Nasza szkoła bierze udział w akcji: mleko, jogurty, serki naturalne, owoce i warzywa w szkole!
Życzymy wszystkim uczniom smacznego!
W dniach 8 - 10 czerwca 2015 roku uczniowie klasy IV a i IV b pod opieką wychowawców; pana Dariusza Fijałkowskiego, pana Jacka Siedleckiego oraz pani Aliny Świdzińskiej udali się na wycieczkę Mazury - cud natury. W programie:
1 dzień -wyjazd godz. 7.00, dojazd do Giżycka zwiedzanie „Twierdza Boyen” i spływ rzeką Krutyń, obiadokolacja , zakwaterowanie w gospodarstwie agroturystycznym Piasutno/Swiętajna
2 dzień- śniadanie, wyjazd do Mikołajek – Aquapark w Hotelu Gołębiewskim, zwiedzanie Mikołajek, przejazd do Kadzidłowa, zwiedzanie Parku Dzikich Zwierząt , przejazd do bunkrów dowództwa Wehrmachtu w Mamerkach, obiadokolacja, spacer nad jezioro, ognisko.
3 dzień -śniadanie, park linowy w Spychowie, powrót na obiad wyjazd do domu.
AŚ i DF
W środę 27 maja uczniowie klas 6b, 6c i 4c pod opieką wychowawców: pani Jadwigi Świderskiej, pani Mirosławy Woźniak i pana Andrzeja Zajkowskiego uczestniczyli w 3-dniowej wycieczce szkolnej Szlakiem Piastowskim.
"Wyruszyliśmy sprzed szkoły punktualnie 6.45 i udaliśmy się do Kórnika, gdzie zwiedzaliśmy zamek oraz arboretum liczące około 3 tysiące gatunków i odmian drzew oraz krzewów. Jest to jeden z największych w Europie Środkowej parków dendrologicznych. Wrażenie na większości z nas wywarła opowieść o Białej Damie oraz piękne rododendrony, czyli różaneczniki i Cisowe Komnaty. Z Kórnika pojechaliśmy do Poznania i zwiedzaliśmy Stary Rynek oraz Palmiarnię. Późnym wieczorem dotarliśmy do Ośrodka Wypoczynkowego Maria w centrum Przyjezierza położonego w obszarze krajobrazu chronionego w Lasach Miradzkich nad jeziorem Ostrowskim. W czwartek po śniadaniu pojechaliśmy do pierwszej stolicy Polski, gdzie przespacerowaliśmy się Starym Miastem, zwiedzaliśmy Katedrę, Drzwi Gnieźnieńskie oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego, a także weszliśmy na wieżę, skąd rozpościerała się przepiękna panorama Gniezna. Następnie udaliśmy się do Biskupina. Zwiedzaliśmy tam Prawosławną Osadę, a potem Muzeum Kolejki w Wenecji, a także przejechaliśmy się kolejką wąskotorową. Wieczorem wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń do ośrodka na oiadokolację, po której zorganizowaliśmy sobie dyskotekę. Ostatniego dnia wyruszylismy do Kruszwicy na Mysią Wieżę oraz płynęliśmy statkiem po Jeziorze Gopło. Do Grójca przyjechalismy po godz. 17 pełni niesamowitych wrażeń i przeżyć. Zapamiętamy tę podróż Szlakiem Piastowskim do końca życia. To była nasza ostatnia wspólna wycieczka w szkole podstawowej z naszymi wychowawcami. Dziękujemy im bardzo za wszystkie wycieczki, będziemy ten czas spędzony razem często wspominać powracając do pamiątkowych zdjęć".
Sprawozdanie przygotowała
uczennica klasy 6 c
Julia Senator
25 maja w naszej szkole odbył się apel biblioteczny " Z książką przez stulecia w Polsce" dla klas IV-VI.
Przedstawienie przygotowali członkowie "Koła Bibliotecznego" PSP nr 2 w Grójcu pod kierunkiem pań bibliotekarek : Romualdy Kameckiej i Marzanny Krawczyńskiej z okazji "Dni Oświaty Książki i Prasy".
MK
W dniu 9 czerwca 2015 roku uczniowie klasy I c i I d wraz z wychowawczyniami panią Izą Szydlik i panią Adelą Biniszewską oraz szkolnym fotografem panią Aneta Senator udały się na wycieczkę do Łodzi. Sprzed szkoły wyruszyliśmy punktualnie o 7.45, w bardzo dobrych nastrojach, pomimo, że pogoda zapowiadała się na deszczową. Do łodzkiego ZOO liczącego obecnie około 3 tysięcy zwierząt: ssaków, gadów, płazów i ptaków dotarliśmy kwadrans po dziesiątej. Łodź przywitała nas ciepłem i grzejącym słoneczkiem, a u bram ZOO czekał na nas już przepiękny paw, który zaprezentował się wspaniale. Zobaczyliśmy wiele gatunków zwerząt, a na koniec weszliśmy do mini ZOO, gdzie mogliśmy z bliska przyjrzeć się, dotknąć rogów, pogłaskać wiele udomowionych zwierzątek. Ten moment podobał się wszystkim najbardziej, to niezapomniane przeżycie być tak blisko, a przede wszystkim dotknąć tych przemiłych kóz, owiec, baranów, królików itp. Z żalem opuszczaliśmy ZOO, ale już czekali na nas w Muzeum Animacji "Semafor", gdzie mogliśmy dotknąć kopii statuetki Oskara za film "Piotruś i wilk" z 2008 roku, a także poznać bohaterów wielu bajek animowanych, które powstały w Łodzi. Obejrzeliśmy dwa filmy o Zajączku Parauszku oraz Mokrą bajeczkę, a na koniec wzięliśmy udział w warsztatach, które pokazały nam, jak powstaje film animowany. Podzieleni na 4 grupy, sami stworzyliśmy krótkie filmy animowane. Była to niesamowita przyjemność stworzyć film, ale zarazem byliśmy ogromnie dumni z siebie i swoich możliwości. Uwieńczeniem dnia była wizyta w restauracji Mc Donald's, skąd po obfitym posiłku zmęczeni wróciliśmy do Grójca, gdzie czekali na nas już nasi rodzice.
AS
Z okazji Dnia Dziecka w poniedziałek 1 czerwca 2015 roku klasy 0-III na 2 godzinie lekcyjnej obejrzały przedstawienie pt.: "Śpiąca Królewna" w wykonaniu Koła Teatralnego, do którego należą uczniowie klasy II d pod kierunkiem pani Agaty Pachockiej. Na 3 godzinie lekcyjnej uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zawodach sportowych pod kierunkiem pani Katarzyny Kozłowskiej, a na 4 godzinie bawili się na dyskotece. Natomiast klasy II i III miały dyskotekę na 3 godzinie, a na 4 wzięły udział w zawodach sportowych pod kierunkiem pani Agaty Pachockiej. Wyniki zawodów sportowych podane zostaną na stronie szkoły w najbliższym czasie.
AS
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 dla uczniów klas IV-V odbyło się w piątek 27 czerwca 2014 roku o godz.9.00 od programu artystycznego przygotowanego przez uczennice klasy V c i IV c należące do koła teatralnego prowadzonego przez Panią Katarzynę Kandybo. Piosenki do programu opracowała i uczennice przygotowała Pani Małgorzata Żabińska. Za nagłośnienie odpowiedzialny był Pan Andrzej Zajkowski, który przygotował również prezentację multimedialną - wspomnienie wydarzeń z życia naszej szkoły, a uroczystość poprowadziła Pani Krystyna Krawczykowska, Zastępca Dyrektora Szkoły. Powitała zaproszonych gości, wśród których znalazł się Pan Kazimierz Kochański wiceprzewodniczący Rady Gminy i Miasta Grójec oraz przewodnicząca Rady Rodziców PSP nr 2 Pani Kinga Czernicka, Pan Dyrektor Mariusz Wojno, Zastępca Dyrektora Pani Ewa Stasiak, nauczyciele, rodzice i uczniowie naszej szkoły. Po programie artystycznym został wprowadzony sztandar szkoły i rozpoczęło się wręczanie nagród dla najlepszych uczniów w klasach IV-V.
Wychowawczyni klasy IV a Pani Maria Faliszewska wraz z Panem Dyrektorem Mariuszem Wojno wręczyła nagrody dla najlepszych w swojej klasie:
Promocję z wyróżnieniem otrzymali:
Kopczyńska Julia średnia - 5,0
Pietrusiński Dawid - 5,0
Wicińska Agata - 5,0
Makuch Magdalena - 4,81
Sawicka Wiktoria 4,81
Dyplom za 100% frekwencję otrzymała Iwona Mydłowska, a za wzorową frekwencję Sujecki Kacper i Wicińska Agata.
Wychowawczyni klasy IV b Pani Elżbieta Wachowicz wraz z Panem Dyrektorem Mariuszem Wojno wręczyła nagrody dla najlepszych w swojej klasie:
Promocję z wyróżnieniem otrzymali:
Wójcik Paweł średnia - 5,18
Kwieciński Bartłomiej - 5,0
Czempiński Maciej - 4,81
Żukowski Michał - 4,81
Bardzo dobre wyniki w nauce osiągnęła Rutkowska Natalia ze średnią - 4,54
Dyplom za 100% frekwencję otrzymała Stykowska Wiktoria, a za wzorową frekwencję Rutkowska Natalia i Bielicka Ewelina.
Wychowawczyni Pani Grażyna Kołdrowska wraz z Panem Dyrektorem wręczyli nagrody dla najlepszych w klasie IV c:
Promocję z wyróżnieniem otrzymali:
Biniszewska Weronika średnia - 5,45
Petrykowska Magdalena - 5,09
Kopa Natalia - 4,9
Sobierański Maciej - 4,9
Bardzo dobre wyniki w nauce osiągnęli:
Guba Aleksandra ze średnią - 4,72
Czernicka Aleksandra - 4,54
Jaworska Julia - 4,54
Waśniewski Jan - 4,54
Dyplom za wzorową frekwencję otrzymały:
Biniszewska Weronika, Czernicka Aleksandra i Grzegrzółka Albert.
Wychowawczyni Pani Agata Felczak Sadowska wraz z Panem Dyrektorem wręczyli nagrody dla najlepszych w klasie IV d:
Promocję z wyróżnieniem otrzymali:
Kwapisz Kamila średnia - 5,45
Pyczak Alicja - 5,27
Jopek Antoni - 5,27
Ciężkowski Michał - 5,18
Jakubowski Karol - 5,18
Zborowski Jan - 5,09
Betka Michał - 5,0
Justyński Bartosz - 4,91
Wróbel Kacper - 4,91
Hałas Sebastian - 4,82
Janiszewska Daria - 4,82
Knap Jakub - 4,82
Woźniak Zuzanna - 4,82
Dyplom za wzorową frekwencję otrzymali:
Wróbel Kacper, Thomas Jakub i Jopek Antoni.
Wychowawczyni klasy V a Pani Iwona Szulc wraz z Panem Dyrektorem wręczyła nagrody dla najlepszych w swojej klasie:
Promocję z wyróżnieniem otrzymali:
Dzikowska Katarzyna ze średnią - 5,73 i Narożniak Patryk - 5,09
Bardzo dobre wyniki w nauce osiągnęli: Jackowska Martyna, Górski Kacper i Trzaska Bartosz ze średnią -4,64.
Wychowawca Pan Andrzej Zajkowski i Pan Dyrektor wręczyli nagrody dla najlepszych w klasie V b:
Promocję z wyróżnieniem otrzymali:
Jezierska Aleksandra średnia - 5,55
Dąbkowska Liliana - 5,55
Kot Zuzanna - 5,36
Biały Barbara - 5,27
Enebish Bulganmaa - 5,27
Ciaś Alicja - 5,18
Antoszewski Mikołaj - 5,0
Hewage Alan - 4,91
Kroczak Miłosz 4,91
Kaliciński Paweł - 4,82
Bardzo dobre wyniki w nauce osiągnęły Szymańska Katarzyna i Katana Maja ze średnią 4,55.
Dyplom za 100% frekwencję otrzymał Kaliciński Paweł, a za wzorową frekwencję Łukasiak Dominika, Katana Maja, Dąbkowska Liliana, Stokowski Kamil, Kuliński Maciej, Enebish Bulganmaa i Walczak Jakub.
Wychowawczyni klasy V c Pani Jadwiga Świderska wraz z Panem Dyrektorem Mariuszem Wojno wręczyła nagrody dla najlepszych w swojej klasie:
Promocję z wyróżnieniem otrzymali:
Senator Julia średnia - 5,91
Mariańczyk Sandra - 5,27
Niedbałko Maja - 5,27
Samborska Julia - 5,18
Zalewska Aleksandra - 5,18
Borkowska Julita - 5,09
Nowak Paulina - 5,09
Czarnecka Dominika - 5,0
Jakubczak Bartosz - 5,0
Maciejewski Krzysztof - 5,0
Nowakowski Konrad - 4,91
Podgórska Maja - 4,91
Malinowska Julia - 4,91
Czapski Mateusz - 4,82
Janota Wiktoria - 4,82
Bardzo dobre wyniki w nauce osiągnęła Zalewska Eliza ze średnią - 4,5
Dyplom za wzorową frekwencję otrzymali: Borkowska Julita, Gwardjak Jakub i Strzelczyk Martyna.
Najwyższą średnią w roku szkolnym 2013/2014 osiągnęły dwie uczennice naszej szkoły. Uczennica klasy VI a Paulina Bąkiewicz i uczennica V c Julia Senator z wynikiem 5,91. Paulina jest juz absolwentką naszej szkoły, a Julia zdała do klasy VI. Co trzeba zrobić, by osiągnąć taki wynik? Należy brać udział w konkursach i zdobywać wyniki i reprezentować szkołę poza nią. Julia Senator wzięła udział w konkursach prawie we wszystkich dziedzinach. Zajęła I miejsce w konkursie literackim organizowanym przez GOK na opowiadanie o zwierzętach z okazji Międzynarodowego Dnia Kota, brała udział w konkursach recytatorskich w naszej szkole, została czytelnikiem roku 2014, bo przeczytała najwięcej książek w szkole, zdobyła I miejsce w Szkolnym Konkursie na najlepszą prezentację multimedialną o USA, otrzymała wyróżnienie w Miedzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny, II miejsce w szkolnym konkursie matematycznym dla uczniów klas V, została finalistką Biblijnej Akademii Najmłodszych w Archidiecezji Warszawskiej, zdobywała nagrody przez cały rok szkolny w różnych konkursach plastycznych organizowanych przez szkołę i GOK, zdobyła czterokrotnie pierwsze miejsce w rzucie piłeczką palantową podczas Czwartków Lekkoatletycznych, zajęła V miejsce w XII edycji DELFINADY pływając kraulem, VII miejsce w sztafecie oraz VIII miejsce w stylu grzbietowym i V miejsce w XXI Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie GRÓJBÓJ '2014, "Wielka wojna 1914-1918 na Ziemi Grójeckiej. Czas pożogi i budowy" w Bibliotece Miejskiej w Grójcu.
Kochani bezpiecznie odpoczywajcie podczas wakacji, byście 1 września pełni sił wzięli się do pracy, by osiągać, jak najwyższe wyniki w nauce i sporcie.
Życzymy Wam bezpiecznych, udanych, pełnych słońca wakacji!!!
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne PSP nr 2 w Grójcu
W piątek 29 maja 2015 roku uczniowie z klasy I a wraz z wychowawczynią, panią Elżbietą Małachowską przygotowali Święto Mamy i Taty. Z tej okazji dzieci zaprosiły swoich rodziców, aby obejrzeli przygotowany występ artystyczny. Wszyscy bardzo się starali podczas recytacji wierszy, śpiewu piosenek. Były również życzenia oraz podziękowania. Dodatkową atrakcją było wręczenie rodzicom własnoręcznie wykonanych przez dzieci kolorowych laurek. Był to czas ogromnych wzruszeń.
AS
W dniu 28 maja 2015 roku odbył sie Szkolny Turniej Szachowy z okazji Dnia Dzecka. Zorganizowała go pani Agata Felczak Sadowska.
Dnia 28.05.2015 roku w oddziale przedszkolnym „0”D odbyło się Święto Mamy i Taty. Z tej okazji dzieci wraz z wychowawczynią zaprosiły swoich rodziców, aby obejrzeli przygotowany występ artystyczny. Wszystkie przedszkolaki bardzo się starały podczas recytacji wierszy, śpiewu piosenek i tańców. Były również życzenia oraz podziękowania. Dodatkową atrakcją było wręczenie rodzicom własnoręcznie wykonanych przez dzieci kolorowych serduszek oraz portretów rodziców. Nie odbyło się bez wzruszeń, gdyż nie jednej mamie i tacie popłynęła łza radości po policzku. Po zakończeniu części artystycznej dzieci zaprosiły swoich rodziców na słodki poczęstunek. Dzień ten był pełen wzruszeń dla wszystkich.
AP
W środę 27 maja 2015 roku uczniowie klas II wraz z wychowawczyniami: panią Elżbietą Wiśnik, panią Anitą Dusińską, pania Teresą Dulembą, panią Agata Pachocką oraz katechetkami: panią Katarzyną Kandybo i panią Anetą Senator udali się na piegrzymkę do Niepokalanowa. Dzieci najpierw uczestniczyły we Mszy świętej w kaplicy Maksymiliana Marii Kolbego, którą koncelebrowali: ksiądz proboszcz naszej parafii Zbigniew Suchecki oraz ks. Kamil Falkowski, nasz duszpasterz dzieci, a następnie obejrzały Misterium Męki Pańskiej. Po krótkim posiłku zwiedziły Muzeum św. Maksymiliana Kolbego wraz z przewodnikiem, a także Muzeum Pożarnictwa i Muzeum Papieskie oraz Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej - Bazylikę Mniejszą.
AS
W dniu 23 maja 2015r. o godz. 18.00 odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego"Jabłoniowe obrazy. Miało to miejsce podczas Święta Kwitnących Jabłoni na Placu Targowym. Nagrody wręczył pan Grzegorz Rejer, Dyrektor GOK .
Kategoria III –klasy IV-VI PSP
I miejsce zajęła uczennica klasy VI c Julia Senator.
Gratulujemy!!!
AS
W dniu 21. 05.2015r. 45 uczniów z klasy 5a, 5b, 5c i 5d pod opieką p. M. Faliszewskiej, p. G. Kołdrowskiej , p. E. Wachowicz wzięło udział w wycieczce szkolnej do Janowca i Kazimierza Dolnego.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem i wysłuchania historii Zamku w Janowcu, a także obejrzeliśmy zabytkowy dwór szlachecki i spichlerz. Następnie przejechaliśmy kolejką turystyczną do przystani, z której odbyliśmy rejs statkiem po Wiśle do Kazimierza. Tam zwiedziliśmy zabytki miasta, m. in. spichlerz, kościół, Rynek z renesansowymi kamieniczkami, basztę obronną. Weszliśmy na Górę Trzech Krzyży, z której podziwialiśmy piękną panoramę miasta. Następnie odbyliśmy wycieczkę eko- busikami do „ Krainy lessowych wąwozów”, gdzie obejrzeliśmy piękny Wąwóz Korzeniowy. Po drodze zatrzymaliśmy się na obrzeżach lasu robiącego niesamowite wrażenie, w miejscu, w którym był stary cmentarz żydowski. Zostały po nim tablice nagrobne i tzw.„Ściana Płaczu”. Po powrocie do miasta był czas na zakup pamiątek i „ kazimierskich kogutów”. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Puławach w McDonald’s.
Wycieczka była bardzo udana. Dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń oraz ciekawych wiadomości z historii i przyrody .
EW
W dniu 19 maja 2015 roku uczniowie klas czwartych wraz z nauczycielką przyrody panią Jadwigą Świderską oraz z wychowawcami : panią Mirosławą Woźniak, panem Dariuszem Fijałkowskim, panem Jackiem Siedleckim udali się na wycieczkę do lasu.
W dniu 19 maja 2015 roku w oddziałach przedszkolnych „0”A, „0”B, „0”C i „0”D odbyły się warsztaty ekologiczne w ramach Projektu „20 lat recyklingu po napojach w Polsce” w 2015 z inicjatywy mamy Hani Rozegnał z oddziału przedszkolnego 0 b. Dzieci poznały sposoby segregacji różnych odpadów oraz możliwości ich powtórnego wykorzystania. Dowiedziały się, że aluminiowe puszki po napojach w całości nadają się do ponownego przerobienia. Przedszkolaki brały czynny udział w oddzielaniu surowców, które nie nadają się do powtórnego przetworzenia. Oddzielały tworzywa sztuczne i metale, papier a także opakowania szklane. Poznały jedną z metod ochrony środowiska naturalnego tzn. recyklingu- jego celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenia ilości odpadów. Materiały, które nadają się do ponownego wykorzystania, bywają opatrzone kodem recyklingu. Wspólnie ze swoimi wychowawczyniami rysowały i kolorowały nowo poznany symbol zawierający trzy strzałki, tworzące trójkąt z grotami skierowanymi zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Dzieci otrzymały gadżety w postaci magnesów oraz pochwałę ustną za wspólną prace i zabawę. Były bardzo zainteresowane, zachwycone oraz zadowolone z zajęć.
AP
W dniu 11 maja 2015 roku na lekcje w klasie II d pzyszła z wizytą mama Vanessy, która pochodzi z Mongolii. Opowiedziała dzieciom o kulturze i zwyczajach swojego kraju.
AP
W dniu 7 maja 2015 roku w naszej szkole odbyły się koncerty Electric Duo dla klas I-III pt. "Violinek i Cellinek - na muzycznej ścieżce" oraz dla klas IV-VI pt.: "Bitwa na smyczki". Wystąpili: Kamil Skicki - skrzypce elektryczne i Krzysztof Orzechowski - wiolonczela elektryczna.
AS
Dnia 7 maja 2015 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych- „0”A, „0”B, „0”C i „0”D oraz uczniowie klasy IIIC wraz z wychowawczyniami obejrzały w GOK-u spektakl pt.: „Plastusiowy Pamiętnik” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Adama Mickiewicz we Wrocławiu. Spektakl oparty był na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej. Utwór zawierał treści najbardziej edukacyjne, mówiące o przyjaźni, odpowiedzialności, odwadze oraz mądrości, dzieci oglądające spektakl- niezależnie od wieku i wyobraźni przeniosły się w kolorowy świat-pełen radości, zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko wygląda inaczej i wszystko jest możliwe. W tym świecie mały ludzik z plasteliny widzi i słyszy, piórnik to jego dom, a szkolne przybory rozrabiają w najlepsze, przeplatając wydarzenia rytmicznymi piosenkami i teatralnymi efektami. Przedstawienie dzieciom bardzo podobało się, wzbogacone piękną scenografia, barwnymi kostiumami, ciekawą choreografią, a przede wszystkim wspaniałą grą aktorów.
W dniu 30 kwietnia 2015 roku uczniowie klasy II d wykonali prace plastyczne w grupach na temat przeczytanej lektury pt. Kubuś Puchatek.
We wtorek 28 kwietnia 2015 roku uczniowie klas O-III w sali gimnastycznej obejrzeli przedstawienie Teatru Lalek Bajka pt.: " Cenne rady". Akcja rozgrywała się w chatce u Kozy i Kózki, w lesie oraz w pobliżu drogi. W bajce występowało 11 postaci: narrator, Mama, Małgosia (Czerwony Kapturek), Babcia, Policjant, Gajowy, Koza, Kózka, Wilk, Kret, Paw oraz znaki drogowe i sygnalizator świetlny. Spektakl zawierał: 3 odsłony. Celem bajki było ukazanie jak unikać zagrożeń na ulicy, czyli przestrzegania zasad ruchu drogowego oraz gdzie szukać pomocy, jeśli brak obok rodziców lub opiekunów. Przedstawienie to uczyło również, aby nie ufać obcym, nie nawiązywać z nimi znajomości, nie przyjmować od nich prezentów.
AS
W czwartek 30 kkwietnia 2015 roku na 4 i 5 godzinie lekcyjnej odbył się apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowany przez panią Marię Faliszewską i panią Mirosławę Woźniak. Uczniowie klasy IV a, b i c oraz V a zaprezentowali piękne wiersze i zarys historyczny tych wydarzeń. Oprawę muzyczną przygotowała pani Jadwiga Sarnecka z chórem szkolnym, a Poczet Sztandarowy pan Dariusz Fijałkowski. Wzruszających chwil dostarczyli uczniowie z klasy VI a i c pięknie tańcząc poloneza pod kierunkiem pani Iwony Szulc.Chusteczki dla dziewcząt zapewniła mama uczennicy klasy V a, pani Halina Stępniewska. Dekorację przygotowała pani Edyta Gryczko z pomocą pana Mirosława Chudzika. Za nagłośnienie odpowiedzialna była pani Elżbieta Wiśnik. Uroczystość poprowadziły panie Ewa Stasiak i Krystyna Krawczykowska, zastępcy dyrektora szkoły.
AS