwa Gęsia Szyja pochodzi od kształtu jednego z trzech ramion biegnącego pomiędzy wierzchołkiem szczytu a Rusinową Polaną (1170m), która była naszym pierwszym celem w dojściu na szczyt. Jest to przepiękna, rozłożysta polana reglowa u podnóża Tatr Wysokich, z której rozciąga się wspaniała panorama na całe Tatry. Na niej mieliśmy odpoczynek, posiłek i czas na zachwycanie się tym cudownym miejscem.  Jednak nasz cel to Gęsia Szyja, do której z Polany prowadziły najpierw schody, dla większości z nas – najtrudniejszy moment. W końcu udało się – pierwszy na szczyt wszedł Jaś, najmłodszy uczestnik naszej wędrówki, a za chwilę byliśmy tam wszyscy. Widok przecudny, jeśli nie byliście jeszcze w tym miejscu, to koniecznie już dziś planujcie wyprawę. Z Gęsiej Szyi udaliśmy się do Wodogrzmotów Mickiewicza – wodospady w Tatrach Wysokich utworzone z trzech większych i kilku mniejszych kaskad (od 3 do 10 m) na potoku Roztoka (w Dolinie Roztoki) wypływającym z Pięciu Stawów Polskich, ok. 1 km od jego ujścia do Białki. Trzy większe noszą nazwy: Wyżni Wodogrzmot, Pośredni Wodogrzmot i Niżni Wodogrzmot. Powstały one w miejscu, w którym woda pokonuje próg skalny, jakim Dolina Roztoki schodzi do Doliny Białki.  Zmęczeni, ale dumni z siebie i naszych możliwości wróciliśmy do pensjonatu.

        W czwartek wyruszyliśmy do Doliny Chochołowskiej -najdłuższej i największej doliny w polskich Tatrach, znajdującej się na zachodnim skraju polskich Tatr Zachodnich i stanowiącej orograficznie lewą odnogę doliny Czarnego Dunajca. Zajmuje obszar ponad 35 km² i ma długość ok. 10 km. Jest doliną walną. Administracyjnie leży na terenie wsi Witów. Z Siwej Polany dojechaliśmy kolejką do Polany Huciska, a dalej spacerkiem do schroniska PTTK. Po drodze odpoczywaliśmy przy Kaplicy na Chochołowskiej Polanie. Wybudowana jest w góralskim stylu z niemalowanych desek, kryta czarnymi, drewnianymi gontami. Jej kopuła zwieńczona jest krzyżem z surowego, nieheblowanego drzewa. Została wybudowana specjalnie dla serialu telewizyjnego Janosik. Po nakręceniu filmu pozostawiono ją. Kaplicy nadano imię św. Jana Chrzciciela. Niestety naszej wędrówce po Dolinie cały czas towarzyszył deszcz, który nas przemoczył, jednak nie przesłonił pięknych widoków, a nauczył pokonywania trudności w dążeniu do celu. Po powrocie do pensjonatu zaszaleliśmy, najpierw zamawiając sobie pizzę na telefon, a późnym wieczorem na dyskotece. Wszyscy świetnie się bawili.

        W piątek przyszedł czas pakowania walizek i podróży powrotnej do domu. Najpierw zakupy na Krupówkach i oscypki! Następnie Wieliczka, gdzie zwiedziliśmy Kopalnię Soli trasą turystyczną z przewodnikiem. Do Grójca przyjechaliśmy o 21.40.

        To był piękny czas, wspaniałe przeżycia i doświadczenia. U Zbójnika przepyszne jedzenie i fajne pokoje. Dziękujemy gospodarzom,  przewodnikom, panu kierowcy, pani pilot i wychowawcom.

    AS

     

     

  • Spotkanie autorskie z panem Grzegorzem Gortatem

       W dniu 7 maja 2014 roku uczniowie klasy VI b uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panem Grzegorzem Gortatem w Bibliotece Dziecięcej w Grójcu.

    AS

  • Spotkanie autorskie 24.03.2014

       W dniu 24 marca 2014 roku uczniowie klasy I b oraz dzieci z oddziału przedszkolnego grupa O c wraz z wychowawczyniami panią Anitą Dusińską i Panią Haliną Malewicz uczestniczyły w spotkaniu autorskim z panią Anną Uszyńską w Bibliotece Dziecięcej w Grójcu.

    AS

  • Konkursy Matematyczne

    W czwartek 20.03.2014 roku w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR 2014 "

     
    Szkolnym Koordynatorem Konkursu była pani Alina Andrychowicz. 
     
    Konkurs przeprowadzony został w następujących kategoriach:
    "Żaczek" - kl. II - 10 uczniów wzięło udział.
    "Maluch" - kl. III - IV  22 uczniów wzięło udział
    "Beniamin" - kl. V - VI  16 uczniów wzięło udział.
    Każdy uczestnik konkursu otrzymał breloczek - układankę przestrzenną.
    Mamy już wyniki konkursu.
    Wyróżnienia otrzymali uczniowie :
    "Żaczek":     Katarzyna Szczepaniak klasa II b
    "Maluch":  kl III   Łucja Zaraś klasa III b                       
                               Igor Komar klasa III c                         
                    kl IV       Weronika Biniszewska klasa IVc                                                    
                                  Kamila Kwapisz klasa IV d  
                                  Jan Zborowski IV d
                                  Bartłomiej Kwieciński klasa IV b
    "Beniamin" : kl V    Katarzyna Dzikowska klasa Va        
                                  Julia Senator klasa V c                     
                                  Paulina Nowak V c
                         kl VI  Tomasz Maciejewski klasa VI b
                                  Paulina Bąkiewcz VI a
      W dniu 10 kwietnia 2014 roku odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV, a w dniu 28 kwietnia dla klas V.
    KLASA IV:                                                                                                                                KLASA V:
                                                                             I miejsce                                                                                                    
    Magdalena Petrykowska klasa IV c                                                           Katarzyna Dzikowska klasa V a
                                                                              II miejsce                                                                                                 
    Weronika Biniszewska klasa IV c                                                              Julia Senator klasa V c
                                                                              III miejsce                                                                                           
    Agata Wicińska klasa IV a                                                                         Kamil Kojder klasa V a
    Maciej Sobierański klasa IV c
                                                                             Wyróżnienia:
    Julia Kopczyńska klasa IV a                                                                      Liliana Dąbkowska klasa V b
    Kamila Kwapisz klasa IV d                                                                         Alicja Ciaś klasa V b
    Michał Ciężkowski IV d                                                                              Bartłomiej Jakubczak klasa V c
    Karol Jakubowski IV d
     
                                                                     G R A T U L U J E M Y !!!
    AS
  • GRÓJBÓJ '2014

     W dniu 9 maja 2014 roku odbył sie finał XXI Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie GRÓJBÓJ '2014. "Wielka wojna 1914-1918 na Ziemi Grójeckiej. Czas pożogi i budowy" w Bibliotece Miejskiej w Grójcu. Z naszej szkoły w kategorii: szkoły podstawowe do finału dostały się obydwie zgłoszone drużyny, a nie było łatwo. Konkurs był na wysokim poziomie, do opanowania był duży zakres materiału o dużym stopniu trudności.

    Trzecie miejsce zajęli uczniowie klasy VI b: Tomasz Maciejewski i Mikołaj Mateusiak.

    Piąte miejsce uczennice klasy V c:  Paulina Nowak i Julia Senator.

    Uczniów do Grójboju przygotowała nauczycielka historii pani Mirosława Woźniak.

    Serdecznie gratulujemy :)

    AS

  • Tydzień Bibliotek

    W związku  z Tygodniem Bibliotek w naszej szkole w piątek 16 maja 2014 roku odbył się apel p.t. " Wokół książki". Został on przygotowany przez nasze panie bibliotekarki dla uczniów klas IV -VI. Dekorację i scenariusz opracowały panie Romualda Kamecka i Marzanna Krawczyńska, a wystąpili uczniowie należacy do Aktywu Bibliotecznego: Julia Senator i Paulina Nowak z klasy V c oraz Alicja Ciaś, Zuzanna Kot, Liliana Dąbkowska, Megi Enebish, Paweł Kaliciński, Mikołaj Antoszewski z klasy V b.  Apel poprowadziła pani dyrektor Krystyna Krawczykowska. Uczniowie mogli dowiedzieć się wielu cennych informacji o historii książki oraz zobaczyć prawdziwy papirus. Na koniec panie bibliotekarki ogłosiły , że czytelnikiem roku 2013/2014 w naszej szkole została Julia Senator uczennica klasy V c, którą nagrodzono brawami, dyplomem i książką. Gratulujemy Julii !!! Kochani uczniowie powodzenia w przyszłym roku szkolnym! W naszej bibliotece jest bardzo wiele nowości, a więc czytajcie książki!

    Tydzień Bibliotek – ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Akcja odbywa się zawsze w maju, a imprezy rozpoczynają się  8 maja –w Dniu Bibliotekarza.

     Tygodnie Bibliotek odbywały się pod hasłami:

    • 2006 - "Nie wiesz? Zapytaj w bibliotece"
    • 2007 - "Biblioteka Twojego wieku"
    • 2008 - "Biblioteka miejscem spotkań"
    • 2009 - "Biblioteka to plus"
    • 2010 - "Biblioteka - słowa, dźwięki, obrazy"
    • 2011 - "Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę"
    • 2012 - "Biblioteka ciągle w grze"
    • 2013 - "Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych

     

    Hasłem tegorocznego Tygodnia Bibliotek jest:

    „Czytanie łączy pokolenia”

    AS

  • Pierwszy Dzień Wiosny
    28.03.2014

    Pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca nazywany był kiedyś dniem wagarowicza, ale w naszej szkole nazwa ta zupełnie by nie pasowała. Obchodziliśmy  tego dnia Święto Wiosny i nikomu nie przyszło do głowy wagarować!

    Szkolne korytarze nabrały kolorów, pojawili się wiosennie poprzebierani uczniowie, a także niektórzy nauczyciele. Było wiele atrakcji. Najpierw Samorząd Uczniowski, którego opiekunem jest p. Dariusz Fijałkowski, zorganizował konkurs na wiosenne przebranie w klasach 4-6. Nagrodę zdobywały całe klasy. Brano pod uwagę ilość przebranych uczniów, a także ilość wiosennych elementów w ubiorze. Nagrodzone zostały dwie klasy : 4a i 4c. Nagrodę indywidualną zdobyła uczennica klasy 5a, która, jak można to było zobaczyć,  włożyła wiele wysiłku w swoje przebranie.

    W tym samym czasie klasy młodsze miały okazję obejrzeć inscenizację „Wiosenna rabatka”. To samo przedstawienie obejrzały później klasy starsze. Program został przygotowany przez trzy zespoły: Zespół Taneczny pod kierunkiem p. Joanny Rozmuszyńskiej - Gawlik, gromadzący uczennice z klasy 2c, Zespół Wokalny prowadzony przez p. Małgorzatę Żabińską, w którego skład wchodzą uczniowie klas 4-6, oraz Zespół Kółka Teatralnego składającego się z uczennic klasy 5c, którego opiekunem jest p. Katarzyna Kandybo. Wiązanka wierszy o wiosennych kwiatach, wesołych piosenek także o tematyce wiosennej i żywiołowo wykonywane tańce stworzyły udany pokaz. Całości dopełniały kolorowe stroje w żywych, wiosennych kolorach oraz wesoła dekoracja wykonana przez p. Edytę Gryczko i jej uczniów oraz z pomocą p. Jadwigi Świderskiej i p. Mirosława Chudzika. Inscenizacja ta została przedstawiona 28 marca także w Domu Opieki Społecznej w Lesznowoli, gdzie zostala bardzo dobrze przyjęta. Pensjonariuszom bardzo się spodobała. Przygotowano dla dzieci poczęstunek. Zapraszamy do galerii zdjęć.

    Po przedstawieniu rozpoczął się koncert „Mam Talent”, pod kierunkiem p. Małgorzaty Żabińskiej i p. Dariusza Fijałkowskiego. Przedstawiane były piosenki i tańce. Młodzi artyści wzbudzali gorący aplauz publiczności. Niektóre występy były na bardzo wysokim, można rzec, profesjonalnym poziomie. Wszyscy uczestnicy dostali słodkie upominki jako podziękowanie za prezentację swoich talentów. W obydwu imprezach nagłośnienie zapewnił p. Andrzej Zajkowski.

    Święto Wiosny w naszej szkole bardzo się wszystkim spodobało. Czekamy na nie za rok :)

    KK

  • Apel 3 MAJA

    W dniu 30 kwietnia w naszej szkole odbył się apel dla uczniów klas O-III oraz IV-VI z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowany został przez uczniów klasy VI b i V b pod kierunkiem pani Mirosławy Woźniak, która współpracowała z panem dyrektorem Mariuszem Wojno. Prezentację multimedialną opracowała pani Mirosława Woźniak. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny pod kierunkiem pani Jadwigi Sarneckiej. Dekorację przygotowała pani Wiesława Lewandowska, a za nagłośnienie odpowiedzialny był pan Andrzej Zajkowski na apelu dla kas IV-VI oraz pani Elżbieta Wiśnik na apelu dla klas 0-III.Apel poprowadziła dla klas IV-VI pani dyrektor Krystyna Krawczykowska, a dla klas młodszych pani Elżbieta Małachowska.

    AS

  • Wycieczka uczniów klas I do Łowicza

    We wtorek 29 kwietnia 2014 roku uczniowie klasy I a, I b, I c i I d wraz ze swoimi wychowawczyniami paniami: Elżbietą Wiśnik, Anitą Dusińską, Teresą Dulembą i Agata Pachocką uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Łowicza.

    AS

  • Dzień Ziemi w naszej szkole

    Dnia 28 kwietnia 2014 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi.

    Dzień Ziemi, znany także jako Światowy Dzień Ziemi – to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Tegoroczne obchody przebiegły pod hasłem: „Zmieniaj nawyki – nie klimat”.

    Z tej okazji uczniowie klasy 5 c przygotowali występ słowno – muzyczny. Uczniowie zaprezentowali się w wierszach i piosenkach o tematyce ekologiczno – przyrodniczej. Występ uświetnił pokaz taneczny. Myśl przewodnią występu stanowiło ukazanie piękna naszej planety, która niestety jest przez ludzi niszczona. Uczniowie przekazali także ważne treści edukacyjne dotyczące właściwych, ekologicznych nawyków.

    Scenariusz opracowała i przygotowała uczniów pani Jadwiga Świderska, przy dekoracji współpracowała z panią Wiesławą Lewandowską i panią Agatą Pachocką. Za muzyczną oprawę odpowiedzialna była pani Małgorzata Żabińska. Akompaniował uczeń klasy VI b Michał Jasiorowski. Nagłośnienie zapewnił pan Andrzej Zajkowski.

    AS

  • I Mistrzostwa Powiatu w Szachach Szybkich

    14.04.2014 r. w Grójeckim Ośrodku Kultury odbył się I Powiatowy Turniej Szachowy Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich. Do zawodów przystąpiło 8 podstawówek z terenu powiatu grójeckiego. O zwycięstwo rywalizowały czteroosobowe drużyny w składzie: trzech chłopców i jedna dziewczyna. Systemem każdy z każdym szachiści rozegrali 7 rund po 15 minut dla każdego zawodnika. PSP nr 2 w Grójcu godnie reprezentowali:

    Szymon Wasążnik, uczeń 5 klasy - I szachownica

    Bummbayar Enebish, uczeń 3 klasy - II szachownica

    Michał Ciężkowski, uczeń 4 klasy - III szachownica

    Martyna Chądzyńska, uczennica 3 klasy - IV szachownica

    Uczniowie sięgnęli w klasyfikacji drużynowej po wysokie III miejsce!

    Dodatkowe sukcesy odnieśli również: Martyna Chądzyńska zdobywając II miejsce na IV szachownicy oraz Michał Ciężkowski, który wywalczył miejsce III na tzw. trzeciej desce.

    Gratulujemy naszym młodym szachistom i życzymy kolejnych sukcesów na polu szachowym :) :) :)

    AFS

  • Kanonizacja Jana Pawła II
    15.04.2014

    W niedzielę Miłosierdzia Bożego w Watykanie Ojciec Święty Franciszek wyniesie na ołtarze Ojca Świętego Jana Pawla II i Jana XXIII. Z tej okazji w naszej szkole katechetka Katarzyna Kandybo przygotowała wraz z uczniami należącymi do Koła Teatralnego przepiękne i wzruszające przedstawienie, podczas którego przybliżona została osoba naszego Wielkiego Polaka. Oprawę muzyczną przygotowala pani Jadwiga Sarnecka wraz z chórem szkolnym przy akompaniamencie Michała Jasiorowskiego ucznia klasy VI b. Dekoracją sali gimnastycznej zajęła się pani Katarzyna Kandybo, której pomagali pani Edyta Gryczko, pani Anita Dusińska i pan Miroslaw Chudzik. Nagłośnienie zapewnił pan Andrzej Zajkowski, a oświetlenie, które wprowadziło widzów w nastrojowy klimat pan Justyński, tata naszych uczniów. We wtorek, 15 kwietnia 2014 roku przedstawienie obejrzeli uczniowie klas IV - VI o godz. 9.50, uroczystość poprowadziła pani dyrektor Krystyna Krawczykowska, a o godz. 11.00 uczniowie klas O-III pod okiem pani dyrektor Ewy Stasiak.

    AS

  • Konkursy

    W dniu 4 kwietnia 2014roku w Grójeckim Ośrodku Kultury rozstrzygnięto VII edycję  Konkursu Plastycznego „Wielkanocne inspiracje”. Wyróżnienia otrzymały:

    Wiktoria Sobczak  O a

    Zuzanna Rudecka klasa III b

    Julia Senator klasa V c

    GOK zaprasza po odbiór nagród w dniu 15 kwietnia br. o godz. 12.00 do Klubu Galeria w Grójeckim Ośrodku Kultury.

     

     

     

     

     

    W dniu 18 marca w GOK odbyły się eliminacje powiatowe XXXI Małego Konkursu Recytatorskiego. Z naszej szkoły niestety nikt się nie zakwalifikował, ale pięcioro uczniów otrzymało wyróżnienia. Byli to:

    Julia Kopa O b

    Jakub Faliszewski O c

    Maria Krawczyk klasa III c

    Aleksandra Jezierska klasa V b

    Aleksandra Zalewska klasa V c
     

     

     

       W dniu 18 lutego 2014r. w GOK rozstrzygnięto Konkurs Plastyczny „Ja, mały Picasso”. 

    Uczennica klasy III a Martyna Chądzyńska zajęła III miejce.

     

       Wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w tych konkursach dziękujemy, a nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów smiley

    AS

  • Koszykówka

    Drużyna PSP nr 2 w finale Mazowieckich Igrzysk Młodzieży w minikoszykówce chłopców

    Dnia 21 marca w Radomiu odbył się finał rejonowy Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w zawodach uczestniczyła reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Grójca. Drużyna składała się z chłopców, którzy na co dzień trenują koszykówkę w klubie MKS Grójec, pod okiem pana Jacka Siedleckiego.

    Zespół, aby dostać się do finału, musiał przebrnąć eliminacje, w których w finale powiatowym pokonał zespół z Belska Dużego 112:23 i w półfinale rejonowym w Radomiu pokonał drużynę PSP nr 24 Radom 41:17.

    W piątek przyszedł czas na finał. W zawodach uczestniczyły cztery najlepsze drużyny z rejonu radomskiego: SP Kozienice, SP nr 1 Szydłowiec, SP nr 4 Radom i  nasza drużyna.

    Zespół naszej szkoły w zawodach był faworytem, co chłopcy potwierdzili na boisku wygrywając swoje mecze średnią różnicą 30 pkt. W najciekawszym meczu pokonali drużynę z Radomia, która stawiła opór  w I kwarcie przegrywając ją tylko 3 punktami.

    Wyniki turnieju:

    PSP nr 2 – SP Kozienice                           67:13

    PSP nr 4 Radom – PSP nr 2 Grójec        15: 43

    Skład reprezentacji: Dąbrowski Jakub, Frączak Poldek, Grochowski Dawid, Jóźwiak Karol, Piecyk Miłosz, Krzyżanowski Bartek, Sypulski Sebastian, Duszak Patryk, Marcjanek Kamil, Zaręba Dominik, Kołacz Łukasz, Jakubczak Bartek         (dwóch ostatnich uczniowie klas 5 – tr. Mirosław Andrychowicz).

    Chłopcom gratulujemy i życzymy medalu na finale mazowieckim, co będzie kontynuacją wspaniałych osiągnieć „ Dwójki” w koszykówce na Mazowszu.

    DF

  • Pierwszy Dzień Wiosny

    Pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca nazywany był kiedyś dniem wagarowicza, ale w naszej szkole nazwa ta zupełnie by nie pasowała. Obchodziliśmy  tego dnia Święto Wiosny i nikomu nie przyszło do głowy wagarować!

    Szkolne korytarze nabrały kolorów, pojawili się wiosennie poprzebierani uczniowie, a także niektórzy nauczyciele. Było wiele atrakcji. Najpierw Samorząd Uczniowski, którego opiekunem jest p. Dariusz Fijałkowski, zorganizował konkurs na wiosenne przebranie w klasach 4-6. Nagrodę zdobywały całe klasy. Brano pod uwagę ilość przebranych uczniów, a także ilość wiosennych elementów w ubiorze. Nagrodzone zostały dwie klasy : 4a i 4c. Nagrodę indywidualną zdobyła uczennica klasy 5a, która, jak można to było zobaczyć,  włożyła wiele wysiłku w swoje przebranie.

    W tym samym czasie klasy młodsze miały okazję obejrzeć inscenizację „Wiosenna rabatka”. To samo przedstawienie obejrzały później klasy starsze. Program został przygotowany przez trzy zespoły: Zespół Taneczny pod kierunkiem p. Joanny Rozmuszyńskiej - Gawlik, gromadzący uczennice z klasy 2c, Zespół Wokalny prowadzony przez p. Małgorzatę Żabińską, w którego skład wchodzą uczniowie klas 4-6, oraz Zespół Kółka Teatralnego składającego się z uczennic klasy 5c, którego opiekunem jest p. Katarzyna Kandybo. Wiązanka wierszy o wiosennych kwiatach, wesołych piosenek także o tematyce wiosennej i żywiołowo wykonywane tańce stworzyły udany pokaz. Całości dopełniały kolorowe stroje w żywych, wiosennych kolorach oraz wesoła dekoracja wykonana przez p. Edytę Gryczko i jej uczniów oraz z pomocą p. Jadwigi Świderskiej i p. Mirosława Chudzika. Inscenizacja ta zostanie przedstawiona za tydzień także w Domu Opieki Społecznej w Lesznowoli.

    Po przedstawieniu rozpoczął się koncert „Mam Talent”, pod kierunkiem p. Małgorzaty Żabińskiej i p. Dariusza Fijałkowskiego. Przedstawiane były piosenki i tańce. Młodzi artyści wzbudzali gorący aplauz publiczności. Niektóre występy były na bardzo wysokim, można rzec, profesjonalnym poziomie. Wszyscy uczestnicy dostali słodkie upominki jako podziękowanie za prezentację swoich talentów. W obydwu imprezach nagłośnienie zapewnił p. Andrzej Zajkowski.

    Święto Wiosny w naszej szkole bardzo się wszystkim spodobało. Czekamy na nie za rok :)

    KK

  • Międzynarodowy Dzień Kota w GOK Grójec

    W poniedziałek 17 lutego 2014 roku w GOK odbył się Międzynarodowy Dzień Kota zorganizowany przez Animalsfriends Grójec. Przygotowano wiele konkursów, w których laureatami zostali uczniowie naszej szkoły.

    W konkursie literackim na opowiadanie o pomocy zwierzętom laureatami zostały:

    I miejsce - Julia Senator klasa V c za  opowiadanie p.t. "Na pomoc zwierzakom"

    II miejsce - Natalia Walczak klasa VI a za opowiadanie p.t. "Szczęście Ani"

    wyróżnienie - Katarzyna Dzikowska klasa V a za opowiadanie p.t. "Jak można pomagać zwierzętom?" i wiersz "Kocia mama"

    W konkursie fotograficznym "zdjęcie kota" lauratami zostali:

    I miejsce - Michał Ciężkowski klasa IV d

    II miejsce - Klaudia Hernik klasa V b

    III miejsce - Oliwia Kot klasa V b

    W konkursie "Opowiedz o swoim kocie" wyróżnienie zdobyła Roksana Kita z klasy IV b

    W konkursie wiedzy o kocie lauratkami zostały:

    I miejsce - Paulina Bąkiewicz klasa VI a

    II miejsce - Natalia Walczak klasa VI a

    W konkursie plastycznym na plakat laureatami zostali:

    II miejsce - Wiktoria Stykowska klasa IV b

    III miejsce - Bulganmaa Enebish klasa V b

    W konkursie plastycznym "puszka na kwestę"  w związku z dużą ilością nagrodzonych przyznano same wyróżnienia. Z naszej szkoły otrzymali je:

    Maciej Czempiński klasa IV b

    Paula Budzyńska klasa V c

    Marika Suska klasa V c

    Bartosz Belicki klasa VI b

     

    Wszystkim nagrodzonym uczniom z naszej szkoły serdecznie gratulujemy :)

    AS

  • Apel podsumowujący osiągnięcia uczniów klas IV - VI w I półroczu 2013/2014

    W dniu 12 lutego 2014 roku odbył sie apel podsumowujący osiągnięcia uczniów klas IV-VI w I półroczu 2013/2014.

    Najwyższe wyniki w nauce osiągnęli uczniowie następujących klas:

    - w klasach czwartych – 4d – 4,43

    - w klasach piątych      - 5c – 4,5

    - w klasach szóstych    - 6b – 4,28

    Najlepsi uczniowie ze średnią ocen 5,0 i wyższą to:

    1. Bąkiewicz Paulina– 6a – 5,5

    2. Dzikowska Katarzyna – 5a – 5,36

    3. Dąbkowska Lilianna– 5b – 5,36

    4. Senator Julia– 5c – 5,36

    5. Biniszewska Weronika – 4c – 5,27

    6. Jopek Antoni– 4d – 5,27

    7. Kwapisz Kamila– 4d – 5,27

    8. Biały Barbara– 5b – 5,27

    9. Walczak Natalia– 6a – 5,2

    10. Potoroczyn Julia– 6b – 5,2

    11. Mateusiak Mikołaj– 6b – 5,2

    12. Pyczak Alicja– 4d – 5,18

    13. Zalewska Aleksandra– 5c – 5,18

    14. Jezierska Aleksandra– 5b – 5,18

    15. Szczęsna Klaudia– 6b – 5,1

    16. Zieliński Maciej– 6b – 5,1

    17. Kot Zuzanna– 5b – 5,09

    18. Samborska Julia– 5c – 5,09

    19. Ciężkowski Michał– 4d – 5,09

    20. Betka Michał– 4d – 5,09

    21. Karolak Izabella– 6b – 5,0

    22. Rączkowski Kamil– 6b – 5,0

    23. Enebish Bulganmaa– 5b – 5,0

    24. Niedbałko Maja– 5c – 5,0

    25. Wicińska Agata– 4a – 5,0

    26. Kwieciński Bartłomiej– 4b – 5,0

    27. Wójcik Paweł– 4b – 5,0

    28. Petrykowska Magdalena – 4c – 5,0

    29. Zborowski Jan– 4d – 5,0

       

      - Z ocenami celującymi – 95 uczniów .

      - Łącznie wystawiono 150 ocen celujących.

       

      Najwyższą frekwencję uzyskały klasy:

                 I.     Vb – 96,3%

                II.     Vc – 95,62%

                III.   IVc – 94,9%  i  VIb – 94,86%

     

         Uczniowie wyróżnieni za 100% frekwencję:

    1. 4a – Mydłowska Iwona

    2. 4c – Augustowski Stanisław

    3. 4c – Grzegrzółka Albert

    4. 5b – Biały Barbara

    5. 5b – Dąbkowska Lilianna

    6. 5b – Drogosiewicz Piotr

    7. 5b – Jezierska Aleksandra

    8. 5b – Kaliciński Paweł

    9. 5b – Katana Maja

    10. 5b – Kuliński Maciej

    11. 5b – Łukasiak Dominika

    12. 5c – Borkowska Julia

    13. 5c – Czarnecka Dominika

    14. 5c – Maciejewski Krzysztof

    15. 5c – Podgórska Maja

    16. 5c – Strzelczyk Martyna

    17. 5c – Stupka Łukasz

    18. 6b – Maciejewski Tomasz

    19. 6b – Czernicki Mateusz

    20. 6b – Marcjanek Kamil

    21. 6b – Belicki Bartosz

    22. 6b – Pyrek Aleksandra

    23. 6b – Rączkowski Kamil

    24. 6c – Dąbkowska Kamila

      OSIĄGNIĘCIA  UCZNIÓW

       

      Kuratoryjny Konkurs Matematyczny:

           - Bąkiewicz Paulina z klasy 6a zakwalifikowała się do II etapu rejonowego.

       

       - XVI Konkurs Recytatorski – zorganizowany przez GOK:

                    -wyróżnienie – Kwapisz Kamila 4d i Ciaś Alicja 5b

       

      Konkursy plastyczne:

       

      1. „Portret mojego nauczyciela”

              I miejsce – Senator Julia 5c

              II miejsce – Jopek Antoni 4d

              III miejsce – Marcjanek Kamil 5d

       

      2. „Barwy jesieni”:

               I miejsce – Zalewska Aleksandra 5c i Jaworska Julia 4c

               II miejsce – Jopek Antoni 4d

               III miejsce – Jasiorowska Aleksandra 5b

       

      3. „Ozdoba choinkowa”:

               Wyróżnienie – Senator Julia 5c

       

       

      Osiągnięcia sportowe:

       - Delfinada – XI edycja

                         I i II miejsce – Dąbkowska Liliana 5b

       

       - Turniej „O puchar Menadżera Sportu” – rocznik 2002 :

                        I  miejsce - Kroczak Miłosz 5b

       

       - 21 Turniej Gwiazdkowy mini koszykówki chłopców w Pruszkowie:

                        IV miejsce

       

       - Rozgrywki mini koszykówki chłopców w Białymstoku rocznik 2002:

                        III miejsce

       

       - I miejsce w Turnieju Koszykówki o Puchar Dyrektora Grójeckiego Ośrodka Sportowego

       

       - II miejsce w Turnieju Koszykówki Pivot Cap w Legionowie

       

       - II miejsce w  Białołęckim Turnieju Koszykówki w Warszawie

       

       - III miejsce w zawodach między powiatowych w Radomiu w piłce ręcznej

       

       - I miejsce w Gminnym Turnieju piłki nożnej o Puchar Dyrektora GOS

       

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

    AS

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grójcu
    Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grójcu, ul. Polna 17 a
  • Budynek ul. Polna 17A (oddziały „0” – III i przedszkole przy PSP nr 2)
    Budynek ul. Polna 17 (oddziały IV – VIII PSP nr 2 oraz VII – VIII PSP nr 1)

    tel. 48/670 46 33

    lub

    48/664 07 57
    wew.
    101 – sekretariat
    102 – zastępca dyrektora PSP nr 1
    103 – zastępca dyrektora PSP nr 2
    104 – pedagog i psycholog
    105 – intendentka (kuchnia)
    106 – pokój nauczycielski
    107 – pielęgniarka

Galeria zdjęć