Piątek 20.05.2022
liczba odwiedzin: 2610259

e-Dziennik

https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminagrojec 

 

Dyrektor PSP nr 2 w Grójcu informuje, iż w związku z reorganizacją szkoły

sekretariat będzie tylko w jednym budynku (starszy pion).

Telefony kontaktowe: 48/670-46-33 oraz 48/664-07-57.

Wiadomości

 • W dniu 17 maja 2022 roku uczniowie klasy 5c i 4 c przygotowali przedstawienie o tematyce ekologicznej pt.: "W bajkowym świecie ekobohaterów". Ciekawy efekt artystyczny został osiągnięty poprzez zaproszenie do ekologicznych działań postaci z bajek. Na scenie pojawiła się Królewna Śnieżka, Fiona i Shrek, Pinokio, Pszczółka Maja, Kubuś Puchatek i Królik, Papa Smerf, siedmiu krasnoludków, Smerfy i narratorzy. Poprzez ten spektakl uczniowie pod czujnym okiem Pani Jadwigi Świderskiej i Pani Marii Faliszewskiej unaocznili społeczności szkolnej szkodliwe działania człowieka i w humorystyczny sposób pokazali jak należy dbać o naszą Ziemię. Szczególnie zwrócono uwagę na problem odpadów i prawidłowy sposób ich segregacji. Uczniowie klasy 4c zaprezentowali modę ekologiczną. Stroje zostały wykonane z materiałów odpadowych, które są mało kosztowne, praktyczne i oryginalne. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc. Dopełnieniem całości przedsięwzięcia były także piękne kostiumy głównych bohaterów, ciekawa scenografia, o którą zadbała Pani Edyta Gryczko. Mogliśmy usłyszeć wpadające w ucho piosenki związane z potrzebą poszanowania przyrody. Przygotowaniem wokalnym uczniów zajęła się Pani Małgorzata Żabińska. O nagłośnienie zadbali uczniowie klasy 7 b z Panem Mateuszem Srebrzyńskim.

 • Uczennica klasy 8e Amelia Jakubczak została wyróżniona w konkursie Santo Subito o św. Janie Pawle II edycja XI. W dniu 15 listopada 2021 r. przeszła eliminacje szkolne i zakwalifikowała się do etapu diecezjalnego. W grudniu zostałą Laureatką tego konkursu, a uroczysta Gala Finałowa z rozdaniem nagród i dyplomów odbyła się w czwartek 28 kwietnia 2022 roku w sali widowiskowej w Domu rekolekcyjno - formacyjnym "Dobre Miejsce" ul. Dewajtis 3 w Warszawie (Las Bielański), na którą została Amelia zaproszona wraz rodzicami i opiekunem, panią Anetą Senator.

 • 🎶 Naucz się tych kilku prostych kroków i dołącz do Nas!🎵

  20 maja o godz. 11.40 (długa przerwa obiadowa) na hali sportowej wspólnie będziemy tańczyć Jerusaleme.🎶

  Wszyscy razem wypełnijmy muzyką, tańcem i pozytywną energią całą halę. A jeśli pogoda pozwoli to układ wykonamy na boisku szkolnym 🌞.

  🎶 Chcesz nauczyć się kroków? Zobacz! Specjalnie dla Ciebie zamówiliśmy prywatną lekcje tańca 😉.

  Jest w linku:👉https://youtu.be/8lyjc-WSwy0🎶

  W trakcie tańca mile widziane są białe koszulki i jeansy.

 • Celem konkursu było pogłębianie wiedzy o polskiej tradycji, rozbudzanie zainteresowań sztuką ludową ,,małej ojczyzny’’, uświadamianie roli sztuki, jako narzędzia wypowiadania myśli, uczuć i przeżyć, wyzwalanie inwencji twórczej , kształtowanie w uczniach kultury i wrażliwości artystycznej.

  Na konkurs wpłynęło 51 prac uczniów klas 1 – 8.

  W czwartek 12 maja komisja w składzie:

  Pani Luiza Madej

  Pani Elżbieta Kaczmarek

  Pani Barbara Sobańska Kowalczyk

  Pani Renata Strzelczyk

  Pani Emilia Szymczak

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grójcu
  Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grójcu, ul. Polna 17 a
 • Budynek ul. Polna 17A (oddziały „0” – III i przedszkole przy PSP nr 2)
  Budynek ul. Polna 17 (oddziały IV – VIII PSP nr 2 oraz VII – VIII PSP nr 1)

  tel. 48/670 46 33

  lub

  48/664 07 57
  wew.
  101 – sekretariat
  102 – zastępca dyrektora PSP nr 1
  103 – zastępca dyrektora PSP nr 2
  104 – pedagog i psycholog
  105 – intendentka (kuchnia)
  106 – pokój nauczycielski
  107 – pielęgniarka

Galeria zdjęć