Czwartek 25.04.2024
liczba odwiedzin: 3093221

e-Dziennik

https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminagrojec 

 

Zapraszamy na nową stronę internetową naszej szkoły

https://psp2.grojecmiasto.pl/

 

Dyrektor PSP nr 2 w Grójcu informuje, iż w związku z reorganizacją szkoły

sekretariat będzie tylko w jednym budynku (starszy pion).

Telefony kontaktowe: 48/670-46-33 oraz 48/664-07-57.

Wiadomości

 • Nasza szkoła właśnie rozpoczęła wdrażanie Programu "Laboratoria Przyszłości" przygotowanego przez MEiN, który ma na celu przygotowanie uczniów do wykonywania zawodów przyszłości. Uczniowie klasy 1a mieli możliwość wykonania super konstrukcji za pomocą klocków edukacyjnych SKRIKIT. Ćwiczyli koncentrację uwagi, budowali i nazywali to, co skonstruowali. Zajęcia zaciekawiły dzieci, rozbudziły pozytywne emocje i rozwijały ich wyobraźnię. A to dopiero początek naszej szkolnej przygody z "Laboratorium Przyszłości".

 • Tym razem był to musical w teatrze Rampa.

 • Poniżej fotorelacja z dzisiejszego uczestnictwa klasy 1b i 3e w głośnym czytaniu wykonanym przez klasy 4-8. Uczniowiew ramach Narodowego Czytania zaprezentowali twórczość Adama Mickiewicza czytając - "Ballady i romanse".

 • 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który jest skierowany głównie do najmłodszych czytelników.Czytanie na głos ma dla dzieci ogromne znaczenie. Wpływa ono m.in. na rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację ,a także rozwija poczucie humoru.Z tej właśnie okazji uczniowie klasy 2 D wrazz wychowawcą mieli przyjemność spotkać się z autorką bajek dla dzieci pt. ,,Uszytek" Panią Weroniką Zambrzycką.Pani Weronika jest nauczycielem w oddziale przedszkolnym w naszej szkole i z pasji oraz zamiłowania do dzieci wydała swoją pierwszą książkę zadedykowaną właśnie im. Podczas spotkania z dziećmi Pani Weronikaw niezwykle angażujący sposób podzieliła się historią, dlaczego powstała książka dla dzieci , jak wyglądał proces od momentu napisania do wydrukowania, skąd czerpała pomysły do swoich bajek oraz w jaki sposób doszło do wydania książek. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały fragmentów bajek oraz mogły poznać i pobawić sięz głównym bohaterem książki Uszytkiem - małym ludzikiem uszytym z filcu.Dziękujemy Pani Weronice za poświęconyi miło spędzony czas, który na długo zapadnie dzieciom w pamięci.Marta Pękacka-Szaszka

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytaniato jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Obchodzimy go 29 września - w dniu urodzin Janiny Porazińskiej, patronki tego święta. Dziś w naszej Bibliotece wspaniałe emocje! Motywem przewodnim jest głośne czytanie, ale też okazja do wspólnego spędzania czasu z rówieśnikami. Takie święto warto obchodzić każdego dnia!!!

  Zapraszamy!

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grójcu
  Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grójcu, ul. Polna 17 a
 • Budynek ul. Polna 17A (oddziały „0” – III i przedszkole przy PSP nr 2)
  Budynek ul. Polna 17 (oddziały IV – VIII PSP nr 2 oraz VII – VIII PSP nr 1)

  tel. 48/670 46 33

  lub

  48/664 07 57
  wew.
  101 – sekretariat
  102 – zastępca dyrektora PSP nr 1
  103 – zastępca dyrektora PSP nr 2
  104 – pedagog i psycholog
  105 – intendentka (kuchnia)
  106 – pokój nauczycielski
  107 – pielęgniarka

Galeria zdjęć